Ridley Scott’ın Yeni Merlin Filminden Haberler Var

Disney’in yapımcısı olduğu ve Ridley Scott’ın yönetmenliğiyle bir kez daha beyaz perdeye gelmeye hazırlanan "Merlin" hakkında yeni bilgiler var.

2018’de Ridley Scott’ın şirketi, Scott Free’nin Disney’le T. A. Barron’un yazdığı Merlin serisini filmleştirmek için görüşmelere başladığını duymuştuk. Yeni bir kaynağa göre de filmin çekimleri bu senenin mayıs ayında başlayacak. Elimizde ayrıca karakterlerin betimleri var. Gelin kısaca filmde göreceğimiz bu karakterler kimlermiş göz atalım.

Emrys (Erkek 12-15 yaş): Beyaz. Efsanevi büyücü Merlin’in çocukluğu. Duygusal açıdan dengesiz biri. Heyecanlı ve çok hızlı duygusal değişiklikler yaşamaya müsait. Zeki. Çoğu zaman sakin ve kontrollü, düşünceli, az miktarda da bayat mizah anlayışına sahip.

Branwen (Kadın 30-40): Beyaz. Emrys’in annesi.

Rhiannon (Kadın 12-20): Herhangi bir etnik kökenden olabilir. Yaşadığı ormanı yok eden tehditle savaşması için Emrys’in yardımını istiyor.

Shim (Erkek 20-40): Herhangi bir etnik kökenden olabilir. Cüce boyunda bir dev. Emrys’in arkadaşı.

Rhita Gawr (Kadın 30-50): Herhangi bir etnik kökenden olabilir. Dünya’ya geçmeden önce Fincayra’ya hakim olmak isteren kötücül ruh. Emrys’in düşmanı filmin kötü adamı.

[irp posts=”1104″ name=”Ridley Scott’la Marslı, Blade Runner 2 ve Prometheus Üzerine”]

Hollywood son yıllarda Arthurian mitlerini filmleştirmeyi çok sıklaştırdı ve şu anda da beklediğimiz tek Arthurian film bu değil. Scott’un yine yönetmenliğini yapmak için Disney’le konuştuğu ama işin Juan Carlos Fresnadillo’ya gittiği The Sword In The Stone filmi de yakın zamanda sinemalarda olacak. 2016’da da Fox’un Camelot isimli bir 21. yüzyıl polisiye dizisi yaptığının haberini almıştık, karakterlerin modernize edilmesiyle farklı bir Arthur uyarlaması izleyeceğimiz kesin.

Tabii ki, aynı dönemde çıkacak olmalarına rağmen filmin en büyük rakibi bu uyarlamalar değil, aksine 10 yıl önceden çıkan BBC’nin 2008 yapımı Merlin dizisi. Tıpkı film gibi dizi de karakterlerin yaşlarıyla oynamış ve efsanelerin köken hikayesini kendince anlatmıştı.

Çekimler bu sene başladığı takdirde 2021’de yayınlanması beklenen filmle ilgili yeni haberler çıktıkça duyuracağımızdan emin olabilirsiniz.

Die-Hard Centilmen Piç hayranı, kendisini tanıtırken öncelikle söylemesi gereken meseleleri ayarlayamayan birisi, 18 yaşında, İstanbul Üniversitesi'ne gidiyor, İngiliz Dili okuyor, babasının 7 yaşında Yüzüklerin Efendisi'ni izletmesinden beri fantastik ve bilimkurgu sever, Shelob'u görüşünden beri de anakrofobik.

Ridley Scott’ın Yeni Merlin Filminden Haberler Var için 1 yorum

  1. Bazı filmler orijinaline sadık kalınmalı. Bazı yönetmenler bu efsaneleri kendi bakış açısından yorumluyorlar bu bana çok itici geliyor. Adı üzerinde efsane. Örneğin Hercules filmi Rock Johnson’ın oynadığı, çok sevdiğim bir oyuncu ama filmi beğendiğimi söyleyemem. Mitoloji hayranı biri olarak bazı şeylerin aslının kalmasını tercih ediyorum. Clash of Titans bu konuda çok iyiydi. Mitolojik karakterleri neredeyse birebir uyarlamışlar. Diğer taraftan İmmortals filmindeki Titanlar faciaydı. neyse konuyu dağıtmayayım; umarım Merlin filmi aslına uygun uyarlanır. Keza çok sevdiğim bir karakterdir kendisi. Büyücülük denince aklıma ilk gelen; Harry Potter değil, odur. :smiley:


Ridley Scott’ın Yeni Merlin Filminden Haberler Var

Disney’in yapımcısı olduğu ve Ridley Scott’ın yönetmenliğiyle bir kez daha beyaz perdeye gelmeye hazırlanan “Merlin” hakkında yeni bilgiler var.

Başa dönün