in

Shazam! Fury of the Gods İlk Filmden Çok Daha Büyük Olacak

Shazam! Fury of the Gods, birinci filmden çok daha büyük ölçekli olacak. Yönetmen David F. Sandberg, DC Sinematik Evreni’nin yeni filmi hakkında açıklamalarda bulundu.

Shazam! Fury of the Gods

Yönetmen David F. Sandberg, Shazam! Fury of the Gods filminin ilkinden çok daha büyük olacağını söyledi.

Aynı adı taşıyan DC Comics karakterine dayanan ve David F. Sandberg tarafından yönetilen 2019 çıkışlı Shazam!, eski bir büyücü ile karşılaştıktan sonra yetişkin bir süper kahramana (Zachary Levi) dönüşme yeteneğini geliştiren genç Billy Batson’ın macerasını konu alıyordu. Film ilerledikçe, Billy güçlerini koruyucu ailesine de aktarıp, menfur Yedi Ölümcül Günah’ı ve kötü Dr Thaddeus Sivana’yı (Mark Strong) yenmeye çalışır.

100 milyon dolarlık bir bütçeye karşı dünya çapında 366 milyon dolar hasılat elde eden Shazam! gişede heyecan verici bir başarı yakaladı. Ayrıca filmin gerek eleştirmenler gerek izleyiciler tarafından olumlu eleştiriler alması da Warner Bros.’un devam macerasına hızlı bir şekilde onay vermesini sağladı.

İlk film çıkalı 2 yılı geçmiş durumda. Hayranlar heyecanla devam filmini bekliyorlar. Ancak 2023 ortasına kadar beklemeye devam etmek zorundalar. Aslında salgın olmasaydı Nisan 2022’de filmi izleyebilecektik. Ancak Koronavirüs pandemisinin yol açtığı iptal ve erteleme sonrası Shazam! Fury of the Gods çalışmaları da gecikti.

Filmin sinemalarda gösterime girmesine daha çok zaman olmasına rağmen, Shazam’ın devam macerası için prodüksiyon şimdiden başladı. Sandberg ve Levi, filmi çekmek için çok uzun süre beklerlerse, genç kadronun rollerini inandırıcı bir şekilde oynayamayacak kadar büyüyeceğinden korktular. Bu nedenle Warner Bros., devam filminin ilk filmin başarısını geçeceği umuduyla filmi tamamlamak için hızlı hareket ediyor.

Shazam! 2: Fury of the Gods Haziran 2023’te Çıkacak

Shazam! 2 Fury of the Gods

Filmin yönetmeni, Instagram aracılığıyla yeni film hakkında hayranların sorduğu soruları yanıtladı. Sorulardan bir tanesi de filmin kapsamı ile ilgiliydi. Konuyla ilgili detay vermekten çekinen Sandberg, yine de Fury of the Gods’ın öncekinden çok daha büyük ve daha geniş olacağını söyledi. Yaklaşan filmin süresi hakkında tam olarak ayrıntılara girmedi. Ancak yorumu, filmin çizgi roman evrenine daha derinden dalmak ve serinin ufkunu genişletmek istediğinin adil bir kanıtı.

Şu an için filmde ana kötüler olarak Helen Mirren ve Lucy Liu’nun rol alacağı ve kız kardeşler Hespera ve Kalypso’yu canlandıracakları biliniyor. Rachel Zegler’in de bilinmeyen bir rolde filmde yer alacağını ve muhtemelen kız kardeşlerle bağlantılı olacağı tahmin ediliyor. Her ne kadar tüm soruların cevapları için 2 Haziran 2023’ü beklememiz gerekse de, daha şimdiden yeni kostüm tasarımları ve setten gelen haberler ile heyecan kat sayısı artmış durumda.

Peki ya siz Shazam’ın ikinci macerasından neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

ciltli malamander çekiliş

Çekiliş: 8 Kişiye 2 Kitaplık Ciltli Malamander Seti

Cruella İncelemesi 2021 Disney Emma Stone

Cruella İncelemesi: Moda Dünyasında Dr. Jekyll ile Bay Hyde Olmak