in

Sam Raimi’den Heyecanlandıran Açıklama: “Tobey Maguire’lı Spider-Man 4 Filmine Açığım”

İlk Örümcek Adam üçlemesinin yönetmeni Sam Raimi, başrolünde Tobey Maguire’ın yer aldığı Spider-Man 4 filmi fikrine açık olduğunu dile getirdi.

Sam Raimi Spider-Man 4 Tobey Maguire açıklama

Örümcek Adam üçlemesinin yönetmeni Sam Raimi, Tobey Maguire’ın başrolde olduğu olası bir Spider-Man 4 filmi hakkında konuştu ve bu fikre açık olduğunu söyledi.

2000’li yıllarda çıkan orijinal Spider-Man üçlemesinin yönetmenliğini üstlenen Sam Raimi, mevcut süper kahraman filmlerinin altın çağının başlamasına en çok yardımcı olan isimlerin başında geliyor. Filmler gişede çok başarılıydı ve her üç film toplamda 2 milyar doların üzerinde hasılat elde etti. Dördüncü bir film de geliştirme aşamasındaydı. Hatta Mayıs 2011 tarihinde çıkacağı dahi duyurulmuştu. Ne yazık ki planlar suya düştü ve Sony, başrolünde Andrew Garfield’ın yer aldığı The Amazing Spider-Man ile seriyi yeniden başlatmaya karar verdi.

Son olarak 2007 yılındaki Örümcek Adam 3 filminde Peter Parker’ı canlandıran Tobey Maguire, yaklaşık 15 yıllık bir aradan sonra geçen yılın sonunda vizyona giren Spider-Man: No Way Home ile karakteri bir kez daha canlandırma fırsatına erişti. Filmin çoklu evrenler konsepti sayesinde Andrew Garfield ve Tom Holland’ın yanında yer aldı. Oldukça olumlu yorumlar alan film, Koronavirüs pandemisine rağmen dünya çapında 1,8 milyar dolar gişe hasılatı elde etti. Filme gelen tepkiler ile Maguire veya Garfield’ın başka bir solo projede yer alıp almayacağı konusunda tartışmalara yol açtı. Şimdi de Sam Raimi olası bir Spider-Man 4 filmi hakkında konuştu.

Sam Raimi: “Başrolde Tobey Maguire’ın Yer Aldığı Spider-Man 4 Fikrine Açığım”

Spider-Man 4 Tobey Maguire

Yönettiği son filmi olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness hakkında Fandango’ya konuşan Raimi’ye, Maguire ve Kirsten Dunst ile başka bir Spider-Man filmi yapıp yapmak istemediği hakkında bir soru yöneltildi. Yönetmen, şu anda böyle bir ihtimalin şimdilik olmadığını belirse bile, gelebilecek olası bir teklife kapalı olmadığını belirtti.

“Doctor Strange’i yönettikten sonra, Marvel Sinematik Evreni’nde gerçekten her şeyin mümkün olduğunu fark ettim. Tobey’i seviyorum. Kirsten Dunst’ı seviyorum. Bence her şey mümkün. Hazırda bir senaryom ya da bir planım yok. Şu anda Marvel bununla ilgilenir mi onu da bilmiyorum. Bu konuda ne düşündüklerini bilmiyorum. Pek takip etmedim. Ama kulağa güzel geliyor. Örümcek Adam filmi olmasa bile Tobey’in başrolde olduğu farklı bir projede çalışmayı çok isterim.”

Bir yandan Andrew Garfield’lı The Amazing Spider-Man 3 ihtimalleri de konuşulurken, Raimi’nin son söyledikleri ile ortalık bayağı bir kızışacak gibi görünüyor. Sony’nin sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşımda da, Raimi’nin açıklamalarının ardından birçok tartışmaya etiketlenmiş olmanın eğlenceli olduğu söylendi. Sonuna bu paylaşımı yapan kişilerin sadece “sosyal medya hesaplarıyla ilgilenen kişiler” olduğu da açık şekilde belirtildi.

Tobey Maguire’lı dördüncü bir Spider-Man filmi konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce de gelmeli mi yoksa onun yerine başrolünde Andrew Garfield’ın olduğu bir film mi yapılmalı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Sanırım kıyamet kopacak.

 2. Avatar for driveinthenails driveinthenails dedi ki:

  Sanıyorum ki biz de öyle.

 3. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Tobby abimizin örümcek adamlığını hiç beğenmemiştim. Adeta ‘‘put gibi duran’’ bir oyunculuğu vardı. Robot gibiydi.

 4. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

  Sevdiğim yönetmenlerden ve sevdiğim oyunculardan, ikisi bir arada güzel bir iş çıkacağına emin gibiyim :slight_smile: Umarım gerçekleşir.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yeni Tomb Raider Oyunu Unreal Engine 5 ile Geliyor

Yeni Tomb Raider Oyunu Duyuruldu: Maceranın Devamı Unreal Engine 5 ile Hazırlanıyor

max payne remake rockstar

Kült Oyun Serisi Max Payne’e Büyük Bütçeli Bir Remake Geliyor