in

National Treasure 3 Filmi Resmen Geliyor

Disney’in National Treasure 3 filmi için resmi karar çıktı. Hazine avcıları yıllar sonra yepyeni bir yapımla geri dönüyor.

National Treasure 3
- Reklam -

Disney’den hazine avcılarını sevindirecek bir haber geldi. Friday’e verilen röportaja göre şirket, National Treasure 3 (Büyük Hazine 3) filmi için çalışmalara başlamış.

Yapımcılık görevinde yeniden Jerry Bruckheimer’ı göreceğimiz ve senaryonun Bad Boys for Life’tan tanıdığımız ve bu aralar Bad Boys 4 üzerinde çalışan Chris Bremner tarafından yazılacağı söyleniyor. Nicolas Cage ve Diana Kruger’ı Benjamin Gates ile Dr. Abigail Chase rollerinde görüp görmeyeceğimiz belli değil. Disney şimdilik bu konuda hakkında sessiz kaldı.

Aslında National Treasure 3’ün geleceğine dair söylentiler yıllar öncesinden dolaşmaya başlamaya başlamıştı. Hatta senaryo için Carlo Bernard ve Doug Miro’yla anlaşıldığı bile söyleniyordu. Gelen haberin, söylentinin aksi halinde çıkmasıysa hayranları şaşırttı. Yeni film için önceden sunulan senaryolar beğenilmediği için Büyük Hazine 3’ün konusunu bugüne kadar duymamış olmamız da söylentiler arasında.

- Reklam -

National Treasure 3

Öte yandan, iki filmin de yönetmenliğini yapan Jon Turteltaub 2018’de üçüncü filmin neden gelmediğiyle alakalı bir açıklamada bulunmuştu:

“İlk film çekildiğinde harcanacak çok para vardı. Herkes parasını sorunsuzca almıştı. Üçüncü filmin çekilmemesinin nedeni, para alan insanların, “Bana çok para ödemezsen bunu yapmam!” demesi değildi. Disney, yapmak istediği diğer filmlerden daha çok para kazanacağını düşünüyordu. Bence yanılıyorlar. Çok iyi filmler yaptıklarını düşünüyorum, Büyük Hazine 3 de bunlardan biri olabilirdi. İnternette hayranların üçüncü filmi ne kadar çok istediğini göremiyorlar.”

National Treasure 3 Filminin Konusu Henüz Belli Değil

Serinin ilk filmi hayatı boyunca kimsenin varlığına inanmadığı bir hazineyi arayan Benjamin Franklin Gates adındaki hazine avcısını anlatıyor. İkinci filmde Gates’i Abraham Lincoln’ü öldüren John Wilkes Booth’un günlüğündeki kayıp on sekiz sayfasının peşindeyken görüyoruz. Üçüncü filmin konusunun ne olacağıysa büyük merak konusu.

National Treasure 3

- Reklam -

Büyük Hazine’nin ilk filmi 2004’te izleyiciyle buluşmuştu. Filme şu sıralar Netflix’ten ulaşmak mümkün. 2007 yapımı olan ikinci film Büyük Hazine: Sırlar Kitabı’na ise Disney+ üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, 30 Nisan 2020’de ilk film de Disney+ üzerinden ulaşılabilir olacak.

Serinin ilk filminin 347 milyon dolar, ikinci filmininse 457 milyon dolarlık hasılata ulaştığını da hatırlatalım.

National Treasure 3 filmi için ise olası bir vizyon tarihi henüz belirlenmiş değil. Disney+ Büyük Hazine için bir de televizyon dizisi hazırlayacak.

Serinin devam filmi hakkında neler düşünüyorsunuz? Ne tür bir hikâye, üçüncü film olarak sevilen seriye yakışır? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.


* 2019’un En Çok Gişe Yapan Filmlerine Disney Damgası

Kaynak: Cnet

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Yine muhteşem bir film gelecek o halde. Konusunun biraz daha İndiana Jones tarzı aksiyonu ve gerilimi bol olmasını dilerim. Aslında mitolojik bir konu üzerinde işlenmesi daha heyecanlı olabilir. Mesela, Kayıp Lahit veya buna benzer bir konu.

  2. Avatar for Serdar_Karslioglu Serdar_Karslioglu dedi ki:

    2.filminde 3.film için işaret verilmişti zaten…Başkanın kitabının 57.sayfası…yıllardır bekliyoruz.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Küçük Prens - Güccüg Pirens

Küçük Prens Denizli İli Ağzı ile Raflarda: “Güc’cüg Pirens”

Zaman Çarkı Dizi

Zaman Çarkı Dizisi 1. Sezon Açıklanan Bölüm İsimleri