in

RoboCop Returns Filmi Yönetmensiz Kaldı!

“District 9″ın yönetmeni Neill Blomkamp, Robocop’un devamı niteliğindeki RoboCop Returns projesinden bir korku-gerilim filmi için ayrıldığını duyurdu.

RoboCop film
- Reklam -
- Reklam -

Neill Blomkamp, kurduğu Oats isimli stüdyo ile çeşitli kısa filmlere imza atmış, Chappie, District 9 gibi uzun metraj filmlerle de aklımıza kazınan bir isim haline gelmişti. Yakın zamanda Alien serisinin devam filmini çekeceği haberleri sayesinde gündeme gelerek serinin hayranlarına umut vermiş, hatta yeni film için bir senaryo hazırlamıştı bile. Ancak bilinmeyen bir şekilde Alien için olan planlarından vazgeçmiş ve hem serinin hem de kendi hayranlarını hayli üzmüştü. Hemen ardından RoboCop serisinin devam filmi olacak RoboCop Returns filminin yönetmen koltuğuna oturan Blomkamp, ne yazık ki geçtiğimiz güzlerde kendi Twitter hesabından açıklama yaparak bu projeyi de bıraktığını, daha doğrusu bir nevi bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

Neill’ın bizzat kendisinin belirttiğine göre; o şu anda hem Robocop’un hem de başlıksız bir korku filminin üzerinde çalışıyordu. Fakat MGM’nin Robocop için beklemeye niyeti yoktu ve bu yüzden Neill’ın ya korku filminden ya da Robocop’tan vazgeçmesi gerekliydi. Anlaşılacağı üzere tercihini Robocop’tan vazgeçmekten yana kullanan yönetmen projeye elveda demek zorunda kaldı.

Neill Blomkamp
Neill Blomkamp
Fanlara veda ettiği Tweet şöyleydi:

https://twitter.com/NeillBlomkamp/status/1161887748535439360

- Reklam -

“RoboCop’tan ayrıldım. Yeni bir korku filmi çekiyorum ve MGM beni bekleyemez/ RoboCop’u şu anda çekmesi gerekiyor. Filmi sinemada diğer fanlarla beraber izlemek için sabırsızlanıyorum. N.”

Tabi ki bu her şeyin bittiği anlamına gelmiyor çünkü Alien projesi Blomkamp’in ayrılmasıyla rafa kalkmış olsa da RoboCop aynı kaderle yüzleşmeyecek gibi gözüküyor. MGM çoktan Robocop Returns’ün senaryosunu geliştirmeye başladı. Senaryo bizzat ilk filmlerin senaryolarını yazmış olan Ed Neumeier ve Michael Miner tarafından hazırlanıyor. Senaryonun son hali üzerinde ise Justin Rhodes çalışıyor.

RoboCop film

Filmin senaryosu insan-robot karışımı polis Robocop’un, daha fazla kargaşa ve suç kaosunun ortasında kalmış Detroit sokaklarını temizlemek için yaptığı geri dönüş hakkında olacak.

- Reklam -

RoboCop Returns’ün sonu ne olacak bilinmez ama serinin fanları bir yandan Bloomkamp’in filmi bırakmasına üzülürken, diğer yandan filmin her koşulda çıkacak olma olasılığına seviniyorlar. Film hakkında ileride yaşanabilecek gelişmeler için Kayıp Rıhtım’ı takipte kalmanızı tavsiye ediyoruz.

Sizce Robocop serisi, Blomkamp olmasa da geliştirilmeye değer bir seri mi?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Geleceği Tasvir Eden Filmlerin Zaman Çizelgesi

* Yeni RoboCop’un Başında Neill Blomkamp Olacak

Kaynak: movieweb

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for _restlessness _restlessness dedi ki:

    Yoksa? Yoksa? Alien Disney’e geçince Neil Blomkamp tekrar yönetmenlik koltuğuna mı dönüyor

  2. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Gereksiz bir yapım bence.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2 Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın Kitabı #114 – İLMA Son Nişanlı

Haftanın Kitabı #114 – İLMA Son Nişanlı

batman liste

Batman Rolünü Elinden Kaçırmış 9 Aktör