in

“Palu Ailesi” Emin Alper’in Elleriyle Korku Filmi Oluyor!

Ödüllü yönetmen Emin Alper, Palu Ailesi hakkında bir korku filmi çekmek istediğini açıkladı!

Palu Ailesi geçtiğimiz aylarda ülke gündemimizi hayli meşgul etmişti. O korkunç olaylar Müge Anlı’nın programında ortaya çıkmış, sonrasında da adli işlemler için harekete geçilmişti.

Tepenin Ardı ve Abluka gibi gibi filmleriyle kısa zamanda ülke sinemamızda adını sıkça söz ettiren ödüllü yönetmen Emin Alper’den haberler var! Alper, Palu Ailesi’ni konu alan bir korku filmini tasarladığını açıkladı.

Yönetmen Alper, son filmi Kız Kardeşler için 38. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma Bölümü’nde Altın Lale Ödülü’nü kazandıktan sonra, yeni projelerine dair açıklamalarda bulundu.

Bir seyircinin, “Korku filmi çekseniz ne güzel olurdu,” sözlerine Alper şu yanıtı verdi:
“Bir projem var. Palu Ailesi’ni korku filmi yapacağım.”
Venedik Film Festivali – Jüri Özel gibi dünya çapında değer gören ödüllerin de sahibi Emin Alper’in yeni projesini merakla bekliyoruz.

Emin Alper

Palu Ailesi Hakkında

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan Meryem Tanhal ve kızı Melike, 11 yıl önce kaybolmuştu.

Havva Palu, 2018’in Aralık ayı sonunda oğulları İsa ve Fatih ile birlikte Atv’deki “Müge Anlı ile Tatlı Sert” isimli programa başvurarak, kayıp kızı ile torununun bulunmasını istemişti.

Harun ve Havva Palu çifti, o zaman polise yaptıkları ihbarda, kızları Meryem ve torunları Melike Tahnal’ın öldürülüp, cesetlerinin Tütünçiftlik sahiline gömüldüğünü iddia etmişti. Bunun üzerine Tütünçiftlik sahilinde arama yapılmış, ancak bir sonuca ulaşılamamıştı.

Havva Palu’nun damadı Tuncer Ustael’in Atv’deki programda, anne-kızın o dönem cesetlerinin Tütünçiftlik sahiline gömüldüğünü iddia etmesi üzerine polis kadavra köpekleri ile bölgede çalışma yapmıştı.

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Palu Ailesi’nin evine baskın düzenlenmişti.

Başsavcılık, anne Havva Palu, baba Harun Palu, çocukları İsa Palu, Fatih Palu ve Ayşe Palu hakkında gözaltı kararı vermiş; savcılığın talimatı üzerine İzmit’te yaşayan Palu Ailesi’nin evine giden polisler aile üyelerini gözaltına almıştı.

Aynı anda Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla ailenin katıldığı televizyon programının stüdyosuna da giden ekipler, Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael’i de canlı yayın sırasında gözaltına almıştı.

Gözaltına alınan Palu Ailesi’nin beş ferdi ile damatları Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael, adliyeye sevk edilmiş, baba Harun Palu dışındaki tüm isimler tutuklanmıştı.
Kaynak: T24

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

14 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Firtinakiran Firtinakiran dedi ki:

  Olay açığa çıktığında bir filme dönüştürülmesi konusunda çok konuşulmuştu. Bence iki açıdan güzel olur:

  1. Korku sinemamızda gerçek olaylara yer verdiğimiz kurgular az.
  2. Böyle pislik bir aile unutulmamalı. Çabuk unutan bir milletiz. Filme aktarılırsa unutuluş süresi uzar.
 2. Avatar for Emrys Emrys dedi ki:

  Ben çok iyi bir karar olduğunu düşünmüyorum. Yaşananların bir film olması çok kötü bir karar değil ama “korku filmi” olması beni rahatsız ediyor. Tam anlatamadım ama amaç yapılanların unutulmaması için filme dönüştürülmesinden çıkıp aptalca bir şekilde kullanılıp bi kenara atılmaktan ileri gidemiyecek gibi. Yaşananlar filmleştirilirken bizi korkutmak için kullanılması mantıklı gelmiyor, dini ve cinleri kullananlardan kaçınmayı öğretmek olması gerekirken. Başka bir ders çıkaramıyorum ben palu ailesi olaylarından. Ayrıca yaşananlar çok yeni , işkence ve tecavüze maruz kalan çocuklar ve üniversite okuyan bir genç de var.

  Özetle, yaşananların bir korku filmi için kullanılması bencilce ve amacı bozuk geldi bana.

 3. Avatar for Ishamael Ishamael dedi ki:

  Forum arkadaşlarım, farkında mısınız bu olay bir korku değil bir dram. Hem de iğrenç bir dram. Bu konuda korku filmi çekeceğim ne demek? Sizi Palu ailesi gibi bir olayla korkutacağız demek. Bir dram filmi belki olaya dikkat çekmek ve izleyenlerin içinde oluşturduğu duygudaşlıkla böyle olaylara bakışı arttırma maksadıyla yapılabilirdi ancak bir korku filmi nedir? Açıklayıp zekanıza hakaret etmek istemiyorum ama popüler kültürün para kazanma aracı olması benim canımı sıkıyor. Keşke farkındalığı arttırmak olayına inanabilseydim ben de.

  Her neyse ben böyle insanlardan veya böyle olaylardan korkmak istemiyorum. Mümkünse cinli dabbeli şeyler çekmeye devam etsinler, bunlara dokunmasınlar.

 4. Avatar for Firtinakiran Firtinakiran dedi ki:

  Ailenin kendisi başlı başına korkunç zaten. Korku filmi olunca aile vampir olarak yansıtılmayacaktır. Bunun yabancı örnekleri mevcut. Ve seyirciye kalan o müthiş tiksinti hissi unutmaya engel.

  Bu aile asla ama asla unutulmamalı. Filmin tam türünün psikolojik gerilim olacağı kanaatindeyim. Mesela sırf bu haberle bile şu an yeniden gündemimize geldiler.

  Bugün Barda filminin yaşattığı tiksintiyi izleyenlerinin unuttuğunu düşünmüyorum ya da izlemeyenlerin bile böyle bir olayın yaşandığına dair kulak dolgunluğu mevcuttur.

  He siz yine bana iyimser deyin, benim açımdan sıkıntı yok. Zaten herkese bir etiket koymaya bayılıyorsunuz.

  Son olarak, bu aile ülkemizdeki tek manyak aile değil. Daha keşfedilmemiş nicesi var.

 5. Avatar for darlyopus darlyopus dedi ki:

  Emin Alper severek takip ettiğim bir yönetmen. Böyle bir olaya nasıl yaklaşması gerektiğini iyi biliyordur. Kız Kardeşler’i izleme fırsatım olmadı, ama ilk iki filmiyle bana güven vermişti.

  Bu tip bir uyarlamayı, Cin Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni ya da Ayla ve Müslüm’ün Yapımcısı sıfatlı insanlardansa Emin Alper’den izlemeyi tercih ederim.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

9 cevap daha var.

Vakıf Dizisinin Yapımcısı Görevinden Ayrıldı

Wolverine vs. Blade Çizgi Romanına Hazır Olun!