in

Mean Girls Oyuncuları 16 Yıl Sonra Buluştu

Mean Girls oyuncuları yıllar sonra dijital ortamda bir araya geldi. Kült gençlik filminden ilhamla bir de müzikalin yolda olduğu duyuruldu.

Mean Girls Oyuncuları

3 Ekim 2020’de, Aaron Samuels’in Cady Heron’a tarihi sorduğu günün tam 16 yıl sonrasında, ABD seçimlerine 1 ay kala Mean Girls oyuncuları ve yazarı bir araya geldi. Filmle ilgili anılardan konuşulan konferansın amacı filmin sevenlerini oy vermeye teşvik etmekti.

NBC’deki Today Show’un sunucusu Katie Couric yönetimindeki buluşma Instagram üzerinden yayınlandı. Filmden uyarlanan müzikalin de yolda olduğu ayrıca duyuruldu. Yapımın oyuncuları 2004’teki çekimlerden anılarını paylaştı.

Mean Girls yıldızlarından Amanda Seyfried, Karen Smith karakterinin kendi lise hayatını hatırlattığını söyledi. “Aptal sarışın” tiplemesini oynamak Seyfried’ın lise boyunca arkadaşları arasındaki dramdan kaçınırken alıştığı bir deneyimmiş.

Lacey Chabert de Gretchen Wieners karakterine senaryoyu okur okumaz âşık olduğunu belirtti:

“Son derece güvensizdi ve herkesin onu beğenmesini istiyordu. Bu da onu incinebilir yapıyordu. Onu sevilebilir yapan ve sadece kaba olmasını engelleyen tarafı buydu.”

Mean Girls Oyuncuları

En son Sick Note dizisinde Rupert Grint’le birlikte başrol paylaşan Lindsey Lohan’ın ilk tercihi Cady Heron değil Regina George karakteriymiş. Senaryoyu ikinciye okuduğundaysa Cady’nin duygusal tarafıyla empati kurmuş:

Mean Girls’ten önce okula geri dönmüştüm. Gerçekten tuhaf bir süreçti. Dışlanmış gibiydim ve Cady’yi oynarken onunla cidden empati kurabiliyordum.”

2004’te vizyona giren Mean Girls gençlik filmleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen filmlerden. Filmden pek çok replik günümüzde bile kullanılmaya devam ediyor: “Çekici olmaya çalışmamak” veya, “Çarşambaları pembe giyeriz,” gibi imzalar hâlâ hayatımızda.

Mean Girls Müzikali de Yolda!

Filmin senaristi Tina Fey de filmin hayranlarının müzikal uyarlamasındaki oyuncuları seçmede yardımcı olmalarını istedi. Projenin internet sitesinden müzikalde görmek istediğiniz oyuncular için oy verebilirsiniz. Hayranlar ayrıca Regina George’un yazacağı Mean Girls dünyasında geçen dedikodu dolu günlüğe isimlerini yazdırma şansına sahip. Burn Book adındaki esere katılmak için de Mean Girls’ün internet sitesine başvurmanız lazım.

Yayını kapatmadan önce Mean Girls’ün Gretchen Wieners’i Lacey Chabert bir ay sonraki ABD Başkanlık seçimlerine konuyu getirip oy vermenin çok çekici olduğunu belirterek hayranların seçimlere katılmasını istedi.

Mean Girls Oyuncularını Bir Araya Getiren Buluşmayı Aşağıdan İzleyebilirsiniz

https://www.instagram.com/tv/CF43tnjpvL-/?utm_source=ig_embed

Mean Girls’ü seviyor musunuz? Ekibi yeniden bir arada görmek sizleri de duygulandırdı mı? Kayıp Rıhtım Forum’da düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

* * *

* Yüzüklerin Efendisi Oyuncuları Yıllar Sonra Yeniden Bir Arada!

Kaynak: Variety

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Raised by Wolves 1. Sezon İncelemesi

Raised by Wolves 1. Sezon İncelemesi: Kaliteli Bilimkurguya Aç Olanlara

Dune Vizyon Tarihi Erteleme

Dune Filmi, Tam 1 Yıl Sonraya Ertelendi!