in

Mr. Freeze, Joker Benzeri Kendi Orijin Filmine Kavuşabilir

Mr. Freeze de Joker benzeri kendi solo filmine kavuşabilir. Batman yapımcısı, karakterin köken hikâyesinin derinliğinden bahsetti.

Mr. Freeze Joker benzeri solo film

Mr. Freeze kendi solo filmine sahip olabilir. Haber, Batman filmlerinde yapımcılık ve yol göstericilik işini üstlenen, geçen sene büyük bir başarı sağlayan Joker filminde de başyapımcı olarak yer alan Michael E. Uslan’dan geldi. Uslan, film yapımcılarının Batman: The Animated Series’de yer alan Mr. Freeze’in trajik köken hikâyesiyle “harika bir şey” yapabileceklerini söyledi.

İlk olarak Batman’in 121. sayısında ortaya çıkan ve Dr. Victor Fries adıyla bilinen Buz Adam, yazar Dave Wood ve çizer Sheldon Moldoff tarafından yaratıldı. Mr. Freeze, donma silahı kullanan çılgın ve soğuk kalpli bir çizgi roman karakteri olarak tasarlandı. Karısı Nora’nın ölümcül hastalığına çare ararken yaşadığı bir laboratuvar kazası, Fries’ı vücudunu donma sıcaklıklarında tutmak için tasarlanmış bir kriyo giysinin dışında hayatta kalamayacak hale getiren deneysel kimyasallara maruz bırakmıştı. George Clooney‘nin Batman’i canlandırdığı 1997 yapımı Batman & Robin filminde de Mr. Freeze’i Arnold Schwarzenegger oynamıştı.

Wizard World paneli sırasında konuşan Uslan, karakterle ilgili şunları söyledi:

“Batman filmleri ve Batman’la ilgili filmler hakkındaki en şaşırtıcı şeylerden biri, üç defa bir süper kahraman veya çizgi roman filminin ne olabileceğini “yeniden tanımlamış” olmaları. Tim Burton bunu 89’da yaptı, Christopher Nolan bunu Dark Knight üçlemesiyle yaptı ve Todd Phillips bunu Joker ile yaptı. Bunun ne olabileceğini ve böyle bir filme nasıl yaklaşabileceğinizi tamamen yeniden tanımlayın.

“Todd’un yaptığı ve onun dehası bence herhangi bir kötü adam için uygulanabilir. Herhangi bir kötü adam bu şekilde incelenirse neler olacağı ve olasılıkları hayal edin…”

Mr. Freeze Batman

Michael E. Uslan: “Mr. Freeze Hikâyesi Empati Yapmanızı Sağlıyor”

Uslan’ın yaptığı bu açıklamalardan sonra doğal olarak kendisine hangi Batman kötüsünün bu işe uygun olacağı soruldu. O da Mr. Freeze’i işaret etti. Animasyon serisinin en beğenilen bölümleri arasında yer alan “Heart of Ice”da karakterin yeniden keşfi, Batman’e Daytime Emmy Dizilerde En İyi Yazım Ekibi Ödülü kazandırmıştı.

“Batman: The Animated Series’in net olarak en sevdiğim bölümlerinden biri, Mr. Freeze ve eşinin kaybıyla ilgili olan bölümüydü. Size empati yaptıracak ve duygularınızı harekete geçirecek bir bölüm sunmuşlardı. Ancak bunu söylerken ’hayran’ şapkamı takıyorum, yapımcı şapkamı değil. Yani bu söylediklerimden sonra bir Mr. Freeze filmi gelir diye düşünülmemeli.”

Batman the animated series Mr. Freeze

Yapımcı bu düşüncesinin her ne kadar gönlünden geçen bir istek olduğunu vurgulasa da, DC evreni adına yaptığı önemli çalışmalar Mr. Freeze’in solo macerası ihtimalini artırıyor.

Peki ya siz Mr. Freeze için bir solo film fikrine ne dersiniz? Sizce bu karaktere gelene kadar sırada solo yapımı hazırlanması gereken başka isimler bulunuyor mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Batman Filmi 2022’ye Kaldı: Dev Yapım Yine Ertelendi

Kaynak: Comic Book

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

The Boys 4. Sezon

The Boys 3. Sezon Çalışmaları Ara Vermeden Devam Ediyor

hareket iblisi stefan grabinski inceleme

Hareket İblisi: Polonya’nın Karanlık Raylarında Tedirgin Çay Partisi