in ,

Disney ve Marvel Filmleri Doğrudan Dijitale mi Gelecek?

Disney başkanı Bob Iger, bazı filmlerin sinemalar yerine doğrudan Disney+’a gelebileceğini söyledi. Peki beklenen yapımların akıbeti ne olacak?

Onward Disney Plus
- Reklam -
- Reklam -

Koronavirüs salgını sebebiyle birçok sinema salonunun kapatıldığı ve filmlerin vizyon tarihlerinin ertelendiği haberleri birbiri ardına gelmişti. Film sektörü sahiden de öngörülemez bir evreye girmiş durumda. Yapımların bazıları vizyona girme konusunda ısrarcıyken bazılarıysa doğrudan dijital platformlara giderek seyirciyle gecikmesiz buluşmayı hedefliyor. En azından bir süreliğine daha seyircilerin, yeni filmlerle buluşması için başka bir yol olmadığı düşünülmekte. Peki hayranların merakla beklediği Disney ve Marvel filmleriyle ilgili son durum ne?

Bazı yapımlarının vizyon tarihinin ertelendiğini duyuran şirketlerden biri de Disney’di. Fakat yüksek bütçeyle çekildiği belirtilen Artemis Fowl uyarlamasının doğrudan Disney+’ta seyircinin beğenisine sunulacağı açıklandı. Bu haberin ardından, şirketin birçok filminin de aynı akıbeti takip edileceği düşünülüyor.

Mulan ve Black Widow filmlerinin ne olursa olsun sinema salonlarını bekleyerek vizyona gireceğine kesin gözle bakılıyor. Bu filmler, Disney’in elinde tuttuğu büyük kozlardan olduğu için şirket bu filmlerin perde görmesini özellikle istiyor. Öte yandan Disney’in başkanı Bob Iger, duruma göre bazı filmlerin ertelenebileceğini söyledi.

- Reklam -

Artemis Fowl disney+

Bob Iger: İlgi görecek yapımlar Disney+ yerine sinemalar için bekletilecek

“Doğrudan Disney+’a koymaya karar verdiğimiz yapımlar var. Artemis Fowl bunlardan biri. Diğerleriyse sadece ertelendi. Bazı yapımları, normalden daha hızlı bir şekilde Disney+’a koyduğumuz durumlar da oldu. Frozen 2 bunlardan biri. Hatta Onward’un en büyük örnek olduğunu söyleyebiliriz. Disney+’a koyduğumuzda yapım hâlâ vizyondaydı. Artemis Fowl’la birlikte başka yapımları da direkt Disney+’a koyabiliriz. Fakat büyük ilgi göreceğimiz filmlerin çoğunu vizyona sokmak için fırsat kollayacağız.”
Konu Disney filmleri olunca hangilerinin vizyonu es geçip doğrudan platforma geleceği ya da hangileri için vizyona girmesinde ısrarcı davranacaklarını tahmin etmek zor. Fox’un yaptığı The New Mutants bunlardan biri olabilirdi ancak film, Disney+ gibi bir platform için fazla karanlık. Bunun dışında, Pixar’ın Soul filminin doğrudan platforma gidebileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.

black widow son fragman

- Reklam -

Bazı filmlerin vizyonu atlayıp yayın platformlarına gelmesi gelecekte sinema sektörü için yeni bir çağın başlangıcı olabilir mi? Yoksa endüstrinin bir gün mutlaka eski haline döneceğini düşünenlerden misiniz? Erteleme ihtimali olduğunu düşündüğünüz yapımlarla birlikte tüm fikirlerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Ant-Man 3 Senaryo Ekibine Rick and Morty Takviyesi

Kaynak: Comic Book

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

George R.R. Martin Hayatı Eserleri

George R.R. Martin Hakkında Az Bilinen 12 Gerçek

La Casa de Papel 5. Sezon

La Casa de Papel 5. Sezon Sonrası Yan Dizilerine Kavuşabilir