in

Star Wars IX’un İlk Fragmanı Yayında!

Star Wars: Episode IX’un merakla beklenen adı, filmin ilk fragmanı eşliğinde duyuruldu!

Star Wars: Episode IX için bir süredir merakla beklenen fragman, bugün düzenlenen Star Wars Kutlamaları’nda nihayet izleyicilerle buluştu. Ayrıca filmin resmi adı da ilk kez duyurulmuş oldu: The Rise of Skywalker (Skywalker’ın Doğuşu).

Yönetmenliğini J.J. Abrams’ın yaptığı film, Force Awakens (Güç Uyanıyor) ile başlayan yeni üçlemenin sonu niteliğinde olacak. Abrams yeni filmin Episode VIII’den belirli bir süre sonra geçtiğini açıkladı.

Daisy Ridley, Adam Driver ve John Boyega önceki rolleriyle yeni bölümde de boy gösterecek. Ek olarak Mark Hamill ve merhum Carrie Fisher’ın da kısa süreliğine filmde yer alması bekleniyor. Fisher’ın The Force Awakens filmi için çekilmiş ancak kullanılmamış sahnelerinden kesitler, yeni filmde karşımıza çıkabilir. Billy Dee Williams’ı da bir kez daha Lando Calrissian rolüyle izleyeceğimizi unutmamak gerek elbette.

Fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Filmin 20 Aralık 2019′da vizyona girmesi planlanıyor.

Disney’in bu Star Wars filminden sonra ise gözünü The Mandalorian, Obi-Wan Kenobi gibi yapımlara dikmesi planlanıyor. Sinema evreni için elimizde en yakın proje olarak The Rise of Skywalker var.

The Rise of Skywalker için ilk yorumlarınız neler? Yeni isim sizce ne gibi ipuçları veriyor? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!


bunlar da ilginizi çekebilir:

* Star Wars Hayranı Profesör Üniversitenin Gözlemevini R2-D2’ya Çevirdi

* SW Logosu Faşizmden Etkilenmiş

* Gelecek: Bilimkurgu Ne Zaman Gerçek Olacak?

* Star Wars’ta Matrix İzleri

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

13 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Husey Husey dedi ki:

  Şu güzelim seri disney’in elinde ergen filminden farksıza döndü valla.Fragmanı bile yarıda kestim o kadar baya ve kötüye bir gidiş var.

 2. Avatar for carbonite carbonite dedi ki:

  Episode 8’i gördükten sonra Disney’in elinden çıkacak Star Wars filmlerinden ne bekliyoruz ya… İyice dede olmuş Lando ile de belli ki eskinin ekmeğini yeme çabasındalar. Cidden Disney’de, kafasında SW ile ilgili iyi bir fikri olan kimse yok mu? Artık tek umudum çizgi romanlar ve Respawn’ın yapacağı oyun.

 3. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  “Every generation has a legend.” Her 10 senede bir daha kötüsüyle geliyoruz anlamında galiba.

 4. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Star Wars’ u sevsem de yeni üçlemeyi izleyemedim. Ama duyduklarım hiç iç açıcı değil. :slight_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

8 cevap daha var.

the simpsons

The Simpsons Yeni Evine, Yeni Sezonlarıyla Birlikte Geliyor

Söylenti: Yeni Marvel Filmleri Politik Doğruculuğa Daha Fazla Odaklanacak