in ,

Yılmaz Erdoğan’ın Netflix Filmi “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?”den Fragman

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? fragmanı yayınlandı. Yılmaz Erdoğan’ın sevilen tiyatro oyunu, Netflix Türkiye filmi oluyor.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? fragmanı netflix türkiye
- Reklam -
- Reklam -

Netflix Türkiye yerli yapımlarının sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. Platformun Nisan 2021 filmlerinden birisi olan Yılmaz Erdoğan imzalı Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? için fragman yayınlandı.

Yılmaz Erdoğan’ın popüler tiyatro oyunu, yıllar sonra modern bir uyarlama ile Netflix Türkiye filmi olmaya hazırlanıyor.

Yılmaz Erdoğan tarafından yazılan ve yönetilen oyun ilk gösterimini 1999 yılında yapmıştı. Dram ve komedi türlerini bir araya getiren yapım Beşiktaş Kültür Merkezi’nin (BKM) popüler gösterilerinden birisi haline geldi. Yapım daha sonra VCD ve DVD olarak da izleyicinin karşısına çıkmıştı.

- Reklam -

Üstün zekâlı bir kadın olan Gülseren’in etrafında dönen oyunda 50 yıllık bir Türkiye panoraması işleniyordu. Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Zerrin Sümer, Sinan Bengier, Salih Kalyon, Altan Erkekli ve Gürdal Tosun gibi oyuncuların yer aldığı tiyatro oyunu 3. Afife Tiyatro Ödülleri’nde çeşitli kategorilerde ödüle layık görülmüştü.

500’den fazla defa sahnelenen oyun, 4 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde kapalı gişe olarak oynandı.

Geçen ekim ayında Netflix, Yılmaz Erdoğan’ın bu yapımının çağdaş bir uyarlaması için harekete geçeceğini duyurdu. Hızlı bir şekilde olgunlaşan proje, yakın zamanda izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

“Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? Fragmanı | İZLE

Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Ushan Çakır ve Yılmaz Erdoğan gibi isimleri buluşturan yapım; 22 yıl sonra güncel bir film uyarlaması olarak bizlerle buluşuyor. Netflix Türkiye, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? filmi için tanıtım fragmanını da yayınladı.

YouTube video

“Gülseren’in hayatı, acısıyla tatlısıyla Türkiye’nin yıllar içinde geçirdiği değişimin aynası. Onu başkalarından ayıransa sivri dili, zekâsı ve ateş böceklerine sevdası.”

- Reklam -

Filmin yönetmenliğini Misafir (2017), Her Şey Aşktan (2016), Play-Off (2013), Sıcak Saatler (1998) gibi yapımları da yöneten 1970 doğumlu Andaç Haznedaroğlu üstleniyor.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? filmi 9 Nisan 2021 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? fragmanı netflix türkiye

190’dan fazla ülkede 204 milyon ücretli kullanıcıya yayın yapan Netflix, şu anda dijital yayın platformları arasındaki öncü konumunu koruyor. Kanal şimdiye dek Azizler, 9 Kere Leyla, Kâğıttan Hayatlar ve Yarına Tek Bilet gibi filmleri yayınlamıştı.

Peki sizin bu yapımdan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Uzay Çöpleri

Uzay Çöpleri İleride Ne Gibi Hasarlar Yaratabilir?

Nawal El Saadawi

Mısırlı Kadın Hakları Savunucusu ve Yazar Nawal El Saadawi Yaşamını Yitirdi