in ,

Nikolas Fragmanı: Netflix’in Maggie Smith’li Noel Filmine İlk Bakış

Nikolas fragmanı yayınlandı. Maggie Smith’li Netflix filmi A Boy Called Christmas, Noel Baba’nın hikâyesini yeniden yorumlamaya hazırlanıyor.

Nikolas Fragmanı

Nikolas fragmanı yayınlandı. Başrollerinde Maggie Smith, Henry Lawfull ve Kristen Wiig’in yer aldığı yeni Netflix filmi, Noel Baba’nın hikâyesine yeni bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor.

Dijital yayın devi Netflix, her ne kadar diziler konusunda belli bir noktaya gelmiş olsalar da birkaç yıldır sinema filmlerinde de başarılı işlere imza atıyorlar. Öyle ki Oscar ödül törenini domine edecek kadar önemli filmleri çıkartmayı başardılar. Tüm bunlarla beraber özellikle noel tatili adına gelenekselleşmiş olarak çocuklara yönelik keyifli maceraları çıkartmayı da ihmal etmiyorlar. İşte onlardan bir tanesi daha, bu yıl için eğlenceli bir macerayı getirmeye hazırlanıyor.

Noel Adında Bir Çocuk olarak da dilimize çevrilebilecek Nikolas’ın hikâyesi şu şekilde:

Nikolas adlı sıradan bir çocuk, elflerin efsanevi köyü Elf Diyarı’nı bulmak için bir yolculuğa çıkan babasını aramak üzere karlarla kaplı kuzeye doğru sıra dışı bir maceraya atılır. Bu macerada Blitzen adlı dikbaşlı bir geyik ve sadık evcil faresi de ona eşlik etmektedir. Hiçbir şeyin imkânsız olmadığını kanıtlayan bu sihirli, komik ve samimi öyküde Nikolas’ın yazgısıyla tanışması ise uzun sürmez.

Nikolas’ın fragmanını Türkçe Dublajlı olarak aşağıdan izleyebilirsiniz.

Nikolas Fragmanı | Türkçe Dublajlı İZLE

Fragmanda özellikle Profesör Minerva McGonagall rolüyle hafızalara kazınan Maggie Smith’i anlatıcı rolünde görüyoruz. “Dünya hikâyelerle dolu” diyerek başladığı fragmanda izleyicileri dünyanın Noel’i henüz bilmediği uzun zaman öncesine götürüyor.

Orijinal adı A Boy Called Christmas olan ve dilimize Nikolas diye çevrilen yapım, Matt Haig’in 2016 yılında yazdığı aynı adlı romandan uyarlandı. Filmde ayrıca Toby Jones, Sally Hawkins, Michiel Huisman, Zoe Colletti, Stephen Merchant, Joel Fry, Rune Temte ve Jim Broadbent gibi isimler de yer alıyor. A Boy Called Christmas, daha önce Monster House, City of Ember ve 2015 yapımı Poltergeist’i yöneten Gil Kenan tarafından yönetiliyor.

Nikolas (A Boy Called Christmas) 24 Kasım 2021 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Nikolas’ın fragmanını beğendiniz mi? Netflix’in noel filmleri hoşunuza gidiyor mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Zodiac katili kim sorusu cevap buldu

Zodiac Katili’nin Kim Olduğu Sonunda Ortaya Çıktı: 60 Yıllık Gizem Çözüldü

2021 Nobel Edebiyat Ödülü Kazananı Abdulrazak Gurnah

2021 Nobel Edebiyat Ödülü Kazananı Belli Oldu