in

Müfettiş Gadget Beyaz Perdeye Geri Dönüyor!

Disney’in yeni bir Müfettiş Gadget filmi üzerine çalıştığı açıklandı. Projenin yapımcıları arasında Alaaddin’de de aynı görevi almış isimler var.

Müfettiş Gadget

The Hollywood Reporter’ın özel haberine göre sakar cyborg polis memurumuz Gadget beyaz perdeye geri dönüyor! 80’lerin ve 90’ların unutulmaz çizgi film serisi olan Müfettiş Gadget daha önce birkaç başarısız deneme ile sinemaya gelmiş, aradığını bulamamış ve rafa kaldırılmıştı. Görünen o ki Disney eğlenceli müfettişe bir şans daha vermeye hazırlanıyor.

Gelen ilk bilgilere göre senaryo Saturday Night Live programından tanıdığımız Mikey Day ve Streeter Seidell’e teslim edilmiş. Filmin yapımcıları arasında da bu yaz vizyona giren Disney filmi olan Alaaddin’de de aynı görevi üstlenmiş Dan Lin ve Jonathan Eirich yer alıyor.

Hatırlayacağınız gibi Müfettiş Gadget, yeğeni Penny onun zekâ küpü köpeği Brain suç örgütü M.A.D.‘in lideri Dr. Claw (arkası dönük koltukta sadece pençe şeklindeki elini gördüğümüz ikonik kötü adam) ve onun hain planlarını durdurmak için uğraşırlar. Müfettiş Gadget vücuduna monte edilmiş sayısız mekanik ve elektronik ekipmana rağmen her şeyi beceriksizce yüzüne gözüne bulaştırır ve günün sonunda kötü adamları Penny ve Brain durdurur.

Seriye Ait İlk Film 1999’da Çıkmıştı

Bugüne kadar çok sayıda filme ve oyuna adapte edilen çizgi film serisi; Matthew Broderick’in Müfettiş Gadget’ı canlandırdığı 1999 yapımı hatırlamak istemeyeceğimiz bir Disney filmine de konu olmuştu. Çoğumuzun haberinin bile olmadığı bir devam filmine de sahip olan o denemeden sonra Disney’in tekrardan şapşal müfettişe bir şans daha vermesinin ardından nasıl bir fikir var şu an bilmiyoruz. Oyuncu kadrosuna dair de bir açıklama yapılmayan yeni Müfettiş Gadget filminin doğal olarak bir çıkış tarihi de yok.

Heyecanlanmak için fazla sebebimiz olmasa da çocukluğumuzda bayıla bayıla izlediğimiz yapımların kötü birer filmle hatırlanmasındansa, iyi bir filmle sinemalara konuk olmasını tercih ediyoruz.

Bakalım bu haberlerin devamından Disney tarafından nasıl açıklamalar gelecek. Kim bilir belki bu da yeni bir Disney+ filmidir. Tıpkı Evde Tek Başına’nın Disney+ için yeniden çekileceği gibi…

* * *

* Beverly Hills Cop’un Devamı Geliyor

* Abrams, Kylo Ren Maskesi Teorilerini Doğruladı

Ufuk Yasin Yurtbil

Hikaye anlatıcısı, okur-yazar-inceler, sinemasever, birincilik ödüllü amatör bir öykü yazarı, hayatı dolu dolu yaşamaya hevesli, öğrenmeye aç bir ruh. Meslekten inşaat mühendisi, doğuştan hayalperest, bir tutam bilimkurgu/fantastik kurmaca.

Netflix

Netflix, The Crown’ın Yaratıcısıyla Anlaştı

NASA

NASA, Ay’a Yerleşmek İçin Tarih Verdi