in

Edgar Wright, Bilimkurgu Filmi “Set My Heart to Five” ile Geliyor

Edgar Wright, bir androidin hikâyesini anlatan ve Simon Stephenson romanından uyarlanacak “Set My Heart to Five” filmini yönetecek.

Edgar Wright, Bilimkurgu Filmi "Set My Heart to Five" ile Geliyor
- Reklam -
- Reklam -

2020’nin ilerleyen günlerinde çıkacak olan Simon Stephenson romanı Set My Heart to Five (Kalbimi Beşe Kur) henüz okuyucuya bile sunulmadan film adaptasyonu için çalışılıyor. Genç yazarın ikinci romanı olan kitap, 90’lar filmlerini izledikten sonra robotların da hissetmeye hakları olduğunu savunmaya başlayan bir android dişçiyi anlatıyor. 2054 yılında geçtiği söylenen hikâyede robotumuz yaratıcısıyla iletişime geçtikten sonra bir film yazarak davasını insanlara taşıyacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise Edgar Wright bulunuyor.

Androidlerin elektrikli koyun düşleme hakkı aktivizmi hem roman hem de film için gerçekten ilgi çekici bir konu ve belli ki İngiliz film yapımcıları ve Hollywood da bizimle aynı düşüncede. Henüz çıkmamış romanın film haklarını Coen Kardeşler ve Tim Burton gibi büyük isimlerin birlikte çalıştığı Working Title Films satın aldı ve yapımcılığını da yapacak. Filmin yönetmenliği için Scott Pilgrim ve The World ve Shaun of the Dead’ten tanıyabileceğiniz Edgar Wright üstlendi. Kitabın senaryolaştırılması yine yazarı Simon Stephenson tarafından yapılacak. Edgar Wright’ın şu an üstünde çalıştığı filmi Last Night in Soho’nun çıkmasından sonra Focus Features şirketi de filmin yapımcılığında rol alacak.

Set My Heart to Five - Simon Stephenson

- Reklam -

Set My Heart to Five Filminin Prodüksiyonu Ne Zaman Başlayacak?

Set My Heart to Five, Stephenson’ın henüz ikinci romanı. Buna rağmen Birleşik Krallık merkezli yayıncılık devi HarperCollins’le İngiltere içinde, Hanover Square Press’le de uluslar arası yayın için anlaşma imzalamış olması romana sadece sinema dünyasının değil yayıncılık sektörünün de büyük bir inanç beslediğini gösteriyor.

Başrollerini Anya Taylor-Joy (Split, The Witch), Thomasin McKenzie (Jojo Rabbit) ve 11. Doktor Matt Smith’in paylaştığı Edgar Wright filmi Last Night in Soho için planlanan yayın tarihi 25 Eylül 2020. Set My Heart To Five’ın yapımına da bu tarihten sonra başlanması planlanıyor.

Edgar Wright - Set My Heart to Five - Simon Stephenson

- Reklam -

Romanın 2020 yılı içerisinde yayınlanması beklense de henüz net bir tarih yok. Birleşik Krallık için yayın tarihi belirlendikten sonra da ülkemizin güzide yayınevlerinden gelecek güzel haberi bekliyor olacağız.

Siz roman ve filmle ilgili neler düşünüyorsunuz? Modern bir bilimkurgu klasiğinin doğuşuna bakma ihtimalimiz var mı? Kayıp Rıhtım Forum üzerinden yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Sony Pictures Filmleri Koronavirüs Nedeniyle Ertelendi

Kaynak: Deadline

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Train to Busan Presents: Peninsula Fragman

Train to Busan Presents: Peninsula Fragmanı – Kore Sinemasından Zombi Atağı

Dünyaya Düşen Adam - Walter Tevis Bilimkurgu Klasikleri

Bilimkurgu Klasikleri “Dünyaya Düşen Adam” ile Devam Ediyor