in

Taika Waititi, “Thor 4” Filmiyle Marvel’a Geri Dönüyor

“Thor: Ragnarok” filmiyle övgüleri toplayan Taika Waititi, Marvel Sinematik Evreni macerasına “Thor 4” ile devam edecek!

Taika Waititi Akira
- Reklam -

Taika Waititi kesinlikle ilham veren bir hayat hikâyesine sahip. Yeni Zelanda’lı yönetmen, 2014 yapımı What We Do in the Shadows adlı kurmaca belgesel filmiyle harika bir çıkış yapmış ve soluğu Amerika’da almıştı. Marvel Sinematik Evreni ise böylesine yeni bir isim için hiç bu kadar hazır olmamıştı.

Nihayetinde Waititi, 2017’de Thor: Ragnarok filminin başına geçti ve birçok hayrandan geçer not almayı başardı. Hatta hayranların büyük kısmı, yönetmenin mizah anlayışı dolayısıyla filmi serinin en iyisi ilan etmişti bile.

Avengers: Endgame sonrası karakterlerin nasıl bir geleceğe sahip olacağı ise belirsizdi. Dördüncü Thor filminin gündemimize girmesi ve başına da sevilen yönetmen Taika Waititi’nin getirilmesi bizleri oldukça heyecanlandırdı.

- Reklam -

Film hakkında henüz pek fazla detay yok. Yeni bilgilerinse San Diego Comic Con’da gelmesi bekleniyor.

Thor 4 filminin gündemimize böylesine girmesi, Waititi’nin ve Warner Bros.’un da planlarında bazı değişiklikler yaptı.

- Reklam -

Thor 3

Öyle ki yapımcı koltuğunda Leonardo DiCaprio’nun oturduğu ve Taika Waititi’nin yönetmenliğinde çekilecek manga uyarlaması Akira filmi, Thor 4 anlaşmasından sonra ileri bir tarihe ertelendi.

Thor 4 için elimizde  bir vizyon tarihi yok. Ancak Taika Waititi’nin bizleri bekleyen projelerine bakarak heyecanlanmayı sürdürebiliriz. Star Wars yan dizisi The Mandalorian, Jojo Rabbit, Terry Gilliam’ın sevilen Time Bandits filminin uyarlaması bunlardan bazıları.

Taika Waititi ismini gelecekte sık sık duymaya devam edecek gibiyiz. Thor 4 ve Waititi’nin diğer işleri hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da paylaşmayı unutmayın!
Kaynak: Hollywood Reporter

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Ragnarok tarzı bir film yapacaksa gelmesin bence. Zaten koskoca Thor şebeğe döndü. Neymiş efendim komedi unsuruymuş. Hulk desen ayrı. Marvel sırf eğlence katacam diye saçma sapan işler yapıyor. (Venom espiri yaptı ya…) Filmleri izleniyor mu izleniyor. Ama bu işlerin iyi olduğu anlamına gelmez. Son Spiderman filmi hariç, onu ayrı tutuyorum. O harbiden çok güzeldi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Müze

Müze Giriş Ücretlerine Bir Zam Daha Yapıldı

Andrea Camilleri

İtalyan Polisiye Yazarı Andrea Camilleri Aramızdan Ayrıldı