in

Tenet 2: John David Washington Devam Filmini İstiyor

Tenet 2 gelecek mi? Christopher Nolan’ın son filminin olası devamına dair yapımın başrollerinden John David Washington umutlu konuşuyor.

Tenet 2 - John David Washington
- Reklam -
- Reklam -

Christopher Nolan’ın son filmi Tenet hâlâ sinemalarda Koronavirüs salgınına karşı ayakta durmaya çalışıyor. Bu sırada oyuncularla yapılan söyleşiler olası bir “Tenet 2” filmine nasıl yaklaşıldığını ortaya çıkartıyor. Yapımın yıldızlarından John David Washington konuya dair açıklamalarda bulundu.

İlk haftasında 20 milyon dolarlık hasılat yapan, şu anda ise dünya genelinde 239 milyon dolarlık gişe hasılatına erişmiş olan Tenet’in rüzgârları esmeye devam ediyor. Film, pandemi nedeniyle izleyiciyi salonlara getirmekte zorluk çekiyor. Ancak yine de bu dönemde çıkan yapımlar arasında zirvede kalmayı da sürdürüyor.

Christopher Nolan’ın Dunkirk sonrası yeni filmi olan Tenet, başrollerinde Robert Pattinson ve John David Washington ikilisini barındırıyor. İşte bu oyunculardan Washington, Tenet’in olası devam filmi için Nolan ile tekrar buluşmayı umduğunu açıkladı.

- Reklam -

Tenet Christopher Nolan

Tenet’e dair olumlu ve olumsuz eleştiriler devam ediyor. Birtakım izleyiciler filmin anlaşılmazlığını eleştirirken kimi kesim ise filmden oldukça memnun gözüküyor. Yapımda The Protogonist’i canlandıran Washington, olası devam yapımı için heyecanlandığını açıkladı. Elbette bu heyecana şimdilik eşlik eden bir Warner Bros. açıklaması ya da Christopher Nolan cephesinden doğrulama yok.

John David Washington, “Tenet 2” Filmine Sıcak Bakıyor

Esquire’a konuşan oyuncu, Tenet 2 filmini istediğini dile getirdi.

“Bunu tekrar yapacağız, birkaç yıl sonra görüşebiliriz. Aslında, gerçekten bilmiyorum. Chris ne istiyorsa onu yapar. Belki yıllardır geliştirdiği, daha sonra yapmak istediği bir fikri vardır. Ya da gördüğü bir şeyleren ilham alıp da ortaya çıkartmak istediği başka projesi vardır. Bilmiyorum. Umarım onunla tekrar bir araya geliriz. Gerçekten eşi olmayan bir şey bulduk. Bunun daha fazlasını keşfetmeyi istiyorum.”

- Reklam -

Tenet konusu itibarıyla Nolan’ın sık kullandığı zaman meselesi ve hafıza gibi kavramları işliyor. Kuantum Soğuk Savaşı ve casusluk temalarını da barındıran yapım, Nolan’ın gelecekte yeniden dönmek isteyeceği bir evrene benziyor. Üstelik olası bir devam filmi, yapıma dair geliştirilen pek çok teorinin de cevabını verebilir.

tenet incelemesi

Film kadrosunda Pattinson ve Washington dışında Elizabeth Debicki, Clémence Poésy, Kenneth Branagh gibi isimler bulunuyor.

Tenet 2 filmi gelecek mi, sorusunun cevabını şimdilik bilmiyoruz. Bakalım yakında nasıl gelişmeler ile karşılaşacağız? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Tenet İncelemesi: Sinemanın Altın Çocuğu Sizi Kuantum Soğuk Savaşına Çağırıyor

Kaynak: Indie Wire

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Falcon and The Winter Soldier Tarihi

The Falcon and The Winter Soldier Dizisi 2021’de Gelecek

Erdil Yaşaroğlu

Erdil Yaşaroğlu, “Karikatürlerini Paylaşanlara Dava Açıyor” İddialarını Yanıtladı