Menu
in

Nicolas Cage’in “Renfield”in Çekimleri Sırasında Yanlışlıkla Gerçek Kan İçtiği Ortaya Çıktı

Nicolas Cage, “Renfield” çekimleri sırasında yanlışlıkla kendi kanını içti. Ünlü Hollywood oyuncusu yeni uyarlamada Dracula karakterine hayat veriyor.

Nicolas Cage, Renfield çekimleri sırasında yanlışlıkla Dracula’ya fazla kanalize oldu ve gerçek kan, daha doğrusu kendi kanını içti.

Her ne kadar Renfield’ın başrolü Nicholas Hoult’un canlandırdığı ezik kahramana ait olsa da, Nicola Cage kötü şöhretli kan emici Dracula tasviriyle büyük ilgi topluyor. Cage’in karakteri, Renfield’ın korkunç derecede zalim patronu olarak filmin pazarlama kampanyasının parlayan noktası oldu.

Film, 1931 yapımı Dracula’nın devamı niteliğinde ve Drakula’ya fazla yer verilmeyecek olsa da, Cage hâlâ vampirin en kötü yanlarını gerçek dünyada yansıtma fırsatına sahip. Cage, yapım için Reddit’te yayınlanan Ask-Me-Anything tanıtımında, çekimler sırasında yanlışlıkla kendi kanını içtiğini itiraf ediyor. Aşağıdaki alıntıya göz atabilirsiniz:

- Reklam -

“Yöntem açısından bir neden yok ama dişler gerçek dişlerdi, seramik ve oldukça sivriydiler. Bu yüzden birkaç kez dudağımı ısırdım ve bu da kendi kanımı içmeme neden oldu.”

Nicolas Cage’in Dracula’sı “Renfield”da Nasıl Bir Görev Üstlenecek?

Renfield, selefinin aksine tam olarak bir korku filmi olmayı hedeflemiyor. Bazı korku unsurları içerecek olsa da, asıl amacı tarihin en şeytani canavarlarından birinin yumuşak huylu hizmetkârı olmanın getirdiği doğal komediyi tasvir etmek. Cage için bu, Dracula’nın en acımasız yönlerini oynamak ve yeryüzündeki en kötü patron olmak anlamına geliyor.

Nicolas Cage, Dracula’yı canlı tutmak için karaktere kendine özgü bir yorum getirmek üzere yorulmadan çalışıyor. Diğer aktörlerin yaptığı gibi takma dişler kullanmak yerine, karakteri Christopher Lee’nin Dracula’sından esinlenerek ve aynı zamanda gerçeküstü ve mizahi yönlerine vurgu yaparak oynamayı planlıyor. Renfield karakterine daha fazla odaklanan filmde, Nicolas Cage’in Dracula ile çalışmak için sınırlı bir alanı olsa da, fragmanlarından anlaşılacağı üzere, her sahnede karakterin gösteriye hâkim olması muhtemel duruyor.

Yeni uyarlamanın bakış açısı Drakula’nın genellikle göz ardı edilen ve hak ettiği değeri görmeyen bir yönünü de tanıtmaya yardımcı olacak: Hizmetçileriyle olan ilişkisi. Vampir onlarca yıldır filmlerde ve kitaplarda yer alıyor ama Renfield hikâyenin kendi tarafını nadiren paylaşma fırsatı buldu. Bu yeni bakış açısı, onun tanınmış karakterin farklı bir yorumu gibi hissetmesine yardımcı olabilir.

Nicholas Cage’li Renfield Filmi için Yayınlanan Son Fragman

Sizin yeni Dracula uyarlamasından beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Yorum Yap

Exit mobile version