in

Marvel’ın Yıldızı, ‘Oscar Tuzağı’ Filmlerde Oynamak Yerine Nick Fury Olmayı Tercih Ettiğini Açıkladı

Samuel L. Jackson, kendisine Oscar kazandıracak filmlerde rol almaktansa Nick Fury veya Mace Windu gibi karakterleri oynamayı tercih ettiğini söyledi.

Samuel L. Jackson, Oscar Tuzağı Filmleri Neden İstemediğini Açıkladı

Samuel L. Jackson, sırf Oscar peşinde koşmak için prestijli filmlerde yer almaktansa Nick Fury veya Mace Windu gibi Marvel ve Star Wars karakterlerini oynamayı neden tercih ettiğini açıkladı.

Ünlü Hollywood yıldızı, potansiyel olarak Oscar kazanabilecek roller yerine, Marvel Sinematik Evreni ve Star Wars karakterlerini oynamakla daha fazla ilgileniyor. Jackson, Los Angeles Times’a verdiği röportajda ödül kazanmaktansa neden Nick Fury veya Mace Windu gibi karakterleri oynamayı tercih ettiğini açıkladı.

Oyunculuğun ilk yıllarında oynadığı bazı filmlerden sonra “Oscar’ı kazanmalıydım ve bu olmadı” gibi tepkiler verdiğini söyleyen oyuncu, bu düşüncelerin üstesinden yıllar önce geldiğini belirtti.

“Oscar’a giderken her zaman eğlenirim. Sunucu olduğum için her zaman bir hediye sepeti verirler ve bunu dört gözle beklerim.”

Gülerek söylediği cümle sonrası aldığı sepetteki ürünleri eşiyle, kızıyla ve akrabalarıyla paylaştığını dile getiren 73 yaşındaki aktör, bunun dışında Oscar’ın bir oyuncu olarak başarısının veya başarısızlığının ölçüsü olmasına asla izin vermeyeceğini dile getirdi.

“Başarı kriterim mutluluğum: Yaptığım işten memnun muyum? Heykel peşinde koşan filmler yapmıyorum. Bilirsiniz, ’Bu filmi yaparsanız Oscar kazanırsın,’ derler. Hayır, teşekkürler. Nick Fury olmayı ya da elimde bir ışın kılıcıyla Mace Windu olmayı tercih ederim.”

Samuel L. Jackson, Oscar Kazanan Kişilerin Kariyerinde Pek Bir Şey Değişmediğini Söyledi

Samuel L. Jackson, Oscar Tuzağı Filmleri Neden İstemediğini Açıkladı

2022’de Akademi tarafından ömür boyu başarı Oscar’ı ile onurlandırılan Jackson, bu konuda ilk defa konuşmuyor. Aktör, geçen mart ayında da Oscar kazanmanın kariyer gidişatını o kadar fazla değiştirmeyeceğini söyledi ve ekledi:

“Birçok insan Oscar heykelciklerine sahip ve onları kazandıklarından beri pek bir şey yapmadılar.”

Samuel L. Jackson’ın tek Oscar adaylığı, Quentin Tarantino’nun Pulp Fiction (Ucuz Roman) filminde canlandırdığı Jules Winnfield performansıyla oldu. Ancak o yıl ödülü Ed Wood filminden Martin Landau kazandı. Jackson, Pulp Fiction gibi filmlerde kazandığı oyunculuk şöhretinden yararlanarak büyük seri filmlerinde rol almaya başladı. İlk olarak George Lucas’ın Star Wars ön üçlemesinde Mace Windu’yu canlandırdı ve daha sonra Marvel Sinematik Evreni’nde Nick Fury karakterini oynadı. Yıldız oyuncu bugün hâlâ ikonik çizgi roman karakterinee hayat vermeyi sürdürüyor. Hatta Disney Plus üzerinde karaktere özel bir dizi hazırlığı da yapılıyor.

Samuel L. Jackson’ın açıklamaları hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce aktör sinemaya doğru bir bakış açısıyla mı yaklaşıyor? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

7 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Kehribar Kehribar dedi ki:

  Bu şey gibi değil mi? Esnaflık yapacağıma memur olayım. Düzenli gelirim olsun.

 2. Avatar for Pseudohomophylus Pseudohomophylus dedi ki:

  Oscar alınca üretkenliği zedelenecekse almasın zaten, mini ödüller daha çok tatmin ediyormuş hem.
  Tam bir yurdum insanı.

 3. Avatar for mahirzade mahirzade dedi ki:

  Akademi’nin geldiği nokta düşünüldüğünde gayet mantıklı olan açıklamalar. Herkes, Akademi Komitesinin saçma sapan tercihlerinin peşinde koşmak durumunda değil kanımca.

 4. Avatar for Howl Howl dedi ki:

  Xd Güldüm ama bu açıklamayı böyle sek ele almamak lazım. Malum superkahraman filmleri için sanat kaygısı taşımıyor, film olarak bile değerlendirmemek gerek diyen bir yönetmen ve sanatçı topluluğu var. Samuel abimiz de ben ilk oyunculuk yıllarımda sizin o dediğiniz filmlerde de oynadım ama beni oscarlamadınız, şimdi en azından zamana karşı zafer kazanmış, kalabalıkların gönlünü fethetmiş bir oyuncuyum bu kahraman rolleriyle, tamam tamam çok ağlamayın oscarda verdiğiniz hasır sepetli migros yılbaşi paketlerini de seviyorum diyor.

  Ben nick furry’im adamım, sizin manken yapıcam deyip kandırdığınız gençler bitti, şimdi de benim superkahramanlarıma mı el uzatıyorsunuz diyor xd

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

2 cevap daha var.

Blonde fragmanı netflix marilyn monroe

Ana de Armas’ın Marilyn Monroe’yu Canlandırdığı “Blonde” Filminden Fragman

Kung Fu Panda: Ejderha Şövalye fragmanı

Kung Fu Panda Evrenini Genişleten “Ejderha Şövalye” Dizisinden Fragman Yayınlandı