in

Kane Chronicles Film Oluyor: Rick Riordan Uyarlamalarına Tam Gaz Devam

Kane Chronicles film oluyor. Percy Jackson serisinin yazarı Rick Riordan’ın Mısır mitolojisine odaklanan Kane Günceleri kitapları Netflix’e uyarlanıyor.

Kane Chronicles Film Netflix - Rick Riordan

Rick Riordan imzalı popüler fantastik roman serisi Kane Chronicles Netflix filmi olmaya hazırlanıyor. Percy Jackson & the Olympians ile büyük bir üne kavuşan Riordan’ın bir başka serisi de böylece izleyicinin karşısına çıkmış olacak.

Geçen mayısa yılında Percy Jackson’ın Disney+ uyarlaması dizisi için anlaşmaya varan Riordan, şimdi de Netflix ile yeni bir maceraya koyulacak. Percy Jackson ve Olimposlular’da Yunan mitolojisini işleyen yazar, Kane Günceleri’nde ise Mısır mitolojisini günümüze getiriyordu.

Toplamda üç kitaptan oluşan ve tamamı dilimize çevrilen Kane Günceleri (Kırmızı Piramit, Ateş Tahtı ve Yılanın Gölgesi) Variety’nin haberine göre Netflix ile uzun metrajlı filmlere uyarlanacak.

Konuya dair ilk haber ise yazarın kendisinden geldi. Rick Riordan, sosyal medya hesabı üzerinden okurlarına seslendi.

“Merhaba millet, biraz daha heyecanlı haber ister misiniz? Netflix ile The Kane Chronicles için uzun metraj filmler geliştiriyoruz. Daha fazla haber çok yakında!”

2019 yılının ekim ayında Riordan kişisel internet sitesinde Disney+ ile Percy Jackson kitapları için bir televizyon dizisi üzerine hazırlık yaptıklarını söylemişti. Şimdi ise Netflix ile gelecek Kane Günceleri filmleri için bir güncelleme geldi.

Rick Riordan İmzalı Kane Chronicles Mısır Mitolojisine Odaklanıyor

Rick Riordan’ın Yunan mitolojisini kaynak alan çoksatar kitap serisi Percy Jackson ve Olimposlular sonrasında yayımlanan Kane Günceleri serisi, okura yeni karakterler, Mısır tarihi ve mitolojisi ile dolu bir ortam sundu. Çoğunlukla genç – yetişkin okur kitlesine hitap eden bu seri, Mısır firavunları Narmer ve Ramses the Great’in soyundan gelen genç kahramanlar Carter ve Sadie Kane’i takip ediyor.

Ana dilinde 2010, 2011 ve 2012 yıllarında raflara çıkan seri fazla gecikmeden Doğan Egmont etiketi ile Türkçeye de kazandırılmıştı.

Kane Chronicles Film Netflix - Rick Riordan

Live-action bir Percy Jackson uyarlaması sonrasında Kane Günceleri’nin Netflix’e hangi koşullarda geleceği ise şimdilik bilinmiyor. Antik Mısır tanrılarının birer birer uyandığı Kane Chronicles ülkemizde de pek çok okura sahip.

Rick Riordan, Percy Jackson‘ın film uyarlamalarını “hayatının işlerinin kıyma makinesinden geçişi” olarak yorumlamıştı. Bakalım yeni uyarlamalar yazarını ve bununla beraber okurları tatmin edebilecek mi?

Peki siz Kane Günceleri’ni okuma şansı buldunuz mu? Sizce nasıl bir uyarlama bizleri bekliyor? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Rick Riordan Okuma Rehberi

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for cankutpotter cankutpotter dedi ki:

    Kane Günceleri de en az Percy Jackson kadar sevdiğim bir seridir. Umarım filmleri batırmazlar. PJO filmleri gerçekten kötüydü çünkü. Gerçi Riordan şimdilerde Disney’de bayağı dikkatli bir ekiple çalışmak istediğini dile getiriyor, belki Kane Günceleri için de benzer bir durum söz konusu olabilir. Göreceğiz.
    Not: Kitaplar yurtdışıyla aynı sıralarda ülkemizde de yayınlandı. O sıralarda da yazarı ve kitaplarını takip ettiğim için söyleyebilirim, neredeyse aynanda çıkıyorlardı orijinalleriyle türkçeleri.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Dune Jason Momoa

Jason Momoa: “Dune, Game of Thrones ve Aquaman’den Daha Büyük”

Dördüncü Günün Melaneti - Adil Öztürk

Dördüncü Günün Melaneti: Adil Öztürk’ten Şaman Öyküleri