in ,

Örümcek-Adam Eve Dönüş Yok Fragmanı Yayınlandı: Çoklu Evrene Hoş Geldiniz

Örümcek-Adam Eve Dönüş Yok fragmanı resmen yayınlandı. Spider-Man’in yeni macerası eski dostlara tekrar merhaba diyor.

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok Fragmanı
- Reklam -
- Reklam -

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok için aylar süren dedikodu ve sızıntılar nihayet sonuçlandı: İlk Spider-Man: No Way Home fragmanı resmen yayınlandı. Tanıtım fragmanı tek Örümcek-Adam barındırsa da, önceki  filmlerden tanıdığımız pek çok karakteri yeniden görüyoruz.

Marvel Sinematik Evreni’nin üçüncü Spider-Man filmi; Far From Home’un sonunda Mysterio ve J. Jonah Jameson’un Peter’in kimliğini açıklamasının hemen ardında yaşananlarla başlıyor. Yeni hayatının zorluklarından kurtulmak isteyen Peter yardım için Doctor Strange’e koşuyor. Yüce Büyücü’nün eylemleri pek de kimseye yardım etmiyor.

MCU’nun Çokluevren’e yaptığı ilk gönderme Far From Home’un J.K. Simmons’u JJJ olarak sunmasıydı. Pek çok hayran durumu Çokluevren’e bağlamadı ve her evrende JJJ’ı J.K. Simmons’un canlandırmasının daha olası olduğunu söyledi. Karakter ve aktör Sam Raimi’nin yönettiği Spider-Man üçlemesi ve ardından gelen Ultimate Spider-Man çizgi dizisiyle bütünleşmişti.

- Reklam -

Loki dizisinin ardından Çoklu Evren’in bir perde kadar yakınımızda olduğunu biliyoruz ve işleri yoluna koyacak bir TVA’nin yokluğunda yanlış giden bir büyü o perdeyi yırtmak için yeterli. Doctor Strange de filme bu noktada katılıyor. Benedict Cumberbatch 2019 yapımı Avengers: Endgame’den sonra karaktere ilk kez dönüyor ve No Way Home’daki rolü sonraki filme bir hazırlık gibi duruyor.

Strange ve Örümcek Adam filmin başlarında Çoklu Evren geçidini açtıktan sonra ikiliyi 2016 yapımı Doctor Strange filminden çıkmış bir atmosferde görüyoruz. Teoriler, Strange’in bir şekilde Peter’i kendi dünyasına geri gönderip kendisinin esir kalacağını söylüyor. Böylece Sam Raimi’nin yöneteceği Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmi için karakter tam da olması gerektiği yerde olacak.

Örümcek-Adam Eve Dönüş Yok Fragmanı | Türkçe Altyazılı İZLE

YouTube video

Spider-Man: No Way Home ile Yeniden Göreceğimiz Karakterler Kimler?

Fragmanda net olarak gördüğümüz tek eski karakter Alfred Molina’nın canlandırdığı Dr. Otto Octavius. Eti, kemiği ve kollarıyla karşımıza çıkıp Peter’a selam veriyor. Fragmanın gizliden sunduğu diğer karakterler de var.

Jamie Foxx’un The Amazing Spider-Man 2 filminde canlandırdığı Electro karakterinin No Way Home’da rol alacağı zaten duyurulmuştu. Fragmanda kendisini görmesek de imzası sarı şimşeği görüyoruz. Green Goblin’in Raimi filmlerinden kalma bombası ve Willem Dafoe’nun kahkahası da fragmanda yer almış.

- Reklam -

Fragmanın başlarında çok kısa bir sahneliğine gözüken ince siyah kravatlı ve kolları sıyrılmış gömlekli bir karakter var. Polis sorgusu sırasında Peter’in önüne bir dosya yığını bırakıyor. Hayranlar bu karakterin de Charlie Cox tarafından canlandırılan Matt Murdock olduğundan emin. Bu yöndeki dedikoduların doğrulanmadığını hatırlatalım.

Tobey Maguire ve Andrew Garfield’i belki gelecek fragmanlarda belki de sadece filmde göreceğiz. Bu aktörlerin filmde rollerini tekrarlayacağı henüz doğrulanmasa da hayranlar heyecanla üç Örümcek-Adam’ı aynı sahnede görmeyi bekliyor.

Spider-Man: No Way Home 17 Aralık 2021‘de sinemalara gelecek. Önümüzdeki aylarda çıkacak diğer MCU yapımlarını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Fragman hakkında siz ne düşündünüz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

21 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Orhan_Kolibandi Orhan_Kolibandi dedi ki:

  3 ay nasıl beklenir.

 2. Avatar for Estranged Estranged dedi ki:

  Şaka gibi ama değil. Green Goblin’in kahkası ve bombası, ardından Doctor Octopus’un kolları ve ardından “Hi, Peter!” demesi… Çok net çıldırdım mutluluktan. Heyecanımı tarif edemiyorum. Raimi evreninin fanıyım. Dafoe ve Molina tease edildiğinde sevinçten havalara uçmuştum.

 3. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Örümcek Adam, Dr. Strange, paralel evrenler, tanıdık eski karakterler vb. Bir Örümcek Adam filminden beklenmeyecek derecede bir heyecan dalgası. :smiley:

 4. Avatar for isisdensm isisdensm dedi ki:

  Bu sene hem Dune’da hem de No Way Home’da rol alan Zendaya’ya doyacağız sanırım. :slight_smile: sabırsızlıkla bekliyorum.

 5. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

  Doctor Strange’in Peter’a yardım etme motivasyonunu adam gibi açıklamak zorundalar. Orayı bir türlü kafamda oturtamıyorum. Takıldım kaldım resmen.

  Benim teorim, onun bizim Doctor Strange’imiz olmadığı… Belki bir varyantıdır ya da onun kılığına girmiş Mephisto falan gibi başka bir karakterdir.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

16 cevap daha var.

Cowboy Bebop 2. Sezon İptal

Uzayın Kovboyları Dönüyor: Cowboy Bebop Dizisinde Tarih Açıklandı

Neşet Ertaş: Hayatı Film Mustafa Uslu

“Ayla ve Müslüm’ün Yapımcısı” Neşet Ertaş’ın Hayatını Film Yapıyor