in

Andy Serkis, “Kingdom of the Planet of the Apes”in Hikâyesinin Akıllara Durgunluk Vereceğini Söyledi

“Kingdom of the Planet of the Apes” akıllara durgunluk verecek. Andy Serkis, yeni Maymunlar Cehennemi filmi hakkında konuştu.

Kingdom of the Planet of the Apes Filmi Akıllara Durgunluk Verecek
- Reklam -
- Reklam -

Kingdom of the Planet of the Apes filmi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Andy Serkis, kendisi yer almayacak olsa da yeni Maymunlar Cehennemi macerasının akıllara durgunluk vereceğini ifade etti.

Andy Serkis, son olarak 2017’de vizyona giren War for the Planet of the Apes ile  Maymunlar Cehennemi’nin yeniden başlatılmasının önceki tüm filmlerinde olduğu gibi genetik olarak geliştirilmiş şempanze Caesar’ı canlandırmıştı. Simian Gribi’nin hızla yayılmasının ardından Caesar ve diğer evrim geçirmiş maymunlar ormanlara çekilerek insanlığın geri kalanıyla birlikte var olmak için savaşmaya başladı. 24 Mayıs 2024’te gösterime girecek olan Kingdom of the Planet of the Apes, serinin hikâyesinin bir sonraki aşamasını keşfedecek.

Film çalışmalarının üç yıldan uzun bir süredir devam ettiği bu süreçte, hikâye detayları ortaya çıktıkça beklentiler de yükseldi ve şimdi Andy Serkis, film için övgü dolu sözler sarf ediyor.

- Reklam -

Kingdom of the Planet of the Apes Filmi Akıllara Durgunluk Verecek

Oyuncu ve yönetmen, CinemaBlend ile yaptığı kısa röportajda, film hakkında sahip olduğu bilgilere dayanarak düşüncelerini paylaştı ve ona göre Kingdom of the Planet of the Apes, “insanların aklını başından alacak” kadar etkileyici bir yapım olacak.

“Bence Wes Ball bu filmle harika bir iş çıkaracak. Duyduklarım ve gördüklerimden anladığım kadarıyla, inanılmaz konsept çalışmaları var. Hikâyeyi nereye oturtacaklarını ve bir sonraki yinelemeyle nereye gideceklerini seçtiklerinde, bence bu insanların aklını başından alacak.”

“Kingdom of the Planet of the Apes” Maymunlar Cehennemi Serisini Nasıl Devam Ettirecek?

Son Maymunlar Cehennemi filminde yönetmenler değişse de, ilk iki filmde yer alan Rick Jaffa ve Amanda Silver senaryoyu yazmak üzere geri döndü. 2017 yapımı War for the Planet of the Apes’in ardından, insanlara karşı verilen savaş nihayet sona ermiş gibi görünüyordu. Bu filmde Caesar, Albay (Woody Harrelson) ve ordusunu yenmek için yaptığı son girişimde vurulur. Maymunları güvende olacakları yeni bir eve götürdükten sonra, yarasına yenik düşerek ölür ve hikâyenin bundan sonraki odağı hakkında soru işaretleri bırakır.

yeni Maymunlar Cehennemi filmi

- Reklam -

Simian Gribi, mutasyona uğrama fikri ortaya atıldığından beri muhtemelen Maymunlar Cehennemi Krallığı’nın konusunun bir parçası olmaya devam edecek. Film Caesar’ın ölümünden yıllar sonra geçecek ve farklı maymun klanları arasındaki çatışmaları ele alacak. İçlerinden biri köleleştirildiğinde, bir maymun özgürlük için bir insanla işbirliği yapacak. War for the Planet of the Apes’in sonunda, bu karakterlerin Cornelius ve Nova olup olmayacağı ise merak konusu. Maymunlar Cehennemi serisinin hayranları için, Kingdom of the Planet of the Apes’in heyecan verici bir devam filmi olacağına şüphe yok.

Maymunlar Cehennemi serisinin bir sonraki filmi için belirlenen başlık (Maymunlar Cehennemi Krallığı), farklı maymun klanları arasında potansiyel bir çatışmaya işaret ederken, son filmin final sahnesinde Albay’ın Sezar’ın oğlunun “krallığını” devralacağına dair bahsi de hatırlatıyor. Maurice’in (Karin Konoval) Caesar’a, Cornelius’un kendi türü için ne yaptığını bildiğini söylediği sahne ise önceki filmin sonunu oluşturuyordu. Bu bağlantılar, hayranların Kingdom of the Planet of the Apes’i beklerken neler bekleyebileceklerine dair ipuçları sunuyor.

Kingdom Of The Planet Of The Apes film

Sizler yeni Maymunlar Cehennemi filmi Kingdom of the Planet of the Apes’ten neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Killers of the Flower Moon Vizyon Tarihi

Martin Scorsese’nin Yıldızlarla Dolu Yeni Filmi “Killers of the Flower Moon”da Vizyon Tarihi Belli Oldu

Yapay Zekâ Odaklı Bir Tarikat Kuruldu

Yapay Zekâya Tapan Yeni Bir Tarikat Kuruldu: “Kitlesel Yok Oluştan Ancak Bu Şekilde Kurtulabiliriz”