No Time to Die, James Bond Serisinin En Uzun Filmi Olacak

No Time to Die filmi, James Bond serisinin en uzun süreye sahip yapımı olacak. Yaklaşık 3 saatlik bir aksiyona hazır olun!

ABD ve Hollanda’da ön satışa açılan biletlere göre yeni James Bond macerası No Time to Die, bu kez 163 dakikalık devasa bir filmle karşımıza çıkacak. Daniel Craig’i beşinci ve son kez Bond olarak izleyeceğimiz film önceki rekor olan 148 dakikayı (Spectre) biraz daha ileri götürecek gibi duruyor.

2002’da Pierce Brosnan’ı son kez Bond olarak izlediğimiz Die Another Day (Başka Bir Gün Öl) sonrası Craig’in 007’si yaşadığı maceralar çok daha birbirlerine bağlı olarak karşımıza çıkmıştı. Böylece seri büyük hikaye kollarına ayrılma imkânı yakalamıştı. No Time to Die’ın bir diğer yıldızı Naomie Harris’in daha önceden GQ’ya verdiği bir röportajda da bahsettiği üzere yeni film sadece serinin yüzünün Craig olduğu dönemdeki hikayeleri değil Casino Royale’e kadar geçmişe giderek işleyecek.

No Time to Die - James Bond Film Süresi

Christoph Waltz’ın Blofeld karakterini bir kez daha canlandıracak olmasının yanı sıra; serinin eski yüzlerinden Jeffrey Wright’ın oynadığı CIA ajanı Felix Leiter’de 2008 yapımı Quantum’dan sonra ilk kez geri dönecek. Yapım, Craig dönemi karakterlerden Dr. Madeleine Swann’la filmin kötü adamı Safin (Rami Malek) arasında yeni bir ilişkiyi de kapsayacak. Bu da 160 dakikayı oldukça dolu dolu geçireceğimizi gösteriyor.

Yeni James Bond Filmi “No Time to Die”da Dr. No Geri mi Dönüyor?

Geçmiş demişken, Malek’in karakteri Safin’in aslında orijinal Bond kötü adamı Dr. No olduğunu da bir kez daha hatırlatalım. Eski karakterlerin yanında önemli bir yeni karakter olarak da Lashana Lynch’in oynadığı Nomi filmde bizimle tanışmayı bekliyor. Yeni nesil bir 00 ajanı olan Nomi Bond’un artık demode kalan ajanlık metodlarını 21. yüzyıla geçirme niyetinde.

No Time to Die - James Bond Film Süresi

Bilet üzerindeki film süresi her ne kadar 160 dakika yazsa da, şimdilik kesinlik kazanmış da değil. Geçen sene yine ilk ön satışların başladığı ABD ve Hollanda’dan gelen bilgiler sayesinde Rise of Skywalker’ın 155 dakika olacağı haberini almış ama filmi izledikten sonra 142 dakika olduğunu fark etmiştik. Arada yine benzer bir fark olsa da, neredeyse üç saatlik bir film için 10 dakika o kadar da fark yaratmaz gibi duruyor.

GÖZ ATIN  James Bond Serisi Bond'un Kızı Mathilde ile Bir Spin-off'a Kavuşabilir

Tema müziğinin Billie Eilish tarafından söylendiği No Time to Die filmi 3 Nisan 2020 tarihinde vizyona girecek.

Bond’u, hiç değilse birkaç yıllığına, son kez büyük perdede görecek olmak fikrine ne diyorsunuz? Dr. No’nun dönüşü söz konusuyken, “Nisan’a kadar 24 film biter mi ya?” sorusu beyninizi gıdıklamaya başladı mı? Kayıp Rıhtım Forum’da görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz!

* * *

* The Matrix 4 Aksiyon Sahneleri Patlamalarıyla Bölgeye Hasar Veriyor

Kaynak: Screen Rant
21 yaşında, İstanbul Üniversitesi'ne gidiyor, İngiliz Dili okuyor. Babasının 7 yaşında Yüzüklerin Efendisi'ni izletmesinden beri fantastik ve bilimkurgu sever, Shelob'u görüşünden beri anakrofobik.

No Time to Die, James Bond Serisinin En Uzun Filmi Olacak için 1 yorum

  1. Pardus dedi ki:

    Hiçbir filmini tam olarak izlemedim ama Görevimiz Tehlike filmleri JB filmlerinden daha iyi gibi duruyor benim gözümde. İkisi de pek bir sunmuyor olsa da.


No Time to Die, James Bond Serisinin En Uzun Filmi Olacak

No Time to Die filmi, James Bond serisinin en uzun süreye sahip yapımı olacak. Yaklaşık 3 saatlik bir aksiyona hazır olun!

Başa dönün