in

Sonic the Hedgehog Yönetmeninden Hayranlara Teşekkür

Yenilenen Sonic the Hedgehog tasarımı hayranlardan övgü toplarken yönetmenden ilk mesaj geldi. Karakterin yaratıcısı Yuji Naka ise hâlâ memnun değil.

Sonic the Hedgehog filminin çıkacağı duyurulduğunda hayranlar olarak endişelenmiştik. Yıllarca video oyunlarında ve anime serisinde gördüğümüz kirpinin filme hakkıyla uyarlanamayacağı düşünülüyordu.

Fragman yayınlandığında içerikten çok dikkatimizi çeken başka bir şey vardı: Sonic’in tasarımı. Hızlı kirpinin tasarımı beğenilmemiş ve büyük tepki görmüştü. Bunun üzerine ekip, kirpiyi yeniden tasarlamak adına filmin ertelendiğini duyurmuştu. Yeni Sonic’i fragmanıyla birlikte duyurduğumuz haberin ardından, yönetmenden bir açıklama geldi.

Filmin yönetmeni Jeff Fowler, Sonic’in yeni halinin hayranlar üzerinde yarattığı etkiden memnun ve herkese teşekkür ediyor.

Sonic the Hedgehog Yeni Tasarımıyla Övgü Topladı

Sonic’in eski tasarımının sevilmemesinin en büyük nedeni, video oyunlarındaki haline hiç benzememesiydi. Kirpiden çok, insana benzetilmeye çalışılmış gibiydi. Bu da hayranların, yapımın iyi bir uyarlama olmayacağı yönündeki korkusunu arttırmıştı. Eğer film, yeni tasarım kadar iyi olursa Detective Pikachu’dan sonra en sevilen video oyun uyarlamalarından biri olabilir.

James Marsden, Neal McDonough, Debs Howard ve Leanne Lapp’in yanı sıra, oyuncu kadrosunda kendisini Dr. Robotnik olarak göreceğimiz Jim Carrey de bulunuyor. Sonic evreninde sevilen bazı karakterlerden olan Blaze, Jet the Hawk, Silver the Hedgehog ve Shadow the Hedgehog gibi karakterlerleri görüp görmeyeceğimiz ise merak konusu.

Sonic the Hedgehog filmi seyirciyle 14 Şubat 2020 tarihinde buluşacak. Filmden yayınlanan son fragmanı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Sonic’in Yaratıcısı ise Hâlâ Memnun Değil

Filme dair bir açıklama da Sonic karakterinin yaratıcısı Yuji Naka’dan geldi. Tasarım değişikliği hayranlar tarafından genel olarak beğenilmiş olsa da Naka durumdan hâlâ pek fazla memnun değil.

Yuji Naka, yenilenen tasarımı öncekine kıyasla aslına daha sadık olduğunu onaylıyor. Özellikle eklenen eldiven detayının katkısının altını çiziyor. Yine de Sonic’in gözlerini hâlâ yeterince ‘birleşik’ bulmadığını da ifade etmekten çekinmiyor. Naka, son söz olarak filmi heyecanla beklediğini söylüyor.

Sonic the Hedgehog

Siz film hakkında ne düşünüyorsunuz? Sonic evrenindeki karakterler arasından filmde görmek istedikleriniz hangileri?

Sonic kadar hızlı olun ve yüzükleri toplayarak fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşın!

* * *

* Game of Thrones Yıldızı, Gözünü İlk Kadın James Bond Rolüne Dikti

Kaynaklar: Twitter, Gamerant

Oyla!

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  Hepsini görmek istiyorum ama sonic dışında kimseyi göreceğimizi sanmıyorum. Belki devamı gelirse olabilir. Birde Dr. Egg Robotnic’in torunu muydu yoksa tam tersi mi?

 2. Avatar for mit mit dedi ki:

  O kadar da inceleme Yuji-san. Bu hâline binlerce şükür. Adamlar ilk fragmanda öyle bir şey gösterdiler ki en ufak düzeltmeye razı olacak hâle getirdiler bizi :slight_smile: (Aslında güzel taktikmiş haa :thinking:)

  Doctor Eggman ile Robotnik aynı kişi. İngilizce adı Doctor Ivo Robotnik. Japonca adıysa Doctor Eggman.

  Wikipedia’nın dediğine göre çizgi filminde ismi Doctor Ivo “Eggman” Robotnik olarak kullanılmış. O tarihten sonra da Robotnik karakterin soyadı, Eggman ise lakabı olarak kabul edilmiş.

 3. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  Sonic x animesinde Dr, Egg, Robotnik için dedem diyordu diye hatırlıyorum da. Sonic onu anlatırken öyle anlatmışta olabilir. Ya da direkt ben yanlış hatırlıyorum ama böyle şeyleri de hiç unutmam. :thinking:

 4. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Jim Carrey’i Robotnik olarak görmek şahane bir deneyim olacak. Ayrıca, Sonic’in şu anki hali baya başarılı bence. İlk halinin faciasndan sonra üstelik. Filmde Shadow’u görmek isterdim; ama, bence şimdilik mümkün değil gibi. Belki filmin devamı çekilirse…

 5. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  O yaşta kendisinden direkt Egg diye bahsedip dedesinden Robotnik diye bahsedince ayrı kişiler sanmıştım. Sonic x bir de gelecek olayları filan vardı bilirsiniz. O yüzden gelecekte geçiyor sanmıştım. Aydınlandım, teşekkür ederim.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Özgür Topraklar

Neel Mukherjee’den Gerçekler ve Gölgeler Arasında Dolaşan Bir Roman: Özgür Topraklar

SpongeBob

SpongeBob Filminden Keanu Reeves’li Fragman