in

Açılışını Cannes’da Yapacak Martin Scorsese’nin Yeni Filmi Yaklaşık 4 Saat Sürecek

Killers of the Flower Moon film süresi ortaya çıktı. Martin Scorsese’nin yıldız oyuncularla dolu yeni yapımı, dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapacak.

Killers of the Flower Moon Film Süresi
- Reklam -
- Reklam -

Killers of the Flower Moon film süresi belli oldu. Martin Scorsese uzun soluklu yapımlarla izleyicilerin karşısına çıkmaya devam ediyor.

Açılışını Cannes Film Festivali’nde yapacağı açıklanan Killers of the Flower Moon’un yaklaşık 4 saat süreceği açıklandı. Scorsese, son olarak 1986 yılında After Hours ile Cannes’da boy göstermişti.

Killers of the Flower Moon filminin yarışma için mi yoksa yalnızca gösterim için mi Cannes’da yer alacağı ise henüz açıklanmadı.

- Reklam -

Apple orijinal filmi oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, Jesse Plemons, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion ve Tantoo Cardinal gibi yıldızlara yer veriyor. Festivalin yaptığı açıklamada, filmin yapım ekibi ve oyuncularıyla birlikte kırmızı halıda yer alacağı bilgisine yer verildi.

Killers of the Flower Moon Filmi Önce Sinema Salonlarında Gösterilecek

Killers of the Flower Moon’un dünya prömiyerini Grand Théâtre Lumière’de 20 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu haftanın başlarında, Apple yeni Martin Scorsese filminin Paramount Pictures ortaklığıyla 6 Ekim’de sınırlı ve 20 Ekim’de genel dağıtıma çıkacağını açıklamıştı. Apple, dijital platformu Apple TV+’tan önce filmi gösterime sokmaya karar vererek dikkat çekici bir karara imza atmıştı.

Killers of the Flower Moon Vizyon Tarihi

Bu kararla birlikte, filmin sinemalarda gösterime girmesinin üzerinden 17 ay geçene dek Apple’ın platformunda gösterilemeyeceği de kesinleşmiş oldu.

Festival yöneticisi Thierry Fremaux, verdiği demeçte festivalin en önemli adımlarının birisini, “Martin Scorsese’nin yeni filmiyle katılmasını sağlamak olduğunu” kaydetmişti. Yaklaşık 4 saatlik süresiyle gişede sıkıntı yaşayabileceği öne sürülen yapımın Fransa salonlarında başarılı olmasının beklendiği de aktarıldı.

- Reklam -

David Grann’in en çok satan kitabından uyarlanan yapımın senaryosu Eric Roth ve Scorsese imzalarını taşıyor. Yapım, 1920’li yılların Oklahoma’sında geçiyor ve Amerikan yerlileri arasında işlenen seri cinayetlerin FBI tarafından soruşturulmasını takip ediyor.

Killers of the Flower Moon Film Süresi Martin Scorsese

Martin Scorsese 1976 yılında Taxi Driver ile Altın Palmiye’ye layık görüldü. 1998’de jüri başkanlığı yaptı. 2002’de Abbas Kiarostami ile birlikte Cinéfondation ve kısa film köşelerine başkanlık etti.

Sizin Killers of the Flower Moon filmi için beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazla sinema içeriği için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety, Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Neuromancer - William Gibson

“The Matrix”e İlham Veren Siberpunk Klasiği “Neuromancer” Yeni Çevirisiyle Raflarda

Left 4 Dead 3 Valve Oyun

“Left 4 Dead 3” İddialarını Güçlendiren Haber: “Counter-Strike 2” Dosyalarında Sürpriz Bir Koda Rastlandı