in

Quentin Tarantino, Kill Bill 3 Hakkında Uma Thurman’la Konuşmuş!

Quentin Tarantino yeni filminin tanıtım etkinlikleri sırasında, aklının köşesindeki Kill Bill 3 filmi hakkındaki fikirlerini paylaştı. Üstelik işin içinde Uma Thurman da var!

Kill Bill

Quentin Tarantino ile hangi filmle tanışmıştınız? Reservoir Dogs mu, Death Proof mu, Inglourious Basterds mı yoksa Kill Bill mi? Popüler kültüre mal olmuş birçok filmin altında imzası olan Tarantino, şu sıralar 9. filmi Once Upon a Time in Hollywood’un tanıtım etkinlikleriyle meşgul. Ancak aklının bir köşesinde Kill Bill Vol. 3′nin kıvılcımları da çakmıyor değil.

Özellikle 10. filmiyle yönetmenliği bırakmayı planladığını duyurmaktan çekinmeyen Tarantino bir de Star Trek filmiyle gündemimizdeydi. Ancak geçtiğimiz günlerde yeni filminin tanıtımı için katıldığı bir podcast’te, geçmişe özlem dolu bir itiraf paylaştı.

Gelen soru üzerine Kill Bill için bir devam filminden emin olmadığını belirten Tarantino daha sonra şu sözleri ekledi:

“Uma ve ben geçen hafta bunun hakkında konuşuyorduk. Eğer filmlerinden herhangi birine devam filmi yapacak olsaydım bu kesinlikle Kill Bill olurdu.”

uma thurman kill bill

Tarantino, The Bride’a ne olduğunu merak ettiğini de saklamıyor. 10-15 yıl sonra onun kızına neler olmuştur, diye soruyor. Tarantino, onun hakkındaki olası senaryolara çalışmış. Ancak yönetmeni asıl heyecanlandıran Bill’in orijin hikâyesiymiş. Kendisi Esteban Vihaio, Hattori Hanzō ve Pai Mei’nin nasıl bu hâle geldiğini görmek istiyormuş.

Hem bir orijin hikâyesine hem de Kill Bill 3′ye kapı aralayan Tarantino’nun sözleri bizleri heyecanlandırmadı değil.

Kuşkusuz Kill Bill Vol 1 ve 2, Tarantino’nun en çok konuşulan yapımlarından. İlk film 2003’te, ikincisi ise hemen ardından 2004 yılında vizyona girmişti. Vol 2′nun finali nedeniyle de bir devam filmi için her zaman açık kapı vardı. Hatta Nikki Bell’in The Bride’dan intikam alacağı bir film üzerine sayısız teoriler üretilmişti.

Sonuçta o vakitten bugüne film için bir hareket olmadı. Bundan sonrasında neler olacağını ise bekleyip göreceğiz.

Bu sırada yönetmenin yıldızlar karması yeni filmi “Once Upon a Time in Hollywood”un, diğer ülkelere göre hayli geç bir tarihte, 23 Ağustos’ta ülkemizde vizyona gireceğini hatırlatalım.

Kaynak: The Playlist

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  O eski hava olur mu acaba? Çekilir mi acaba? Ben de özledim. En iyisi bir ara açıp izlemek. :heart_eyes:

 2. Avatar for erdo erdo dedi ki:

  Kız büyümüştür umarım. Kaç senedir bekliyoruz kız büyüyecek de 3 çekilecek diye.

  Amaaaaa

  Bu da heyecanlandırmadı değil.

 3. Avatar for erdo erdo dedi ki:

  Ya bak şimdi canım çekti benim de hiç aklımda yokken. :flushed:
  Netflix bir güzellik yapsa da veritabanına Tarantino filmografisi eklese.

 4. Avatar for pcd pcd dedi ki:

  Devam filmi zaman zaman konuşulan, sonra da unutulup giden tatlı bir hayalden ibaret kaldı bugüne kadar. O yüzden umutlanamıyorum. Ama hem orijin, hem devam filmi olsa ne güzel olurdu.

 5. Avatar for Tobizume Tobizume dedi ki:

  Gelsin güzel olur. Tarantino’nun en kötü filmlerini bile beğeniyorum.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Joker

Joaquin Phoenix’li Joker Filminden Göz Alıcı Fotoğraflar Geldi

Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home, Tüm Serideki En Fazla Hasılat Yapan Film Oldu