in ,

Afacan Louie ile Tanınan Komedyen Louie Anderson Kansere Yenik Düştü

Louie Anderson yaşamını yitirdi. Afacan Louie adlı çizgi dizi ile adını geniş kitlelere duyuran başarılı komedyen, 68 yaşında kansere yenik düştü.

Louie Anderson ölüm haberi

Louie Anderson hayatını kaybetti. Afacan Louie karakteri ile geniş kitlelere ulaşan, Emmy ödüllü Amerikalı aktör kanser nedeniyle yaşamını yitirdi. Sanatçının bir süredir kan kanseri tedavisi gördüğü biliniyordu.

1853 yılında dünyaya gelen Louie Anderson, çoğunlukla komedyen kimliğiyle tanınıyordu. Televizyonda dünyasında ise 1994 – 1998 yılları arasında toplamda 39 bölüm devam eden Life with Louie (Afacan Louie) ile birçok izleyicinin gönlünde özel bir yer edinmişti. Oyuncu ayrıca 2016 tarihli Baskets dizisindeki Christine Baskets performansıyla Primetime Emmy ödülüne de layık görülmüştü. Ünlü sanatçı, toplamda 4 sezon süren dizide aynı rolle 2017 ve 2018 yıllarında da ödüle aday gösterilmişti.

Anderson’ın ölüm haberi People’dan Glenn Schwartz tarafından doğrulandı. Oyuncu, Las Vegas’ta büyük B hücreli lenfoma kanseri tedavisi gördüğü hastanede hayata veda etti. Sanatçının kesin ölüm nedeni kanserden kaynaklanan komplikasyonlar olarak açıklandı.

Louie Anderson Ardında Başarılarla Dolu Bir Hayat Bıraktı

Saint Paul, Minnesota doğumlu sanatçı Baskets performansıyla Primetime Emmys’te adından söz ettirirken yaratıcısı olduğu ve başkarakterini seslendirdiği Life with Louie ile 1997 ve 1998’de iki Daytime Emmy kazanmayı bilmişti.

ABD’nin en sevilen komedyenleri arasında anılan sanatçı, Comedy Central tarafından “Tüm Zamanların En İyi 100 Stand-up Komedyeninden Birisi” unvanını da almıştı.

Anderson, sağlık nedeniyle Mart 2021 tarihinde kilo vermeye başlamış ve aralıklı oruçla yaklaşık 40 kilo kaybetmişti.

Louie Anderson

Komedi gösterileri ve oyunculuk kariyerine ek olarak 2018 yılında yayımlanan Hey Mom: Stories for My Mother, But You Can Read Them Too dahil olmak üzere toplamda dört kitap kaleme almıştı.

Oyunculuk kariyerine 1984 yılında Taxi Driver #2 ile başlayan sanatçı, Coming to America, The Louie Show ve Back by Midnight gibi yapımlarda rol almıştı. Çeşitli yarışma programlarında sunuculuk yapan, birçok kült diziye konuk olan aktör son olarak 2021’de Showtime dizisi Twenties’te Maurice karakterini canlandırmıştı.

2016’da yine Baskets dizisindeki performansıyla aldığı Critics Choice Television Award’ı annesine ve kardeşlerine adamıştı.

Siz Louie Anderson hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: People

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

    Çok üzüldüm. Çocukken en sevdiğim çizgi filmlerden birisiydi :cry: Hatta şimdi bile izlerim ara ara.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Eternals Disney Plus Marvel

Eternals, Disney+’ın En Çok İzlenen Marvel Sinematik Evreni Filmi Oldu

Godzilla dizi

Godzilla Dizi Oluyor: Canavarlar Kralı Apple TV+ ile Geliyor