in

Sleepy Hollow Yeniden Film Oluyor: Yeni Başsız Süvari Yapımı Lindsey Beer’a Emanet

Sleepy Hollow filmi yeniden çekiliyor. Daha önce Tim Burton tarafından perdeye uyarlanan korku klasiği, bu defa Lindsey Beer imzasını taşıyacak.

sleepy hollow filmi yeniden
- Reklam -
- Reklam -

Sleepy Hollow filmi yeniden çekilmeye hazırlanıyor. Paramount tarafından geliştirilecek yapımda yönetmen koltuğu Lindsey Beer’ın olacak.

Nathaniel Hawthorne, Herman Melville, Henry Wadsworth Longfellow ve Edgar Allan Poe gibi yazarlara ilham veren Washington Irving’in Başsız Süvari (The Legend of Sleepy Hollow) kitabından 1999 yılında Tim Burton tarafından beyaz perdeye aktarılan korku destanı, geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştı. Johnny Depp’in başrolünde olduğu yapım En İyi Sanat Yönetmenliği dalında Akademi Ödülü de almıştı.

İlk defa 1820’de yayımlanan Irving’in eseri, bugün hâlâ anlatılan bir Amerikan masalını konu alıyor. Sleepy Hollow adlı gözden uzak bir vadide geçen hikâyede, geceleri kafasını aramak için kasabaya geri dönen Başsız Süvari’nin yaşattığı dehşeti takip ediliyor.

- Reklam -

Sleepy Hollow Daha Önce Pek Çok Uyarlamaya Konu Oldu

Ichabod Crane hakkındaki hikâye, 1949’da Disney animasyon filmi ve 2010’ların Fox TV dizisi de dahil olmak üzere on yıllar boyunca birçok defa izleyicilerle buluştu. Tim Burton’ın uyarlaması ise en çok ses getiren adaptasyon oldu. 200 milyondan fazla gişe hasılatı getiren yapım, her Cadılar Bayramı’nda yeniden hatırlanmaya devam ediyor.

sleepy hollow filmi yeni

Deadline’ın aktardığına göre yeni Başsız Süvari filmi Lindsey Beer ve Paramount ortaklığında gelecek. Broken Road Productions’tan Todd Garner ve Spencer Walken, Beer ile birlikte senarist ve yapımcı olarak da uyarlamada görev alacak.

Lindsey Beer’ın uyarlaması hakkında şimdilik daha fazla detay açıklanmadı. Beer, Stephen King’in korku klasiği Hayvan Mezarlığı (Pet Sematary) kitabının öncesini anlatacak yeni uyarlamanın da yazar ve yönetmen koltuğunda oturuyor. Beer ayrıca Patrick Rothfuss’un Kralkatili Güncesi (The Kingkiller Chronicle) uyarlamasının senaristleri arasında.

- Reklam -

Bunlarla birlikte Beer yakın zamanda Disney için Bambi ve New Line için Hello Kitty yapımlarında da yapımcı olarak görev almıştı.

Beer televizyonda da Mark Millar’ın çizgi romanlarına dayanan Netflix’in The Magic Order serisinin yürütücüsü ve yaratıcısı konumunda.

Yeni Sleepy Hollow filmi için oyuncu, vizyon tarihi ya da yayın platformu kararları henüz açıklanmadı.

Sizin yeni uyarlamadan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Neil Patrick Harris Doctor Who oyuncu kadrosu

Neil Patrick Harris, Doctor Who Dizisinin Oyuncu Kadrosuna Katılıyor

Bir İstanbul Efsanesi - Ayşegül Yalvaç

Ayşegül Yalvaç’ın Ekolojik Kurguyla Efsaneleri Buluşturan Romanı “Bir İstanbul Efsanesi” Çıktı