in

Quentin Tarantino, 2019’un En İyi Üç Filmini Açıkladı

Yılın konuşulan yönetmenlerinden Quentin Tarantino, 2019’daki favori üç filmini açıkladı.

Quentin Tarantino

Quentin Tarantino film yaptığı yıl, o senenin en çok konuşulan yönetmenlerinden birisi olmayı başarıyor. Bu yıl da yıldızlar geçidi gibi bir kadroya sahip olan Once Upon a Time… in Hollywood ile kendinden söz ettirmeyi başardı.

Bir yanda 10. filmiyle sinemaya -en azından yönetmenliğe- veda edeceğini söyleyip duran Tarantino, bir yandan da yeni projelerle anılmaya devam etti. Hal böyle olunca da kendisini yıl boyunca takip etmek oldukça keyifli bir serüvene dönüştü. Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino gibi isimleri barındıran Once Upon a Time… in Hollywood yönetmenin dokuzuncu filmiydi. Beyaz perdeye veda edeceğini iddia ettiği onuncu film için ise pek çok alternatif var.

Quentin Tarantino’ya Göre Yılın Filmi The Irishman

Gazeteci Erick Weber tarafından Tarantino’ya yöneltilen 2019 yılının favori filmleri sorusuna yönetmenin cevabı hem çok beklendik hem de bir o kadar sıra dışı. Bu yıl vizyona giren üç favori filmini açıklayan Tarantino’nun listesi sırasıyla şöyle oldu: The Irishman, Crawl ve Doctor Sleep.

The Irishman

Martin Scorsese imzalı The Irishman şu sıralar Netflix kütüphanesinde yayınlanmayı sürdürüyor. Yapım, yılın sonuna doğru karşımıza çıkmış olsa da senenin işi olacakmış gibi konuşuluyor. Bu noktada, Tarantino’nun bu filmi es geçmesi pek de mümkün gözükmüyordu.

Tarantino’nun ikinci sıraya yerleştirdiği aksiyon, korku ve dram türlerindeki Crawl (Ölümcül Sular) filminin yönetmeni Alexandre Aja.

Ünlü yönetmenin listesinde yer alan üçüncü yapım ise Stephen King’in meşhur korku romanı The Shining’in devamı olarak yazılan Doctor Sleep’in film uyarlaması oldu. Stanley Kubrick’in çektiği ilk filmden sonra, ikinci yapımda yönetmen koltuğu Mike Flanagan’ın oldu. Doctor Sleep yılın konuşulan eserlerinden birisiydi.

Erick Weber’ın konuyla ilgili Tweet’ine hemen aşağıdan göz atabilirsiniz:

Tarantino’nun olası 10. film adayları arasında +18 yaş sınırıyla çekilecek bir Star Trek devam filmi, esaslı bir korku filmi ve bir Kill Bill devam/öncül çalışması yer alıyor.

Peki Quentin Tarantino’nun listesini siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Quentin Tarantino Yeni Romanının Konusunu Anlattı

* Bir Zamanlar… Tarantino’nun Fantezi Dünyasında

Kaynak: Cinemablend

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  “Bana göre” önemli değil.

 2. Avatar for UlianaHippogrief UlianaHippogrief dedi ki:

  LordKratos çoğu haberde senin yorumlarını üst sıralarda görüyorum ve gerçekten bunu yazmak istedim. Sürekli bir olumsuz eleştiri yapma hissiyatı içerisindesin ve döve döve yorum yapıyorsun. Bana göre dediğin şeyi ilk başta kesin bir yargı çerçevesi içerisinde yazmışsın arkadışımızında dediği gibi. Lütfen daha ılıman ve tarafsız yaklaşarak değerlendirin bu tür durumları. Nihayetinde bir edebiyat sitesindeyiz, tabiki karşılıklı fikir alış verişi olacak fakat sağlıklı bir tartışma çerçevesi içerisinde olmalı diye düşünüyorum…

 3. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Ben forumdan kimseyi hedef alarak yorum yapmıyorum. Kimseyi kırdığımı ve kimseye hakaret ettiğimi de sanmıyorum. Ama, yukarıdaki iki mesaj da şahsıma yönelik ağır eleştiri içeriyor. Sebebi nedir anlamadım ? Kimseyle de tartışmış değilim. Forumda birinin görüşüne böyle eleştiride de bulunmadım. “ahkam kesmek” hoş bir cümle mi sizce ? Yaptığım eleştiriyi forum yöneticileri uygun bulmaz ise silebilirler. Ki bugüne kadar hiç bir yorumum silinmedi. Forumdaki konulara cevap yazmama gelince, madem rahatsız olunuyor ben de cevap yazmam. Ama buna forum yöneticileri karar verir diye düşünüyorum. Kurallara uymaz isem banlanırım. Konulara cevap yazmak yasak ise tabi.

 4. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Böyle sert bir çıkışa gerek olmadığını düşünüyorum. Sonuçta burada herkes “kendine göre” fikirlerini belirtiyor. Her başlık için geçerli bu. Hepimiz aynı fikir veya görüşte olamayız. Bizimle aynı görüşte olmayan her kişinin yorumuna bu şekilde geri dönüş yapacaksak görüş farklılığının hiçbir anlamı kalmaz diye düşünüyorum.

 5. Avatar for abkaen abkaen dedi ki:

  Aslında ben böyle uç yorumları seviyorum. Katılsam da katılmadan da böyle yorumlar değerlendirme açısından bana faydası oluyor.Ayrıca adam/insan kendine göre değerlendiriyor ister över ister kötüler.Sonuçta kendi fikri.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Vakıf

Vakıf Dizisi Kadrosuna Yeni İsimler Eklendi

The Witcher

The Witcher Dizisinden Tadımlık Dövüş Sahnesi Paylaşıldı