in , ,

Scooby Doo: Scoob! Filminden Yeni Fragman Geldi

Scooby Doo macerası Scoob! için yeni bir fragman yayınlandı! Animasyon filmi, Scooby ve Shaggy’nin dostluklarını ve nasıl tanıştıklarını anlatacak.

Scooby Doo: Scoob!

Warner Bros.’un uzun yıllardır farklı yapımlarla karşımıza getirdiği Scooby Doo, yeni macerası SCOOB! ile bir kez daha beyaz perdeye konuk olmaya hazırlanıyor. Scooby Doo, Shaggy ve Gizem Avcıları’nın daha önce hiç anlatılmamış hikâyeleri, tamamen animasyon olan ilk sinema filmiyle beyaz perdeye geliyor.

Film, tüm hayatları boyunca dost olan Scooby ve Shaggy’nin ilk kez nasıl karşılaştıklarını konu alıyor. Bununla birlikte genç dedektifler Fred, Velma ve Daphne ile bir araya nasıl geldiklerini ve çocukluğumuzdan beri heyecanla izlediğimiz o ünlü Gizem Avcıları grubunu nasıl kurduklarını anlatıyor.

Şimdiye dek birlikte hareket eden ekip yüzlerce gizemi çözmüş ve maceralar paylaşmış durumda. Scoob!’ta ise bugüne kadarki en büyük gizem ile karşılaşıyorlar.

Scooby Doo: Scoob!

Film için yayınlanan tanıtım metninde şunlar yer alıyor:

Hayalet köpek Cerberus’un dünyayı tehdit etmek üzere ortaya çıkması planlanmaktadır. Bu global tehdidi durdurmak için yarışan çete üyeleri, Scooby’nin gizli mirasını ve düşünebileceklerinden çok daha büyük olan destansı kaderini keşfederler.

Scoob! | Türkçe Dublajlı Fragman

YouTube video

Space Jam ile Annie ödülüne aday gösterilen ve Duck Dodgers ile iki kez Emmy adayı olan Tony Cervone, filmin yönetmenliğini üstleniyor. Seslendirme kadrosunda ise Mark Wahlberg, Frank Welker, Will Forte, Mckenna Grace, Zac Efron, Amanda Seyfried, Jason Isaacs ve Gina Rodriguez gibi isimler bulunuyor.

Scooby Doo ve Arkadaşları, Yakın Gelecekte Çakmaktaşlar ve Jetgillerle de Karşılaşacak!

Aynı zamanda bu filmin şöyle bir özelliği var. DC ve Marvel şirketlerinin sinemaya uyarladığı çizgi roman kahramanları gibi; Warner Bros. yapımları olan Flintstones (Çakmaktaşlar), Jetsons (Jetgiller), Scooby Doo gibi çizgi filmler de kendi evrenine kavuşuyor. Söz konusu planlanan evrenin adı bile belli: Hanna-Barbera Universe

Yani hemen olmasa da birkaç yıl sonra Fred Çakmaktaş ile Scooby Doo sinema perdesinde karşılaşacaklar.

Scooby Doo: Scoob!

Animasyon filmi, herhangi bir erteleme olmazsa 29 Mayıs 2020 tarihinde vizyondaki yerini alacak. Warner Bros. tarafından dağıtımı yapılan film ülkemizde Türkçe dublajlı olarak vizyona girecek. (Altyazılı seansların olup olmayacağı henüz belli değil.)

Scoob! için yayınlanan yeni fragmanı sizler nasıl buldunuz? Sizce gerçek oyuncularla çekilen bir yapım yerine üç boyutlu animasyon şeklinde hazırlanması daha mı mantıklı bir karar olmuş? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Korku Türüne Girişte En Doğru Adres: “Scooby Doo”

* Justice League Dark: Apokolips War Fragmanı Yayınlandı

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Seni hiç sevmedim Scoob çizgi filmini de sevmezdim zaten. :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Luigi Pirandello - Yeni Elbise

İtalyan Edebiyatının Usta Yazarı Luigi Pirandello “Yeni Elbise” ile Türkçede

bloodroots inceleme

Bloodroots İncelemesi: Kurdun Önlenemez İntikamı!