in

No Time To Die, Uncharted ve Ghostbusters: Afterlife Yeniden Ertelendi

Hayranların merakla beklediği No Time To Die, Uncharted ve Ghostbusters: Afterlife gibi filmler bir kez daha ertelendi. Üstelik yeni ertelemeler de yolda.

No Time To Die, Uncharted ve Ghostbusters: Afterlife Ertelendi
- Reklam -
- Reklam -

Uzun süredir merakla beklenen No Time To Die, Uncharted ve Ghostbusters: Afterlife gibi filmler bir kez daha erteleme aldı. Hayranların normal şartlar altında çoktan izlemiş olmaları gereken yapımlar için bir süre daha beklemesi gerekecek. Üstelik resmi olarak henüz bilgi gelmese de, çıkış tarihinden tam bir yıl sonrasına ertelenen Fast and Furious 9 macerasının da yeniden ertelenmesi söz konusu.

Yaklaşık bir yıldır tüm dünyada etkisini gösteren ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan Koronavirüs pandemisi, eğlence sektörünü sekteye uğratmaya da devam ediyor. Birçok ülkede aşılar başlamış olsa da henüz normale dönmek için oldukça erken gözüküyor. Sinema sektörü de bu bilinçle, bir yıl boyunca erteledikleri filmleri bir kez daha ileri bir tarihe atma kararı alıyorlar.

Warner Bros. ve Disney gibi platformlar, yapımlarını kendi dijital yayın servisleri olan HBO Max ve Disney+ gibi mecralarda yayınlama kararı alabiliyorlar. Örneğin defalarca erteleme almış olan Wonder Woman 1984, nihayetinde bazı sinemalarda gösterime girmiş ve aynı gün HBO Max’te de yerini almıştı. Aynı şekilde Disney’in Mulan ve Pixar’ın Soul gibi yapımları da Disney+’ta yayınlanmıştı. Ülkemizde de örneğin uzun süredir sinemalarda olması beklenen 9 Kere Leyla filmi Netflix’le anlaşmış ve orijinal içeriği olarak yayına girmişti. Ancak görünen o ki bazı filmler prömiyerini beyaz perdede yapmakta kararlı.

- Reklam -

No Time to Die Yeni James Bond Filmi

No Time To Die, Uncharted ve Ghostbusters: Afterlife Dışında Yeni Ertelemeler Gelebilir

Merakla beklenen yeni James Bond filmi normalde geçen yılın nisan ayında gösterime girecekti. Ancak Covid-19 pandemisi nedeniyle film  13 Kasım 2020’ye ertelenmişti. Daniel Craig’in son kez Bond kostümünü giydiği film son olarak ilk açıklandığı tarihten tam bir yıl sonrasına, 2 Nisan 2021’e ertelenmişti. Fakat MGM Stüdyoları, çıkışına birkaç ay kalan filmi bir kez daha erteleyerek yeni vizyon tarihini 8 Ekim 2021 olarak açıkladı. Bu da beklenen macera için yarım yıldan daha fazla bir zaman olduğunu gösteriyor.

Spider-Man olarak tanıdığımız Tom Holland’ın başrolünde bulunduğu Sony’nin Uncharted yapımı da birkaç defa ertelenmiş ancak son olarak vizyon tarihi 8 Ekim 2021 olarak duyurulmuştu. Şimdi yeni gelen bir haber ile bu yılı tamamen es geçen maceranın 11 Şubat 2022’de beyaz perdede olacağı paylaşıldı.

Uncharted Tom Holland Nathan Drake

Yeni Hayalet Avcıları macerası Ghostbusters: Afterlife da yeniden erteleme alan yapımlar arasında bulunuyor. Son olarak geçen yıl ekim ayında 11 Haziran 2021’e ertelenen yapım, 5 aylık bir gecikmeyle 11 Kasım 2021 tarihinde vizyonda olacak.

- Reklam -

Jared Leto’nun başrolünde olduğu Sony ve Marvel ortak yapımı Morbius da 21 Ocak 2022 tarihine ertelenerek, gelecek yıla kalan bir diğer yapım oldu.

Bunlar dışında Fast and Furious 9 macerasının da şu anki güncel çıkış tarihi olan 28 Mayıs 2021’den sonrasına ertelenmesi bekleniyor. Marvel Stüdyoları’nın Black Widow için de benzer bir karar vermesi olası gözüküyor. Yine de şimdilik herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Ghostbusters: Afterlife Vizyon Tarihi

Peki ya siz sürekli yaşanan ertelemeler konusunda neler düşünüyorsunuz? Sizce bu süreçte yapılanlar doğru mu yoksa Warner Bros.’un yaptığı gibi tüm filmleri ertelemek yerine aynı anda HBO Max’te yayınlaması daha mı doğru olur? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Kont_Olaf Kont_Olaf dedi ki:

    Üfff sıktı ama. Ne kıymetli filminiz varmış, salın artık da izleyek. Kuruduk kaldık evde.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Stranger Things 4. sezon teorileri satanist paniği

Stranger Things 4. Sezon Teorileri: Satanist Paniği Hawkins’e Geliyor

DenizKültür Öyküler Sesleniyor

DenizKültür, 200 Sesli Öyküden Oluşan Dev Projesini Ücretsiz Erişime Açıldı