in

Akira Uyarlaması Belirsiz Bir Tarihe Ertelendi

Taika Waititi tarafından sinemaya uyarlanacak olan kült anime Akira için kötü haber geldi. Film, belirsiz bir tarihe ertelendi.

akira anime film

Taika Waititi tarafından uyarlanacak ünlü anime serisi Akira filminin gecikeceğini ve bunun sebebinin anlatıldığı bir haber paylaşmıştık. Waititi tarafından o dönemde yapılan açıklamaya göre Akira’yı, yeni Thor filminden önce görmemiz mümkün olmayacaktı.

Yeni habere göre film, Warner Bros. tarafından belirsiz bir tarihe ertelendi. Diğer bir deyişle, yeni Thor filmiyle buluştuktan sonra bile Akira’yı ne zaman göreceğimiz belli değil.

Waititi, Akira filmini Thor: Ragnarok’tan önce çekmek istemiş fakat bu mümkün olmamıştı. Proje uzun zaman boyunca fikir aşamasında kaldı. Sonrasında, filmin Temmuz’da çekilmeye başlanıp seyirciye Mayıs 2021’de sunulacağı söylentileri çıkmıştı. Hayranlar umutla beklemeye devam etse de film, Warner Bros.’un resmi takviminden kaldırıldı. Ayrıca, takvimde The Matrix 4 ve The Flash da bulunuyor. The Matrix 4 için 2021 yılı listelenmiş durumda.

Waititi, Akira Filmi İçin Oldukça Yoğun Bir Dönemden Geçiyor

Taika Waititi Akira

Akira’nın akıbetinin sebebinin Thor: Love and Thunder olduğu düşünülüyor. Marvel’ın, Waititi’ye hazırlanmak için fazladan zaman vermediği de söylentiler arasında. Ayrıca Waititi, kendi komedi filmi Jojo Rabbit’i de çıkarmaya hazırlanıyor. Üstelik birçok farklı yapımda oyuncu olarak da yer alıyor. Yakında gelecek yapımlara baktığımızda yönetmenin ne kadar yoğun olabileceği anlaşılıyor.

Yoğun bilimkurgu ögeleri göz önünde bulundurulduğunda Akira’nın, Warner Bros. için zor bir uyarlama olduğu ortada. Ertelenme haberlerinden önce de filmin uzun bir geliştirme sürecinden geçtiği biliniyordu. Serinin, film uyarlaması hakkında bir dönem çeşitli endişeler dile getirilmiş olsa da Waititi’nin bu işin altından rahatlıkla kalkabileceği düşünülüyor.

1988’de seyirciyle buluşan ünlü yapım Akira, Japonya’nın ünlü motosiklet çetesinin lideri ve onun telekinetik güçlere sahip arkadaşını konu alıyor. Uyarlamanın sinopsisi de paylaşılmış, asıl halinden bazı farklılıklar içerebileceği görülmüştü.

Bu üzücü erteleme haberiyle ilgili fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Arapsaçına Dönen The Flash Filminin Çıkış Tarihi Nihayet Duyuruldu

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Lütfen animenin aslına sadık kalsın, lütfen.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Witcher

Witcher, The Witcher’ı Okuyor: Henry Cavill’ın Sesinden “Son Dilek”

mortal kombat shazam 2

Shazam 2 Vizyon Tarihi Açıklandı, Mortal Kombat Filminin Tarihi Değişti