in

Godzilla vs Kong Yönetmeni, Robert Kirkman’ın Hardcore Filmi Uyarlamasını Yönetecek

Godzilla vs. Kong yönetmeni Adam Wingard, Robert Kirkman’ın bilimkurgu çizgi romanı Hardcore’un film uyarlamasını yönetecek.

Hardcore film

Robert Kirkman imzalı bilimkurgu türündeki çizgi roman Hardcore kendi sinema filmine kavuşmaya hazırlanıyor. Son olarak Godzilla vs. Kong ile adından söz ettiren Adam Wingard, uyarlamanın başına geçti.

Özellikle The Walking Dead ve son dönemlerde Invincible gibi popüler yapımların ortak yaratıcısı olarak bilinen Robert Kirkman, çizgi roman yazarı olarak kariyerine ilk defa 2000 yılında başladı. 2003 yılında Image Comics için çizer Corey Walker ile birlikte Invincible serisini hazırladı. Film hakları 2005 yılında Paramount Pictures tarafından satın alınan yapım için herhangi bir gelişme olmayınca, haklar bir kez daha Kirkman’ın eline geçti. Bilindiği üzere geçen aylarda Amazon Prime Video’da 8 bölümlük bir çizgi dizi olarak geldi.

Kirkman, Image Comics’e işler yapmanın yanı sıra Marvel Comics için Ultimate X-Men, Irredeemable Ant-Man ve Marvel Zombies serilerini de kaleme aldı. İşte her işiyle adından söz ettirmeyi başaran yazarın bilimkurgu türündeki çizgi romanı Hardcore da sinemaya uyarlanıyor.

Seri, “hardcore” adlı cihazın birinin ensesine vurulması ile, vücutlarının ele geçirilmesini ve bir suikastçının beyin dalgaları tarafından kontrol edilebilmesini konu ediniyor. Potansiyel olarak herhangi birini, normal askerlerin ulaşamayacağı hedeflere ulaşma yeteneğine sahip bir insansız hava aracına dönüştüren programın konu edindiği Hardcore çizgi romanı, çıktığı dönem oldukça ilgi görmüştü.

Godzilla vs Kong Yönetmeni Hardcore Filminin Senaryosunu da Kaleme Alacak

Hardcore film uyarlama

Şimdi de Deadline ile gelen son habere göre filmin yönetmeni bulunmuş durumda. Godzilla vs. Kong ile başarılı bir çıkış yakalayan Adam Wingard, Hardcore filminin yönetmenliğini yapacak. Wingard, ayrıca Will Simmons ile birlikte senaryoyu da kaleme alacak. Simmons son olarak Sleepy Hollow ve Internal Affairs gibi yapımların da yeniden çevrimlerinin senaryolarını yazan isim olarak tanınıyor.

Robert Kirkman 2012 yılında, aynı zamanda Image Comics’in de başında bulunan ortağı Marc Silvestri ile birlikte tek ciltlik bir bilimkurgu çizgi romanı olan Pilot Season: Hardcore’u yaratmıştı. Bu tek vuruşluk çizgi romanı, daha sonrasında 2018’den başlayıp 2020’ye kadar devam eden beş sayılık devam çizgi romanları izledi.

Robert Kirkman’ın uzun metrajlı sinema filmi uyarlaması için hikâye taslağını bizzat hazırladığı da biliniyor. Senaryonun yazımı henüz başlanmadığı için oyuncular konusunda da, çıkış tarihi konusunda da herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Peki ya sizler Hardcore’u okumuş muydunuz? Sinema filmine uyarlanacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Türkiye’de Özel İsimlerin Tarihi - Doğan Gürpınar

Türkiye’de Özel İsimlerin Tarihi Araştırma Konusu Oldu: Tanzimat’tan Günümüze Süren Macera

Batman: Dünya Türkiye Çizgi Roman

Kara Şövalye Türkiye’de: “Batman: Dünya” Antolojisi Farklı Ülkelerden Sanatçıları Ağırlıyor