in ,

Make My Day: Gundam Thunderbolt Yazarının Yeni Anime Filmi Netflix ile Geliyor

Netflix, Make My Day adlı yeni bilimkurgu korku animesini duyurdu. Film, Gundam Thunderbolt’un yazarı Yasuo Ohtagaki tarafından hazırlanıyor.

Make My Day anime netflix

Yasuo Ohtagaki’nin yeni anime filmi Make My Day, Netflix ile geliyor. Gundam Thunderbolt ve Moonlight Mile’ın yazarı tarafından hazırlanan bilimkurgu ve korku türlerindeki yeni animenin yönetmen koltuğunda Makoto Honda oturacak.

Yasuo Ohtagaki tarafından kaleme alınacak olan yeni anime filmi Netflix’in Geeked Week etkinlikleri kapsamında duyuruldu. Ayrıca Netflix Geeked adlı Twitter hesabı üzerinden de filmin konusu paylaşıldı.

“Buz ve karla kaplı soğuk bir gezegende, yer altından gelmiş gizemli yaratıklar belirir ve gezegen sakinlerine saldırırlar. İnsanlık ufukların ötesinde pusuda bekleyen bu tehlikeden kurtulabilecek midir?”

Duyurusu henüz yapılan ve hakkında pek bilgi olmayan Make My Day’in resmi yayın tarihi de henüz bilinmiyor. Ancak filmin yönetmeni Sakura Wars video oyununun uyarlamaları ile adını duyurmuş olan Makoto Honda olacağı biliniyor. Honda, karakterlerin orijinal tasarımlarını yapacak olan Japonya’nın ünlü video oyunu geliştirici şirketi Level 5 Inc. ile çalışacak.

Make My Day Yazarı En Çok Gundam Thunderbolt Serisi ile Tanınıyor

Yasuo Ohtagaki en çok Mobile Suit Gundam hikâyesinin devamı niteliğinde olan Mobile Suit Gundam Thunderbolt ve Moonlight Mile ile tanınıyor.

Yoshiyuki Tomino tarafından yazılan Mobile Suit Gundam, Japon animasyon stüdyosu Sunrise’ın dev robot odaklı bilimkurgu macerası Gundam’ın ilk serilerinden olma özelliğini taşıyor. Evrensel Yüzyıl 0079 fütüristik bir takvim yılında geçen seri, dünya nüfusunun artışı ve doğal kaynakların azalmasından dolayı 20. yüzyılın sonlarına doğru uzayda kolonileşmeyi ve Dünya Federasyonu ile Zeon adlı bir Cumhuriyet altında birleşen ayrılıkçı gruplar arasındaki savaşları konu alıyor.

Aynı Evrensel Yüzyıl’da geçen Mobile Suit Gundam Thunderbolt ise Gundam’da geçen olayların devamı niteliğinde.

Mobile Suit Gundam Netflix

Yazarın bir diğer mangası olan Moonlight Mile ise Gorou Saruwatari ve Jack “Lostman” Woodbridge isimli iki dağcının Everest’in zirvesinde Uluslararası Uzay İstasyonu’nu görmelerinin ardından, ayda keşfedilen bir enerji kaynağını araştırma programına katılma çabalarını konu alıyor.

Anime hayran kitleleri için listelerini büyüten Netflix’te yerini almayı bekleyen Make My Day animesinin yanında Will Smith ve Joel Edgerton’ın başrol olduğu Bright filminden uyarlanacak olan Bright: Samurai Soulun ve Filipinli çizgi roman yazarları Budjette Tan ve Kajo Baldsimo tarafından yazılan Trese’nin animesi de tanıtıldı.

Peki ya sizler Yasuo Ohtagaki’nin yeni anime yapımı Make My Day’in konusunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Ayşenur Ütnü

97'de saldırıya uğradım. Nev'i şahsına münhasır olmayı az bir puanla kaçırdım. Anidlik biraz başıma dert. Alemden aleme giden, görünen ve görünmeyen yollara meftunluk mevcut.

Müsilaj Çözüm Önerisi Bakteriler istanbul üniversitesi

Müsilaj Kâbusuna Doğal Çözüm: Bakteriler ile Müdahale Edildi

DC Pride Justice League Queer

Justice League Queer: DC Comics Onur Ayı’nı Yeni Ekiple Kutluyor