in

Red Notice Filmi Corona Virüsü Nedeniyle Gecikebilir

Red Notice İtalya çekimleri Corona Virüsü nedeniyle durdu. Netflix’in Dwayne Johnson, Gal Gadot ve Ryan Reynolds’lı filmi gecikme yaşayabilir.

Red Notice - Netflix - Corona
- Reklam -
- Reklam -

Dünyanın dört bir tarafını esareti altına almış olan Corona Virüsü endişesi, beyaz perdeye gelmesi planlanan yapımları da etkilemeyi sürdürüyor. Netflix’in Dwayne Johnson (The Rock) ile beraber çekimlerine devam ettiği filmi Red Notice filminin İtalya’daki çekimleri salgın hastalık nedeniyle durduruldu.

İtalya’da sayısı artmaya devam eden Corona Virüsü vakaları, bu kararın alınmasında etkili oldu. Yapımın çekimlerinin büyük bir kısmı tamamlanmış olsa da İtalya’da çekilmesi planlanan sahneler için yeni mekanlar aranmaya başlandı.

Netflix geçen seneden bu yana Red Notice için planlar yapıyordu. Yapım hakkındaki düşüncelere göre önce dünya çapında sinemalarda vizyona girecek olan film, kısa bir sürenin ardından Netflix’in kendi platformunda yayınlanacak.

- Reklam -

Red Notice - Netflix - Corona Virüsü

Deadpool’dan tanıdığımız Ryan Reynolds ve Wonder Woman filmiyle tanıdığımız Gal Gadot’u da görme imkanı yakalayacağımız Red Notice, aksiyon/suç türlerinde işlenen bir yapım olacak. Prodüksiyonunun büyük bir çoğunluğu Atlanta’da tamamlanmış olan film, kendine yeni çekim yerleri bulana kadar vizyon tarihinde gecikmeler yaşanabilecek gibi duruyor.

Corona Virüsü, Red Notice Dışında Pek Çok Yapımın Çekim Programını Etkiledi

Üstelik Red Notice, Koronavirüs sebebiyle sekteye uğrayan ilk yapım da değil. Geçen günlerde Paramount Pictures, Görevimiz Tehlike 7’nin Venedik’teki çekimlerini durdurduklarını açıklamıştı.

AMC Theaters da Milano’daki yerlerini bir haftalığına kapattıklarını duyurmuştu. CBS ise aynı şekilde The Amazing Race isimli dizisinin çekimlerini etrafı saran Corona Virüsü sebebiyle iptal ettiklerini söylemişti.

Red Notice - Netflix - Corona Virüsü

- Reklam -

AMC Theater’ın patronu Adam Aaron, Milano’daki yerlerinin yeniden açılmaya başlamasından ötürü o bölgeye yoğun bir ilgi olduğunu söyledi. Aşırı rağbet görme olasılıklarından dolayı mekanlarını 1 hafta daha kapalı tutacaklarını söyleyen Aaron, bunu aynı zamanda devlet ve sağlık kurumları da önerdiklerinden dolayı yapacaklarını söyledi.

İtalya her ne kadar izleyicilerin görmeye alışmış olduğu bir ülke olsa da, bu sene ekranlarda aynı sıklıkla yer almayacak gibi gözüküyor. Corona Virüsü’nün Red Notice adına ne kadar büyük bir gecikme yaşatacağı ise henüz belli değil.

Red Notice - Netflix - Corona Virüsü

Netflix’in ellerinden çıkacak ve Rawson Marshall Thurber tarafından yazılıp yönetilecek filmin kesin bir yayın tarihi yok. Sağlam kaynaklardan edinildiği söylenen bilgiler ise yapımın 2020 yılı sona ermeden sinemalarda olacağını belirtiyor.

Siz bu gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* Corona Virüsü Sonrası Çin’de Hava Kirliliği Azaldı

Kaynak: Comic Book

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

ÇEKİLİŞ: Olga Tokarczuk' "Sür Pulluğunu Ölülerin Kemikleri Üzerinde"

ÇEKİLİŞ: Olga Tokarczuk’tan “Sür Pulluğunu Ölülerin Kemikleri Üzerinde”

Ölüler, Diriler ve Deliler - Gotik Öyküler

Ölüler, Diriler ve Deliler: Gotik Öyküler Bir Araya Geldi