in ,

80’li Yıllardaki ‘Satanist Paniği’ne Farklı Bir Bakış Açısı Getiren “My Best Friend’s Exorcism” Filminden Fragman

My Best Friend’s Exorcism fragmanı paylaşıldı. Grady Hendrix’in “En Yakın Arkadaşımın Şeytan Çıkarma Ayini” adlı romanından uyarlanan film, Amazon Prime’da gösterilecek.

My Best Friends Exorcism fragman

My Best Friend’s Exorcism fragmanı görücüye çıktı. Grady Hendrix imzalı En Yakın Arkadaşımın Şeytan Çıkarma Ayini kitabından uyarlanan yapım Amazon Prime Video ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

My Best Friend’s Exorcism’in fragmanı, 80’lerin korku atmosferini buram buram hissettiren bir hava estiriyor. Yeni film, Güney Kitap Kulübü’nün Vampir Avlama Rehberi de dahil olmak üzere korku öğelerini sıradan şeylerle harmanlamasıyla tanınan yazar Grady Hendrix’in aynı adlı 2016 romanının bir uyarlaması olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Roman, 1980’li yıllarda yaşayan Gretchen ve Abby adlı gençler arasındaki dostluğu konu alıyor. Kitap “80’ler müzikleri ve sineması, dostluk ve şeytan tarafından ele geçirilme üzerine kalpleri ısıtan bir korku romanı,” olarak tanımlanıyor.

Bir film uyarlaması olacağı haberi ilk olarak 2018 yılının son aylarında duyurulmuştu. Aradan geçen yaklaşık 4 yıllık bir zaman dilimi sonrasında film nihayet 30 Eylül 2022 tarihinde izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

My Best Friend's Exorcism Fragmanı

Freaky and Happy Death Day’in yönetmeni Christopher Landon, 2018’de projenin yapımcılığını üstlendi. O sıralarda projede Penny Dreadful ve Killing Eve bölümlerini yöneten yönetmen Damon Thomas da vardı. Koronavirüs pandemisinin başlamasıyla filmin çekimleri ertelendi. Sonunda yapımın kadrosu 2021 baharında resmen duyuruldu. Dizinin başrollerinde Abby rolüyle Eighth Grade ve The Texas Chainsaw Massacre yıldızı Elsie Fisher ile Gretchen rolünde War for the Planet of the Apes ile tanınan Amiah Miller yer alıyor. Kadronun geri kalanında Rachel Ogechi Kanu (Cheer for Your Life), Cathy Ang (And Just Like That) ve Clayton Royal Johnson (Stranger Things) gibi isimler bulunuyor.

Filmle ilgili ilk resmi fragman, kısa bir süre önce Prime Video tarafından paylaşıldı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

My Best Friend’s Exorcism Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Yayınlanan fragman, Gretchen ve Abby’nin gözlerden uzak bir kulübeye doğru yola koyulmasıyla açılırken, Tiffany’nin “I Think We’re Alone Now” (2016’daki 10 Cloverfield Lane’in fragmanında da kullanılmıştı) şarkısıyla daha ürkütücü ve gerilimi yüksek bir noktaya doğru gidiyor. Görüntüler, ürkütücü ele geçirme görüntülerini bazı mizahi anlarla harmanlıyor; GLOW’dan Chris Lowell’in (gerçekten şüpheli bazı saçlarıyla) 80’lere geri dönmesi ve saniyeler içinde “copacetic” ve “exorcism” kelimelerini kullanması gibi.

Ekim ayının başlangıcından sadece bir gün önce çıkacak olan My Best Friend’s Exorcism, insanların yılın diğer zamanlarından daha fazla korku filmlerini izlemeye başladığı Cadılar Bayramı sezonunun hemen başında yayınlanmış olacak.

My Best Friend’s Exorcism için yayınlanan fragmanı sizler nasıl buldunuz? Sizce bu tarz filmler içerisinde kendine iyi bir konum bulabilecek mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilrisiniz.

Kaynak: Bloody-Disgusting

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Hunter x Hunter netflix nippon tv anime

Netflix Kütüphanesine Yeni Animeler Ekleniyor: Nippon TV ile Dev Ortaklık

phantom galaksisi james webb uzay teleskobu kayıt

James Webb, 32 Milyon Işık Yılı Uzaklıktaki Phantom Galaksisi’nden Nefes Kesen Bir Görüntü Yayınladı