in

DC’nin Yeni Filmi Shazam Nasıl Olmuş? (Spoiler’sız Video)

DC’nin 2019 yılında çıkan ilk süper kahraman filmi “Shazam” bu cuma vizyona giriyor! Biz de filmi heyecanla basın gösteriminde izledik ve spoiler’sız olarak ilk yorumlarımızı paylaştık.

DC’nin Aquaman ile gelen başarısından sonra bu yılın ilk süper kahraman filmi Shazam, bu cuma vizyona giriyor. Film gösterime girmeden önce her zaman olduğu gibi basın gösteriminde izledik ve sıcak sıcak ilk yorumlarımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle gelin karakteri biraz daha yakından tanıyalım.

Hepimizin içinde bir süper kahraman vardır, bunu ortaya çıkarmak için sadece biraz sihir gerekir. Billy Batson, zorlu şartların üstesinden gelmeyi bilen 14 yaşındaki kimsesiz çocuk, “Shazam!” diye bağırdığı zaman, eski zamanlardan kalan bir büyücü sayesinde, yetişkin süper kahraman Shazam’e dönüşüyor.

Kaslı, heykel gibi bir vücudun içinde hâlâ bir çocuk olan Shazam, kendisinin bu yetişkin hâlinin, her ergenin süper güçlerle yapacağı şeyleri yaparak tadını çıkarıyor: Onlarla eğleniyor! Uçabiliyor mu? Röntgen görüşü var mı? Ellerinden şimşek fırlatabiliyor mu? Sosyal bilimler sınavından kaçabiliyor mu? Shazam, bir çocuğun neşeli pervasızlığıyla yeteneklerinin sınırını sınamaya girişiyor. Ama Dr. Thaddeus Sivana’nın (Strong) kontrolündeki ölümcül kötü güçlerle mücadele etmek için, bu güçleri kısa sürede ustaca kullanmayı öğrenmesi gerek.

DC evreninde geçen ama kendine has bir şekilde eğlenceli ve farklı olduğu söylenen filmi bizler nasıl bulduk? Ekibimizden Atakan Uçar, Cem Altınışık ve Hakan Tunç Kayıp Rıhtım Youtube Kanalı’nda canlı olarak görüşlerini aktardılar.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Shazam, Spiderman’in karakteri ile Süperman’ın güçlerinin birleşmiş hali. Ortada Deadpool tarzında bir süper kahraman var. DC’de sevdiğim karakterlerden. Baş rol oyuncusu da çok yakışmış. Ben yine, Aquaman tarzı bir başarı bekliyorum. Hem aksiyon hem komedi. Bazı eleştiriler oldu, neden Black Adam yerine Sivana kötü karakter diye de. Öyle bir karakteri tek filmde harcamazlar. Tıpkı Darkseid gibi. Üstelik D.Rock Johnson oynuyor o karakteri, solo filmi olacağı için bu filmde belki after creditsde görünür diye düşünüyorum.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Halka Dünya Serisi’nde Üçüncü Adım: Halka Dünya Tahtı Raflarda

Engin Türkgeldi: “Kötülük İyilikten Daha İlginç Bir Hikâyeye Sahip”