in

Robert Pattinson: “Tenet Her Sahnede Başka Filme Dönüşen Bir Sihirbazlık Gösterisi”

Robert Pattinson, Tenet filmini bir sihirbazlık gösterisine benzetti. Başarılı oyuncu, aynı zamanda yapımın türü hakkında da açıklamalarda bulundu.

Dune 2 Robert Pattinson
- Reklam -
- Reklam -

Tenet oyuncularından Robert Pattinson, filmi bir sihirbazlık gösterisine benzettiğini ve yapımın başlangıcından bitişine kadar sık sık farklı film türlerine dönüştüğünü söyledi.

Tenet adına çalışan oyuncular ve kamera arkası ekibi, uzun bir süredir aynı şeyi söylemekteler: “Filmde ne olduğunu biz bile tam olarak bilmiyoruz.” Kenneth Branagh önceki günlerde senaryonun kendine ait kısımlarını okuduğunu ve senaryoyu bir çeşit bulmacaya benzettiğini ifade etmişti. Hatta kendisinin tam olarak filmin kötüsü olup olmadığından bile emin değildi. Son olarak Pattinson bugün yaptığı açıklamalarda Tenet’ın bir sihirbazlık gösterisi gibi sürekli değiştiğini belirtti.

Tenet Robert Pattinson

- Reklam -

Tenet’taki rolünün yanı sıra sıradaki Batman filminin Bruce Wayne’i olan Pattinson, Nolan’ın belirli bir kategoriye ait olması hayli güç filmi için bazı açıklamalarda bulundu.

Robert Pattinson: “Senaryoda Gördüğüm Bazı Sahnelerin Çekilmesi İmkansız Geliyor”

“Önce filmin gerçekten belirli bir kategorisi olduğunu düşünüyorsunuz. Film dakikalar ilerledikçe başka bir türe evriliyor ve ‘Pekala, demek ki türü buymuş,’ diyorsunuz. Ardından Tenet hiç ama hiç beklenmedik bir şekilde başka türlere dönüşmeye devam ediyor. İlk izlenimlerime göre bu yapım sihirbazların tabak çevirme numarasına benziyor ve şu ana kadar gördüklerimizin en iyisi. Film boyunca önünüze dönen bir tabak konuluyor; bir tane daha, bir tane daha derken önünüzde sizi etkileyen o kadar fazla şey oluyor bir süre sonra işler korkutucu bir hal alıyor.”

Sevilen oyuncu bu cümlelerinde sonra yapımın oyunculara verilen senaryo kısmında da sihirbazlık numarasına benzediğinin altını çizdi. Çünkü kendisi senaryoyu okuduğunda bu sahnelerin bir filmde nasıl yer alabileceği konusunda ikilemde kalmış. Hatta çoğu sahnenin çekilmesinin imkânsız bulduğunu dahi belirten Pattinson, sonrasında düşünmeyi bırakarak işinin bunlarla ilgilenmek olmadığına şükretmiş.

Tenet vizyon tarihi

Bu noktada neredeyse bir senedir Tenet üzerine konuşmakta olduğumuz söylenebilir. Film ilk tanıtıldığında Nolan’dan efsanevi bir aksiyon filmi geliyor yorumları yapılmıştı ancak yapım her geçen gün daha farklı tanımlarla anılmaya devam ediyor. Fragmanlardan yapımın bir ajan filmi olduğu söylenirken, sonradan bir Kuantum Soğuk Savaş filmi olacağı söylenmişti. Film vizyona girdiğinde izleyenler türü ve konusu hakkında tamamen boşlukta oldukları bir filmle karşılaşacaklar.

- Reklam -

Başrolünde Pattinson’a John David Washington’ın eşlik ettiği yapımın oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimlerden bazıları şu şekilde: Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Michael Caine Clémence Poésy ve Dimple Kapadia.

Tenet Ertelendi

Tenet’ın Amerika’da artan Covid-19 vakaları yüzünden bir kez daha ertelendiğini ve yeni vizyon tarihinin 12 Ağustos 2020 olduğunu hatırlatalım.

Sizce Tenet övüldüğü kadar başarılı bir yapım olabilecek mi? Yorumlarınızı ve teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Waiting for the Barbarians Fragmanı: Johnny Depp ve Robert Pattinson’lı Uyarlama Yolda

Kaynak: The Playlist

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Brave New World dizi

Brave New World Dizisi Yayın Tarihi ve Fragman

Twilight Alacakaranlık Kristen Stewart

Twilight: Midnight Sun, İlk Kitapta Eksik Olan Bir Sahne İçerecek