in

Rocky 4 Yönetmen Kurgusu ile Tekrar Geliyor: Sylvester Stallone Açıkladı

Rocky 4, yönetmeni Sylvester Stallone tarafından tekrar kurgulanan özel bir versiyon ile filmin 35. yıldönümünde yeniden beyaz perdeye geliyor.

Rocky 4 - Sylvester Stallone

Sylvester Stallone’nin unutulmaz sinema kahramanı Rocky Balboa yeniden beyaz perdeye geliyor. 1985 tarihli Rocky 4 (Rocky IV) yönetmen kurgusu ile hazırlanacak özel bir versiyon ile yeniden izleyici ile buluşacak.

Sylvester Stallone’nin Rambo ile birlikte en sevilen film serilerinden birisi olan Rocky, dördüncü filminin 35. yıldönümünde bir kez daha sinemalara gelecek. Son dönemlerde eski filmlerin “yönetmen kurguları”nın (yönetmenin tercihlerine göre orijinalinden farklı olarak yeniden kurgulanmış filmlerin) sayısı giderek artıyor. Francis Ford Coppola’nın eski filmlerini yeniden kurguladığı biliniyor. Görünüşe göre ünlü oyuncu, yönetmen, senarist ve yapımcı Stallone de Rocky 4 filminin 35. yılında özel bir çalışmaya imza atmak istiyor.

Sylvester Stallone hem yazıp hem yönettiği hem de başrolünde yer aldığı Rocky 4 için yönetmen kurgusunun yolda olduğunu açıkladı. Filmin yeni versiyonu, yıldönümü olan 27 Kasım 2020 tarihinde izleyicinin karşısına çıkacak.

Rocky 4 - Sylvester Stallone

Boksör Rocky Balboa’nın maceralarının konu alındığı film serisi ilk olarak 1978’de Rocky adı ile karşımıza çıkmıştı. İki yeni Creed filmini de sayarsak toplamda yedi filmlik bir külliyata sahip olan Rocky serisi; sinema tarihinin önemli parçalarından birisini oluşturuyor.

Rocky 4 Serinin En Çok Gişe Hasılatı Elde Eden Filmi

Rocky filmleri arasında gişe hasılatı açısından yapımcısına en çok kazandıran film ise Rocky IV. Yapım, dünya çapında 300 milyon dolarlık hasılat geliri ile gişede serinin zirvesine oturmuştu.

İtalyan Aygırı Balboa’yı Rus boksör Ivan Drago (Dolph Lundgren) ile mücadele ederken izlediğimiz dördüncü filmde, Rocky sıkı dostu Apollo Creed’in intikamı ve ülkesinin onuru için ringe çıkıyor.

Officialslystallone adlı Instagram hesabı üzerinden paylaştığı gönderi ile gelişmeyi duyuran Sylvester Stallone, MGM’e kendisine bu fırsatı verdikleri için teşekkür etti.

“Rocky 4’un 35. yıldönümünde benim tarafımdan hazırlanan yeni bir yönetmen kurgusu geliyor. Şimdiye kadar harika görünüyor. Oldukça duygusal. Bu fırsatı sağladıkları için MGM’e teşekkür ediyorum.”

Buna ek olarak filmde Burt Young tarafından canlandırılan Paulie karakterinin kullandığı robotun da yeni yönetmen kurgusunda yer almayacağı gelen bilgiler arasında. Stallone, gönderi altında bir kullanıcıya robotu sonsuza dek hurdalığa gönderdiklerini cevabını veriyor.

Filmin yeni versiyonunun ülkemizde vizyona girip girmeyeceği ise şu an için bilinmiyor.

Peki siz böyle bir kurguyu izlemek ister misiniz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Sylvester Stallone, Rambo’nun Geçmişini Anlatan Bir Film İstiyor

Kaynak: The Hollywood Reporter

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Adamımsın Ivan! O yüzden uzuun saçlarımı kestirdikten sonra aynı senin saçların gibi kestirmiştim. Ivan Drago Tıraşı. :smiley: :smiley:

    Bir de Rocky 4’ ü Ben Kurgusu ile yazsam güzel olurdu. :smiley:

  2. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

    Bu adamlar kaç yaşına geldi, tekrar boks mu yapacaklar ? The Irishman‘deki gibi bir teknoloji kullanırlarsa çok kaliteli olur bence remake Rocky.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Haldun Boysan

Oyuncu Haldun Boysan Hayatını Kaybetti

Tenet Gişe Hasılatı

Tenet Gişede İlk Haftasında Zoru Başardı