in

Nuh Tepesi HBO’ya Geliyor: Haluk Bilginer ve Ali Atay’lı Film ABD Kanalında Gösterilecek

Nuh Tepesi HBO kanalında yayınlanacak. Cenk Ertürk’ün, kadrosunda Haluk Bilginer ve Ali Atay’ın da yer aldığı filmi, ABD’li kablolu televizyon kanalına geliyor.

Nuh Tepesi HBO Haluk Bilginer Ali Atay Noah Land
- Reklam -
- Reklam -

Yönetmen Cenk Ertürk’ün Nuh Tepesi filmi ABD’nin kablolu televizyon kanalı HBO’da gösterilecek. Kadrosunda Haluk Bilginer ve Ali Atay gibi isimleri barındıran film dünya galasını 18. Tribeca Film Festivali’nde yapmıştı.

Ülkemizde 6 Mart 2020 tarihinde, tam da Koronavirüs pandemisinin Türkiye’de de yükselişe geçtiği bir dönemde giren yapım öncesinde pek çok festivalde gösterilmişti. Tribeca’da iki ödüle layık görülen film, Adana Film Festivali’nde de En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil dört dalda ödül aldı.

Nuh Tepesi HBO Haluk Bilginer Ali Atay Noah Land

- Reklam -

Temmuz ayı itibarıyla ülkemizde sinema salonları tedbirler eşliğinde yavaş yavaş yeniden açılmaya başladı. Ağustosta ise büyük sinema salonları da kapılarını açtı. CGV Mars Dağıtım tarafından dağıtılan yapım böylece tekrar vizyona girme şansı yakaladı.

Nuh Tepesi HBO Platformunda Yayınlanacak

Nahoş Bir Mevzu, Uzun Bir Gün ve Kimse Elimi Tutmasın gibi kısa filmlerle tanınan Cenk Ertürk, ilk uzun metrajı ile güçlü bir çıkış yaptı. Oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Hande Doğandemir, Mehmet Özgür ve Arın Kuşaksızoğlu’nun öne çıktığı eser dram türünde.

Film, babasının son isteğini yerine getirmek isteyen; öte taraftan da boşanmanın eşiğinde olduğu hamile eşi ile arasını düzeltmeye çalışan bir adamın hikâyesini konu alıyor. Köydeki Nuh ağacının altına gömülmek isteyen babanın dileği köylünün ve muhtarın direnişi ile karşılaşacaktır. Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanılan ağaç, köylülerin geçim kapısıdır ve ahali, orada bir mezarın bulunmasını istemez.

Nuh Tepesi HBO Haluk Bilginer Ali Atay Noah Land

- Reklam -

Game of Thrones, The Sopranos, Six Feet Under, Westworld, True Detective, The Leftlovers, Chernobyl ve The Wire gibi saymakla bitmeyecek pek çok kaliteli yapımın gösterim bulduğu HBO kanalı, 2020’nin son aylarında Nuh Tepesi (Noah Land) filmini de konuk edecek.

Türkiye’de ise filmin dijital platformlara gelip gelmeyeceği, gelirse yayın hakkı için hangi kanalın tercih edileceği şimdilik belli değil.

Nuh Tepesi Fragman | İZLE

YouTube video

Peki siz Haluk Bilginer ve Ali Atay’lı Nuh Tepesi filmini izleme fırsatı buldunuz mu? Yerli yapım filmlerimizin prestijli kanallarda kendilerine yer bulmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Korku Filmlerinin Emekli Oyuncularıyla Mektup Arkadaşı Olun!

Kaynak: Gazete Duvar

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

yeni tron filmi jared leto

Yeni Tron Filmi Yönetmeni Açıklandı: Jared Leto’lu Disney Yapımı Yolda

47 ronin devam filmi keanu reeves

47 Ronin Devam Filmi ile Geliyor: Keanu Reeves Şimdilik Kadroda Yok