in ,

Luther 6. Sezon Yerine Film Geliyor: Idris Elba Onayladı

Luther 6. Sezon yerine macera bir film ile devam edecek. Idris Elba, başrolünü üstlendiği karakterin yeni yapımı için heyecanlı.

Luther 6. Sezon Film Idris Elba
- Reklam -
- Reklam -

Idris Elba, şimdiye dek toplam 5. sezonu yayınlanan Luther dizisinin devamının film olarak geleceğini duyuru. Luther 6. sezon onayı bekleyenler şimdi filme hazırlanmalı.

BAFTA Ödülleri’nde İngiliz Akademi’sinin verdiği en prestijli ödüllerden olan BAFTA Special Award’ı aldıktan sonra konuşan Idris Elba güzel haberi şu sözlerle verdi:

“Bir film yapmak istediğimi daha önce de belirtmiştim. Sanırım şimdiki rotamız da ona doğru yöneldi. Gerçekleştiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Gerçekleşiyor. Sinema söz konusu olduğunda hiç sınırımız yok. Hikâyelerimiz biraz daha cesur olabilir. Biraz daha uluslararası, biraz daha büyük ölçekli. Yine de John Luther her zaman John Luther olarak kalacak.”

- Reklam -

İlk sezonu 2010 yılında yayınlanan ve Neil Cross tarafından yaratılan dizinin 5. sezonu geçen sene BBC’de yayınlamıştı. Luther 6. sezon ne zaman gelecek soruları ise bir süredir cevapsızdı. Üstelik ekibin hikâyeye devam etmek istediği de gayet açıktı.

Elba, Luther dizisindeki performansıyla iki Altın Küre ve bir de Royal Television Society en iyi aktör ödülü kazandı.

Luther filmi

Luther 6. sezon ile mi, yoksa bir film ile mi devam edeceği de şimdilik belli olmuş oldu.

Geçen ayın ilk günlerinde Sky News’le yaptığı bir röportajda da Luther filmi hakkında konuşan Elba kendi hedeflerinden de bahsetti:

“Aktörlük kadar yönetmenlik ve senaristlik de yapmak istiyorum. Beş yıldır yapımcılık yapıyorum. Bayılıyorum buna, işler yavaş yavaş yoluna giriyor ve nihayetinde ektiğini biçiyorsun. Sonra da yaptığın işi görüp memnun kalıyorsun. Aktörlüğü de seviyorum, bir gün aktör olarak BAFTA kazanmak isterim.”

- Reklam -

Neil Cross: “Luther için Gidilecek Yeni Yerler Var”

Prodüksiyon şirketinde tanınmayan genç isimlerin sık yer aldığı belirtildiğinde de Elba şunları söyledi:

“Hepimizin bir görevi var, birilerine öğretmek ve şanslar vermek. Birisi bende yetenek olduğunu düşünmese burada olmazdım. Bu düşünceyi gelecek nesle aktarmam lazım.”

Luther 6. sezon film bbc idris elba

Dizinin yaratıcısı ve senaristi Neil Cross da gelecek film hakkında şunları söylemişti:

“Idris de ben de, hatta bütün ekip Luther’un hikâyelerini anlatmaya devam etmek istiyoruz. Karakterin işinin bittiğini kesinlikle iddia etmiyoruz. Önümüzdeki tek problem gelecek hikâyelerin hangi formatta olacağı. Luther evreninin geleceğinden bahsettiğimiz zaman bütün karakterlerin geleceğinden bahsediyoruz. Kimin yaşayıp kimin öldüğü konusunda çok net bir şey diyemem o yüzden. Hayatımın lanetlerinden birisi de her sabah aklımda Luther’la uyanmak. Sürekli işleri nerelere vardırabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü karakterlerimizin her zaman gidebileceği yeni yerler olacak ve bu çok heyecan verici.”

Somurtkan dedektifimiz Luther’ın yeni maceralarını bekliyor musunuz? 6. sezon yerine maceranın bir film olarak sürecek olmasını nasıl karşılıyorsunuz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.


* Dune Fragmanı Yayın Tarihi Ortaya Çıktı

Kaynak: Variety

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1899 Dark Yaratıcıları Yeni Netflix Dizisi

1899: Dark Yaratıcılarından Yeni Netflix Korku Dizisi

karantina sonrası türkiye kitap üretimi temmuz rekoru

Karantina Sonrası Türkiye’de Kitap Üretiminde Rekor