in

James Gunn’ın “Superman: Legacy” Filmine Dair Detaylar Netleşiyor: Yeni DC Evreni’nin İlk Fazı Başlıyor

Superman: Legacy yapımına dair detaylar belli olmaya başladı. James Gunn’ın senaryosunu yazdığı film, yeni DC Sinematik Evreni’nin temellerini atacak.

Superman: Legacy Filminden İlk Detaylar Belli Oldu
- Reklam -

Superman: Legacy ile DC Sinematik Evreni yeni bir döneme adım atıyor. Yeni dönemin ilk filmi, çizgi roman devinin en bilinen kahramanı ile olacak. James Gunn’ın senaryosunu kaleme aldığı (ve muhtemelen yöneteceği) yapım Çelik Adam ile birlikte evrenin temellerini oluşturacak.

DC evreni son dönemde büyük değişikliklerden geçiyor. James Gunn ve Peter Safran’ın DC Studios’ta yönetici koltuğuna oturmasından sonra yeni projelerin geleceği duyurulmuştu. Sonunda beklenen oldu ve evrenin ilk yapımları izleyicilerle paylaşıldı. Sürece dair detaylı bilgiler verilmese de hayranların dikkatini çeken başlıklardan birisi yeni Superman filmi oldu.

Henry Cavill geçen aylarda ilk önce Superman rolüne geri döneceğini duyurmuş, ancak çok geçmeden Kriptonlu kahraman rolünü bir daha oynamayacağını açıklamıştı. Cavill hayranlar tarafından büyük üzüntüyle karşılanan haberin stüdyonun bir tercihi olduğunu da paylaşmıştı. Bu noktadan sonra Superman’in DC evreni içinde nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyordu. James Gunn ise yaptığı açıklama ile bu soruya cevap verecek gibi görünüyor.

- Reklam -

Henry Cavill, Superman Rolüne 'Yine' Veda Etti

DC Universe Phase 1 olarak açıklanan takvime göre James Gunn’ın yönetmenliğini yapacağı söylenen Superman: Legacy, çizgi roman tarihinin en bilindik kahramanını bir kez daha ekranlara taşıyacak. Genç Clark Kent’i konu alacağı ancak bir origin hikâyesi olmayacağı söylenen film buna rağmen Kent’in Kriptonlu ve Dünyalı kimliği arasında yaşadığı ikilemi ele alacak. Buna ek olarak Superman’in “nezaketin eski moda sayıldığı bir dünyada iyi kalpli biri olmasını” anlatacak.

Superman: Legacy Filminde Çelik Adam Rolünü Kimin Oynayacağı Netleşmedi

Superman, DC Sinematik Evreni’nin “Tanrılar ve Canavarlar” (Gods & Monsters) şeklinde adlandırılan ilk bölümünün ilk filmi olarak izleyicilerle buluşacak. Bu seçimin oldukça önemli olduğu düşünülüyor. Kripton kahramanı sadece DC içinde değil aynı zamanda çizgi roman kültüründe de sarsılmaz bir ahlaki duruşa ve ikonik bir görünüşe sahip. Bu film devamında gelecek tüm yapımlara temel olması açısından kritik bir öneme de sahip. Dolayısıyla Peter Safran ve James Gunn yeni dönemde Çelik Adam’ın doğru bir şekilde ekrana uyarlanacağından emin olmak istiyor olabilir.

Açıklanan diğer bir yapım olan The Authority filmine de başarılı bir temel atmasının yanı sıra, The Brave and the Bold filminde tanıtılacak yeni Batman karakterinin de ekrana geçişini kolaylaştırabileceği söyleniyor.

- Reklam -

Superman Legacy yeni dc filmi James Gunn

Bütün bunlara rağmen hayranların aklındaki en kritik soru henüz cevap bulamadı. James Gunn yaptığı duyuruda Çelik Adam karakterini Henry Cavill sonrasında kimin canlandıracağını açıklamadı. Yeni Süpermen filmi Superman: Legacy’nin beyaz perdeye çıkış tarihi ise 11 Temmuz 2025 olarak duyuruldu.

Siz yeni Süpermen filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? DC’nin birinci faz eserlerine göz attınız mı? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilir ve bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Guillermo del Toro "Gömülü Dev"i Filme Uyarlıyor

Guillermo del Toro’nun Bir Sonraki Stop-Motion Projesi Kazuo Ishiguro’nun “Gömülü Dev”i Olacak

Winnie the Pooh 2 Filmi Duyuruldu

“Winnie the Pooh 2” Resmen Duyuruldu: Daha Fazla “Kan ve Bal” Yolda