in

Quentin Tarantino Emekli mi Oluyor?

Quentin Tarantino sinema kariyerini 9. filmi Once Upon a Time in Hollywood ile noktalayabileceğini duyurdu. Bu durumda Tarantino imzalı Star Trek filmi hayali suya düşebilir.

Quentin Tarantino

Quentin Tarantino ismi birçok sinemasever için kuşkusuz çok şey ifade ediyordur. Kendisi Pulp Fiction, Kill Bill, Reservoir Dogs, Inglourious Basterds gibi filmlerle sinema dünyasını bir hayli değiştirdi.

Bugünlerde ise ünlü yönetmene dair 2 gelişme var. Birisi +18 olacak bir Star Trek projesi, diğeri ise kadrosu kelimenin tam anlamıyla  yıldızlar geçidi olan Once Upon a Time in Hollywood filmi.

Bu 2 yapımla birlikte, Tarantino’nun yaptığı son açıklamalar hayli kafa karıştırıcı. Sinemayı bırakmak istediğini dile getiren usta isim, bu işlerin belki de kendisinin son projeleri olabileceğini dile getirdi.

Bu da nereden çıktı şimdi, diyenler içinse bir hatırlatmada bulunalım. Quentin Tarantino bu işlere girerken kendisine 10 filmlik bir kariyer çizmiş. Once Upon a Time in Hollywood ise yönetmenin 9. filmi!

Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Dakota Fanning, Al Pacino, Kurt Russell ve Margot Robbie gibi oyuncuları barındıran ve 23 Ağustos’ta vizyona girecek Once Upon a Time in Hollywood filmi, yönetmenin emeklilik planlarını bir miktar değiştirmiş olabilir.

Yeni filmin vizyona girmesinden önce GQ Avustralya’ya konuşan Tarantino, sinema filmi yönetme deneyiminin sonuna geldiğini düşündüğünü aktardı. Bırakma kararı sonrasıysa kariyerini kitap ve tiyatro oyunu yazarak sürdürmeyi planladığını aktaran Tarantino şöyle dedi:

“Yani hâlâ yaratıcı biri olmaya devam edeceğim. Sanırım filmler için yapabileceğim her şeyi yaptım. (…) Eğer bu film iyi tepkiler alırsa belki de 10. film için harekete geçmem. Belki de tam şimdi dururum, zirvedeyken! Göreceğiz.”

Hâl böyle olursa Once Upon a Time in Hollywood yönetmenin son filmi olabilir. Ve sıradaki Star Trek projesi bir hayale dönüşebilir.

Tarantino bahsi geçen Star Trek filmi için ortada bir senaryo olduğunu ancak henüz üstüne çalışmaya başlamadığını söylemişti. Görünen o ki sevgili yönetmenimiz bu işe girişmek için 9. filminden gelecek tepkileri bekliyor.

Tarantino’nun kariyerine nasıl devam edeceğini Once Upon a Time in Hollywood vizyona girdikten sonra görecek gibiyiz. Merakla bekliyoruz!

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


  1. Hadi inşallah amin thank god.

  2. Aslında zaten kariyerine on tane film çekme hedefiyle başladığını okumuştum bir yerde.

  3. Doğru. Her film projesiyle birlikte o tasarıyı hatırlayıp kaç film kaldı diye hesap yapıyoruz. Yani ben yapıyorum :sweat_smile: Tek merak ettiğim jübilesini nasıl bir projeyle taçlandıracağı :thinking:

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

3 devamı... cevap daha var.

Koralin

Neil Gaiman’ın Tüyler Ürperten Çocuk Romanı “Koralin” Yeni Baskısıyla Raflarda

Stranger Things Netflix

Netflix Yeni Yapımlarının Çoğunda Sigara Kullanımını Yasaklayacak