in

Martin Scorsese’nin Yıldızlarla Dolu Yeni Filmi “Killers of the Flower Moon”da Vizyon Tarihi Belli Oldu

Killers of the Flower Moon vizyon tarihi açıklandı. Martin Scorsese’nin yeni filmi Leonardo DiCaprio, Brendan Fraser ve Robert De Niro gibi yıldızları ağırlıyor.

Killers of the Flower Moon Vizyon Tarihi
- Reklam -
- Reklam -

Killers of the Flower Moon vizyon tarihi belli oldu. Martin Scorsese imzalı yıldızlar geçidi filmin yapımcılığı Apple’a ait.

Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro ikilisini, 1993 tarihli This Boy’s Life’ın ardından yıllar sonra yeniden bir araya getiren Martin Scorsese, yeni filmi hakkında uzun zamandır yeni güncelleme paylaşılmıyordu.

İlk bakışı Mayıs 2021’de yayınlanan yapım, birbiri ardına gelen erteleme haberlerinin ardından vizyon tarihini açıkladı. Scorsese önümüzdeki sonbahar yeniden beyaz perdeye dönüyor.

- Reklam -

1920’lerin Oklahoma’sında geçen film western ve drama türlerinde olacak. Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Brendan Fraser, Jesse Plemons, Lily Gladstone ve John Lithgow’un öne çıktığı geniş bir oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren film; David Grann’ın 2017 çıkışlı Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI kitabından uyarlanıyor.

Killers of the Flower Moon Vizyon Tarihi ve Konusu

Variety’nin aktardığına göre Martin Scorsese’nin son filmi Killers of the Flower Moon 20 Ekim 2023 tarihinde vizyona girecek. Genel dağıtımdan önce, 6 Ekim’de sınırlı bir gösterim de gerçekleştirilecek.

Filmin hikâyesi 1921-1925 yılları arasında kuzeydoğu Oklahoma’daki Osage kabilesinin üyelerinin bölgedeki petrol rezervi nedeniyle öldürmelerinin etrafında gelişiyor. Osage kabilesi, 19. yüzyılın sonlarında topraklarında keşfedilen petrol yataklarının ardından zengin olmuştu. 1921’de bir Osage kadınının cesedi ormanda bulunmuş; dört yıl sonra yaklaşık 60 Osage vatandaşı ölmüştü. Henüz yeri kurulan FBI birimi, soruşturma için bölgeye çağrılmıştı.

Killers of the Flower Moon

Filmde Leonardo DiCaprio olay örgüsünün merkezinde yer alan zengin sığır yetiştiricisi William Hale’in (De Niro) yeğeni Ernest Burkhart’ı canlandırıyor.

- Reklam -

Filmin senaryosu Forrest Gump, Ali, Munich, The Curious Case of Benjamin Button, A Star Is Born ve Dune gibi yapımlarda imzası olan Eric Roth imzasını taşıyor.

DiCaprio ve Scorsese, Dan Friedkin, Emma Tillinger Koskoff ve Bradley Thomas ile birlikte yapımcı olarak da görev yapıyor.

Killers of the Flower Moon Vizyon Tarihi Konusu

Yapımın çekimleri, Oklahoma’nın Osage ve Washington bölgelerinde gerçekleştirildi. Scorsese, Osage kabilesiyle işbirliği içerisinde çalıştı ve bölge insanlarını da yapıma dahil etti.

Killers of the Flower Moon filmi için sizin beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazla sinema içeriği için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Martin Scorsese ile Leonardo Di Caprio ikilisi This Boy’s Life’tan sonra 2002 tarihli suç filmi New York Çeteleri’nde bir araya geldi.

 2. Avatar for Akahige Akahige dedi ki:

  Hayır, o filmden sonra Aviator, Departed, Shutter Island ve Wolves of Wall Street filmlerinde de bir araya geldiler.

 3. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Evet, dediğiniz doğru. Ben haberde verilen bilginin yanlışlığını vurgulamak istedim tabii, aklıma ilk New York Çeteleri geldi, onu yazdım. “En son” ibaresini düzelteyim o hâlde.

 4. Avatar for Devrim_Bey Devrim_Bey dedi ki:

  Merhaba, sanırım bir yanlış anlaşılma var. Haberde bahsedilen ikili Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro. Scorsese ve Di Caprio değil. :slight_smile:

 5. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Sonradan düzeltme mi yapıldı acaba? Çünkü Scorsese ve Di Caprio yazıyordu. Neyse belki de yanlış anlama olmuştur.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Çizgide Bir Kukla - Vildan Külahlı Tanış

Vildan Külahlı Tanış’ın İlk Öykü Kitabı “Çizgide Bir Kukla” Okurla Buluşuyor

Kingdom of the Planet of the Apes Filmi Akıllara Durgunluk Verecek

Andy Serkis, “Kingdom of the Planet of the Apes”in Hikâyesinin Akıllara Durgunluk Vereceğini Söyledi