Yeni Mortal Kombat Filminin Çekimleri Başladı

Sıfırlanmış evreniyle geri dönen yeni Mortal Kombat filminin çekimleri başladı! Yapımla ilgili son gelişmeler haberimizde.

Video oyunlarının çoğu, beyaz perdede tek bir uyarlama yapmakta bile zorlansalar da Mortal Kombat filminin yeniden çekimi için düğmeye basılmıştı. Ve nihayet çekimlerin başladığı haberi geldi.

Hatırlayacağınız üzere ilk Mortal Kombat filmi 1995 yılında çıkmış ve belli bir başarıya ulaşmıştı. Bu başarı ikinci film için de onay almasını sağlamış ve iki yıl sonra devamı çekilmişti. Tabii muhtemelen filmi çekenlerin dâhi keşke olmasaydı dediği başarısız bir yapımla serinin sonunu gelmişti. O günden bu zamana 20 yıldan fazla bir süre geçti ve nihayet yapımcı James Wan’ın itirazıyla yeni film için çalışmalar başladı.

Tabii bu itirazı dillendiren Aquaman filmiyle tanıdığımız James Wan, projenin başına geçmeyecek ancak yapımcı olarak destek verecek. Wan, hâlâ DC tarafında yeni Aquaman ve farklı projeler ile çalışmaya devam ediyor. Mortal Kombat’ın başında ise ilk defa yönetmenlik koltuğunda göreceğimiz Simon McQuoid bulunuyor. Senaryosu da Greg Russo’ya ait. Russo’nun, bazı video oyunu uyarlamalarında çalıştığını da belirtelim. Kendisi ayrıca Resident Evil’ın seriyi baştan başlatacak olan yapımı, F.E.A.R. filmi ve Saints Row uyarlaması üzerinde de çalışmakta.

“Mortal Kombat”ta Oyuncu Kadrosu Netleşti

mortal kombat karakterler

Daha önce de haberini yaptığımız üzere, New Line Cinema film için oldukça iyi bir oyuncu kadrosu topluyor. Şimdilik roleri kesinleşen isimler şöyle:

  • Joe Taslim (The Raid) – Sub Zero
  • Ludi Lin (Power Rangers) – Liu Kang
  • Jessica McNamee (The Meg) – Sonya Blade
  • Josh Lawson (Superstore) – Kano
  • Tadanobu Asano (Thor: Ragnarok) – Raiden
  • Mehcad Brooks (Supergirl) – Jackson “Jax” Bridges
  • Chin Han (The Dark Knight) – Shang Tsung
  • Hiroyuki Sanada (The Wolverine) – Scorpion
  • Max Huang – Kung Lao
  • Sisi Stringer – Mileena
GÖZ ATIN  Annabelle 3 Korkutmaya Devam Ediyor mu? (Spoiler'sız Video İnceleme)

Filmin senaristi Russo’nun Twitter’da paylaştığı gönderi sayesinde çekimlerin resmi olarak başladığını öğrendik.

Oyunları oynayanların çok iyi bildiği ve önceki yapımlara da gönderme olan, “O başladı!” cümlesini hatırladınız, değil mi?

Umarız yeni film eskilerini aratmaz ve keyifle izleyeceğimiz bir yapım olur.

Yeni Mortal Kombat filmi 5 Mart 2021 tarihinde beyaz perdede olacak. Sizler filmden serinin yeni oyunları kadar bir başarı bekliyor musunuz?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Yeni Mortal Kombat’ta Yetişkinlere Yönelik Sahneler Olacak

* Yeni Mortal Kombat Filmi İçin Çalışmalar Başladı

Kaynak: Screen Rant
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Yeni Mortal Kombat Filminin Çekimleri Başladı

Sıfırlanmış evreniyle geri dönen yeni Mortal Kombat filminin çekimleri başladı! Yapımla ilgili son gelişmeler haberimizde.

Başa dönün