in

Orphan: The First Kill Geliyor: Korku Filmi Orphan’ın Öncesi Konu Alınacak

Orphan: The First Kill filmi yolda. 2009 tarihli Orphan’ın öncesini anlatacak yapımda Isabelle Fuhrman, yine Esther ile karşımıza çıkacak.

Orphan: The First Kill

2009 yılında vizyona giren Orphan (Evdeki Düşman) filmi, hikâyenin öncesini anlatacak yeni bir yapıma kavuşuyor. Orphan: The First Kill adını taşıyacak yapımda Isabelle Fuhrman, Esther rolü için yeniden kameranın karşısına geçecek.

Ekim 2009’da ülkemizde Evdeki Düşman adı ile vizyona giren Orphan; korku, gerilim ve gizem türlerinde bir yapım. Yönetmenliğini The Shallows, Unknown ve House of Wax’tan bildiğimiz Jaume Collet-Serra’nın üstlendiği Orphan; eleştirmenlerden yüksek notlar alamasa da hafızalarda yer edinmeyi bilmişti.

İlk filmin yapımcı koltuğunda Leonardo DiCaprio, Susan Downey, Jennifer Davisson, Killoran ve Joel Silver gibi isimler oturuyordu. Oyuncu kadrosunda ise Isabelle Fuhrman’a Vera Farmiga (Up in the Air) ve Peter Sarsgaard (Shattered Glass, Jarhead) eşlik ediyordu.

Orphan: The First Kill

Orphan filmi, çocuklarını doğum öncesi kaybeden bir çiftin yaşadığı travmayı konu alıyordu. Bu kayıp sonrası bir çocuk evlat edinme kararı alan çift, Esther’i evlat ediniyordu. Ancak Esther’in sırları, ailenin kaderini değiştirecek kadar ürkütücüdür. Toplamda 20 milyon dolara çekilen yapım, yaklaşık 80 milyon dolarlık gişe hasılatı ile aldığı düşük puanlara meydan okumuştu.

Orphan: The First Kill Filmi William Brent Bell’e Emanet

Yeni Orphan filminde ise yönetmen koltuğunda bir değişiklik görüyoruz. İspanyol yönetmen Jaume Collet-Serra’nın yerine bu sefer filmin başına William Brent Bell geçiyor.

William Brent Bell ismini Stay Alive, The Devil Inside ve The Boy gibi korku filmleri ile tanıyoruz. Senarist koltuğu ise Desire, Watch Over Me, Scream ve Lore’un senaryolarını kaleme alan David Coggeshall’a emanet. İlk filmin senaristi David Leslie Johnson-McGoldrick’i ise yeni Orphan’da yürütücü yapımcı olarak görüyoruz.

Orphan: The First Kill filminde Isabelle Fuhrman’ı Esther rolünde yeniden göreceğiz. Ayrıca kendisine eşlik edecek bir isim daha açıklandı. Omen 666, Dexter, Hustlers, Silver Linings Playbook ve Save the Last Dance ile tanınan Julia Stiles şimdiden yapımın kadrosundaki yerini aldı.

Orphan

Orphan: The First Kill filmi, Estonya’daki bir psikiyatri servisinden kaçarak zengin bir ailenin kızı kılığında Amerika’ya yola çıkan Leena Klammer’ı konu ediniyor. Klammer’ı ilk yapımda Esther Koleman olarak izlemiştik.

Orphan: The First Kill filminin vizyon tarihi ise henüz açıklanmadı.

Siz yeni bir Orphan filmi konusunda heyecanlı mısınız? Bu prequel ile birlikte Orphan evreninin genişlemesini nasıl yorumluyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Game of Thrones Oyuncusu: “Sansa Stark’a Tecavüz Sahnesi Kariyerimin En Kötü Günüydü”

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ev - Nermin Yıldırım

Ev: Nermin Yıldırım Yeni Romanı ile Geliyor

You 3. sezon çekimleri

You 3. Sezon Çekimleri Başladı: Netflix Dizisi Yola Devam Ediyor