in

Star Wars Aktörü Andrew Jack Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Star Wars filmlerinde de rol alan aktör ve aksan koçu Andrew Jack, 76 yaşında Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Star Wars Andrew Jack Koronavirüs
- Reklam -
- Reklam -

Star Wars filmlerinde de görev alan aktör ve sinema emekçisi Andrew Jack, Koronavirüs nedeniyle 76 yaşında hayatını kaybetti.

Star Wars: Episode VII – The Force Awakens (Güç Uyanıyor) ve Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi (Son Jedi) filmlerinde General Ematt rolüyle yer alan, Solo: A Star Wars Story’de ise Moloch’u seslendiren Andrew Jack yeni tip Koronavirüs (Covid-19) sebebi ile aramızdan ayrıldı. İngiliz oyuncu, aynı zamanda aksan koçluğu da yapıyordu.

Ölüm haberini Jack’in menajeri Jill McCullough duyurdu. Birleşik Krallık’taki Surrey bölgesinde, bir süredir hastanede tedavisi süren oyuncu ne yazık ki savaşı kazanamadı.

- Reklam -

“Andrew Jack Sevdiklerinin Yanında Olduğunu Bilerek Bu Diyardan Gitti”

“Bugün, birisini kaybettiğimizi duyururken kalbim kırılıyor. Andrew Jack, 48 saat önce Londra banliyösündeki hastaneye Koronavirüs teşhisi ile yatırıldı. Jack bugün öldü. Acı çekmiyordu. Çocuklarının, üvey çocuklarının, torunlarının, erkek kardeşinin, arkadaşlarının ve benim onunla yanında olduğumuzu bilerek huzur içinde gitti.”

Andrew Jack, Yıldız Savaşları filmleri dışında çeşitli televizyon filmleri ve dizilerde Kate & Leopold ve Rising Wolf gibi filmlerde rol almıştı.

Jack, aksan koçluğunda da oldukça popüler bir isimdi. Çalıştığı oyuncular arasında Robert Downey Jr. (Iron Man, Sherlock Holmes, Avengers) ve Chris Hemsworth (Avengers, 12 Strong, Thor: Ragnarok) gibi aktörler de bulunuyordu.

Star Wars Andrew Jack Koronavirüs

- Reklam -

Corona Virüsü salgını dünya genelinde 850 binden fazla insanı enfekte etti ve 43 binden fazla insanın yaşamını yitirmesine sebep oldu. Koronavirüs salgını alınan tüm önlemlere rağmen yayılmaya devam ediyor.

A. Jack da ne yazık ki Koronavirüs nedeniyle aramızdan ayrılan isimler arasına katıldı.

Habere dair görüş ve yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


* Stephen King, Mahşer Romanı Üzerinden Koronavirüs Uyarısı Yaptı

Kaynak: AA

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Rick and Morty 4. Sezon Yeni Bölümler

Rick and Morty 4. Sezon 2. Kısım Çıkış Tarihi ve Fragman

Leonardo da Vinci İcatları Buluşları

Leonardo da Vinci ve Döneminin Çok İlerisindeki 9 İcadı