in

Matrix 4 Çekimlerinin Yeniden Başlama Tarihi Belirlenmiş Olabilir

Matrix 4 çekimlerinin yeniden başlayacağı tarih belirlenmiş olabilir. Warner Bros. merakla beklenen yapımın prodüksiyonuna temmuzda başlamayı umuyor.

The Matrix 4 Keanu Reeves
- Reklam -

Matrix 4 için çekimlerin yeniden başlanacağı tarih konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı. Heyecanla beklenen film Temmuz ayında bir kez daha üretime başlayabilir.

The Matrix 4 için çekimler ilk olarak geçen Şubat ayında, San Francisco şehrinde başlamıştı. Tamamlanan çekimler, Berlin’de devam edecekken Koronavirüs salgını nedeniyle ilk başta 2-3 haftalık bir erteleme almıştı. Fakat pandeminin hızla yayılması sebebiyle de çekimlerin yeniden başlama tarihi uzun bir süre belirsizliğini korudu. Nihayet filmin tekrar prodüksiyona başlaması adına yeni bir bilgi paylaşıldı.

The Matrix 4

- Reklam -

Variety’nin birden fazla kaynaktan edindiği bilgiye göre Warner Bros., Lana Wachowski’nin bilimkurgu ve distopya karışımı serisinin dördüncü filminin çekimleri için oyuncularla en az 6 Temmuz’a kadar beklemelerini şart koşan bir kontrat imzalamış durumda. Bu da oyuncuların planlanan tarih dışında 8 haftalık bir uzatma aldıklarını gösteriyor. Almanya’da salgın adına alınan önlemler ve hayatın kontrollü olarak normale dönmesi de bu iddiayı güçlendiriyor.

The Matrix 4 Vizyon Tarihi Ertelendi mi?

Warner Bros. ve Village Roadshow tarafından global olarak dağıtımı yapılacak Matrix 4’ün senaryosunda Wachowski’ye Aleksandar Hemon ve David Mitchell eşlik etti. İlk üçlemenin yıldız isimleri olan Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, dördüncü filmde de rollerini tekrar etmek için geri dönüyorlar. Ayrıca maceraya Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Brian J. Smith, Toby Onwumere ve Jonathan Groff gibi isimler de katılıyor.

The Matrix 4

- Reklam -

Seride Ajan Smith’i canlandıran Hugo Weaving, takviminin uyuşmadığı gerekçesiyle ne yazık ki yeni filmde yer alamayacak. Yine de senaryonun detayları bilinmese de Ajan Smith karakterini filmde görmemiz mümkün olabilir. Yahya Abdul-Mateen II’nun Genç Morpheus rolüyle karşımıza çıkacağı kesinleşse de, Laurence Fishburne’un filmde neden olmadığı hâlâ kesin olarak bilinmiyor.

Son olarak filmin resmi çıkış tarihi de hâlâ 21 Mayıs 2021 olarak gözüküyor. Keanu Reeves’ın aynı gün çıkacak bir başka filmi olan John Wick 4 erteleme almış olsa da, The Matrix 4 vizyon tarihi Koronavirüs salgınına rağmen yerini korumaya devam ediyor.

Yeni Matrix macerasının konusu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Alışıldık yüzlerin bazılarının beyaz perdede tekrar aynı ikonik karakterlerle boy gösterecek olması bile yeterli mi? Yoksa ilk üçlemenin tadı hiçbir zaman olmayacak mı?

Fikirlerinizi ve teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.


* The Matrix 4 Filmine Wachowski Kardeşler Neden Birlikte Çalışmıyor?

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

tenet film konusu

Tenet Konusu Belli Oldu: Bir Kuantum Soğuk Savaşı Filmi Geliyor

kum - hugh howey ön okuma

Kum: Silo’nun Yazarı Hugh Howey’den Yeni Bilimkurgu Romanı