“O” (It) Filminin Devamı İçin Çalışmalar Başlıyor

Stephen King’in aynı isimli sevilen romanından uyarlanan ve büyük başarı sağlayan "O" (It) filminin ikinci kısımı için bu yaz çekimler başlayacak.

Stephen King, dünya çapında çok sevilen ve birkaç neslin palyaço korkusunun sebebi olan 1200 sayfalık romanı “O”da bir grup çocuğun başka dünyadan gelen bir yaratıkla mücadeleleri ve olgunluklarında bu yaratığın tekrar başlarına musallat oluşuyla başlarından geçen olaylar anlatılıyor. Roman 1990 yapımlı televizyon uyarlamasından sonra geçen sene de beyaz perdeye uyarlanmış ve 700 milyon dolardan fazla gişesiyle çok büyük bir başarı elde etmişti.

Kitap ve mini-dizide kurgu karakterlerin olgunluk döneminde geçiyor ve hikâyenin çocukluklarında geçen kısmını da flashback’lerle anlatılıyordu. Yönetmen Andy Muschietti filmde bu kurgu şeklini kullanmayıp, açıklamasına göre “İzleyicilerin karakterlere ve aralarındaki ilişkilere daha iyi aşina olup, başlarına geleceklere daha çok ilgi göstermeleri için” ilk filmi tamamen hikâyenin çocuklukta geçen kısmına ayırmış ve ikinci filmde 27 yıl sonraki olgunluk dönemlerini anlatmayı seçmişti.

Bazı flashback sahneleri için dönen çocuk oyuncular ve elbette, Pennywise karakterini canlandıran Bill Skarsgard hariç henüz resmi bir oyuncu açıklamasında bulunulmadı.

IT’in devam filmi 6 Eylül 2019’da beyaz perdeye gelecek, o zamana kadar kanalizasyonlara pek yaklaşmazsanız iyi edersiniz!

GÖZ ATIN  Revival Film Oluyor: Stephen King Uyarlamaları Hız Kesmiyor
21 yaşında, İstanbul Üniversitesi'ne gidiyor, İngiliz Dili okuyor. Babasının 7 yaşında Yüzüklerin Efendisi'ni izletmesinden beri fantastik ve bilimkurgu sever, Shelob'u görüşünden beri anakrofobik.

“O” (It) Filminin Devamı İçin Çalışmalar Başlıyor

Stephen King’in aynı isimli sevilen romanından uyarlanan ve büyük başarı sağlayan “O” (It) filminin ikinci kısımı için bu yaz çekimler başlayacak.

Başa dönün