in

Suicide Squad Yönetmeni: “Jared Leto En Tutarlı Joker Tasvirini Çizdi”

Suicide Squad filmini yöneten David Ayer, Jared Leto’nun şimdiye kadar yapılan en tutarlı Joker tasvirini beyaz perdeye taşıdığını iddia etti.

Suicide Squad Jared Leto Joker

DC Genişletilmiş Evreni hayranlar tarafından en çok sevilen kötü karakterlerden birisi olan Joker’a ev sahipliği yapmıştı. Jared Leto tarafından Suicide Squad filmi için canlandırılan Joker karakteri filmin çok büyük bir kısmından kesilmişti. Filmin yönetmeni David Ayer, Leto’nun canlandırmasından dolayı tepki gören karakterin ekranlardaki en tutarlı Joker uyarlaması olduğunu iddia etti.

Jared Leto zaten Heath Ledger ile kıyaslanacağını bildiğinden rolü canlandırmaya baskı altında başlamıştı. Ancak Joker karakterinin Suicide Squad filmi altında tepki görmesinin sebebi Leto’nun Ledger kadar iyi olmaması değildi. Yapım pazarlama aşamasında izleyici kitlesine öyle bir film olarak tanıtıldı ki, sanki Joker hem filmin büyük bir kısmını kapsayacak; hem de filmde anahtar bir rol oynayacaktı. Suicide Squad vizyona girdiğinde fotoğrafları paylaşılan ve önemli görülen sahnelerin dahi filmden kesildiği ve yapımın sadece 10 dakikalık bir kısmında Joker’ın göründüğü anlaşıldı.

Bugünlerde Justice League’in bir Snyder Cut versiyonu için kollar sıvandığından dolayı; Suicide Squad adına da bir Ayer Cut versiyonu tartışması başladı. Başarılı yönetmen bu isteğe karşı bir yorumda bulunmasa da attığı Tweet’ler ve konuşmalarıyla Suicide Squad’ı tekrar gün yüzüne çıkartmaya başladı.

Joker’lı Uzun Bir Suicide Squad Versiyonu Gelebilir mi?

Ayer son Tweet’inde çizgi romandaki Joker ve Leto’nun Joker’inin sahnelerini yan yana koyan bir hayranına cevap verdi. Leto’nun Joker’ının çizgi romandaki haline olan benzerliği gerçekten şaşırtıcıydı ve Ayer da, “Benzerlik harika. Yapamadığım söylenen ve çizgi romanla tutarsız denilen Joker işte buydu,” gibi bir cümleyle hayranına cevap verdi.

Leto’nun performansı çizgi romandaki halinden uzak olarak yorumlanmıştı. Ancak o kısacık Suicide Squad sahnelerini tekrar tekrar izleyen hayranlar Leto Joker’ının aslında çizgi romanla en çok benzerlik gösteren Joker uyarlaması olduğunu fark ettiler. Üstelik Leto’nun rolün altından rahatça kalkmış olduğu da anlaşıldı.

Suicide Squad 2016

David Ayer ise bu konuda sevilen oyuncuya haksızlık edildiğini söyledi. Önümüzdeki sene vizyona girecek olan ve James Gunn‘ın elinden çıkacak The Suicide Squad filmi, Leto’nun Joker’ına bir kez daha ev sahipliği yapabilir ancak bu ihtimal oldukça düşük; çünkü Leto Marvel yapımı olan Morbius filminde bambaşka bir çizgi roman karakterini canlandırarak oyunculuk karakterine devam ediyor.

HBO Max’in bir Ayer’s Cut adı altında yayınlanacak Gerçek Kötüler filmine yeşil ışık yakma olasılığı da bugünlerin tartışılan konularından.

James Gunn tarafından çekilen yeni The Suicide Squad filmi herhangi bir erteleme kararı alınmadığı taktirde 6 Ağustos 2021’de vizyona girecek.

Peki ya siz Leto’nun Joker performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Kayıp Rıhtım Forum üzerinden yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Toy Story 4 Yönetmeni, Malamander Kitabını Sinemaya Uyarlayacak

Kaynak: Screen Rant

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Leingrad Leingrad dedi ki:

    resim

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

cowboy bebop

Cowboy Bebop Dizisi Hem Aslına Hem de Çağa Uygun Olacak

Doğruluk Kılıcı 4. Kitap Rüzgârlar Tapınağı

Doğruluk Kılıcı 4. Kitap Rüzgârlar Tapınağı ile Yoluna Devam Ediyor