in

Star Wars: The Empire Strikes Back Kamera Arkası Görüntüleri 40 Yıl Sonra İlk Defa Yayınlandı

Star Wars: The Empire Strikes Back filminden kamera arkası görüntüler paylaşıldı. Yapımın 40. yılında, özel bir video izleyicilere sunuldu.

Star Wars: The Empire Strikes Back Kamera Arkası Görüntüleri
- Reklam -
- Reklam -

Star Wars: The Empire Strikes Back filmi 40 yıl önce vizyona girdi. Yıldız Savaşları: İmparator adı ile ülkemizde de vizyona giren yapımdan, daha önce hiç paylaşılmamış kamera arkası görüntüler içeren bir video servis edildi.

Lucasfilm tarafından sinemaseverlerle paylaşılan videoda Harrison Ford, Mark Hamill ve Carrie Fisher gibi yıldız oyunculardan anlar yer alıyor.

Star Wars serisinin vizyona giren ikinci filmi olma özelliğini taşıyan yapım; on yıllar sürecek bir maceranın da önemli bir adımı olarak karşımıza çıkıyor. 1980 yılında vizyona giren The Empire Strikes Back filminin üzerinden tam 40 yıl geçti.

- Reklam -

Luke Skywalker, Han Solo ve Prenses Leia Organa’nın macerasına odaklanan yapım dünya çapında 500 milyon dolardan fazla gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı.

Good Morning America adlı programda paylaşılan videoda çekim hataları ve daha önce piyasaya sürülmemiş kamera arkası görüntüler yer alıyor.

Star Wars: The Empire Strikes Back Filminen İlk Defa Yayınlanan Görüntüler

Videoda Mark Hamill (Luke Skywalker), Harrison Ford (Han Solo), Carrie Fisher (Princess Leia) gibi isimlere C-3PO’yu canlandıran Anthony Daniels da eşlik ediyor. Serinin yaratıcısı George Lucas‘ın da çekimler sırasında yaşananları anlattığı kısa bir söyleşi de kamera arkasında karşımıza çıkanlardan bazıları.

Star Wars: The Empire Strikes Back Kamera Arkası Görüntüleri

- Reklam -

Lucas, kamera arkasında hava muhalefeti nedeniyle çekimlerde yaşadıkları güçlüklerden de bahsediyor. Ünlü yapımcı, kar fırtınası nedeniyle prodüksiyonun otele yakın bir konumda gerçekleştirildiğini aktarıyor.

Yaklaşık 7 dakikalık kamera arkası görüntülerinin devamı gelecek mi, sorusu ise henüz yanıt bulmuş değil. Birçok hayrana göre serinin en başarılı yapımlarından birisi olan The Empire Strikes Back’in 40. yılı kutlamaları ise tüm hızıyla devam edecek gibi görünüyor.

Star Wars: The Empire Strikes Back Kamera Arkası | İZLE

Yayınlanan kamera arkası videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Serinin üçüncü filmi olan Star Wars Episode VI – Return of the Jedi (Yıldız Savaşları: Bölüm VI – Jedi’ın Dönüşü) ise İmparator’dan 3 yıl sonra vizyona girmişti.

Peki siz bunca yıl sonra o havayı yeniden soluma fikrine nasıl bakıyorsunuz? Kamera arkasında dikkatinizi çeken detaylar var mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for kara kara dedi ki:

    Bu bölümü bir kış gecesi Bakırköy’de şimdi kapanmış bir sinemda rahmetli babamla seyrettim ,çocuğum ülke 12 eylülden çıkmış ,ışın kılıçları ,robotlar,belki kaçış başka dünyalar ,uzay .Harrison Ford ne kadar genç Mark Hammil ondan da genç ,ahh Prenses Leia gülüşün…
    Bizi başka dünyalara götüren bu seriyi bozan sisteme lanet olsun.Işıklar içinde uyu Prenses Leia ,güç seninle olsun.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Witcher 2. Sezon Set Görüntüleri

The Witcher 2. Sezon Set Görüntüleri Paylaşıldı

Wolfwalkers İncelemesi

Wolfwalkers İncelemesi: Çocuk Kitaplarındaki Heyecanı Ekranlara Taşıyan Bir Animasyon Şaheseri